ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 5, פרק 3 – תוחלת חיים

אחרי עלייה, תמיד תבוא הירידה. וככל שהעלייה תלולה וגבוהה יותר, כפי שקיבלנו בפרק הפתיחה הכפול, פרק 3 של העונה החדשה של “סוכני ש.י.ל.ד.” לא מצליח להעביר את כמות העניין המאסיבית של שני קודמיו, ומייצר 45 דקות של “אוקי, אז?”

המשך הקריאה כולל ספויילרים לפרק:

אחרי שטס, החברה החדשה בצוות, מטמיעה את הסוכנים בין תושבי התחנה, העניינים הופכים די שגרתיים תחת שלטון הקרי. קולסון, מיי, מאק ויו-יו מוצאים את עצמם עובדים תחת סוחר העבדים גריל, תוך כדי ניסיונות חשאיים לברר מה באמת קורה מתחת לפני השטח.

ג’מה, שכעת נמצאת תחת חסותו חסרת הרחמים של קאסאייס, הריבון הקרי, מקבלת משימה- להכין את האינהיומנית הצעירה אבי (תחשבו קיטי פרייד מהאקס מן, רק חוקי) לפני שזו תימכר כנשק לאיזו אריסטוקרטית קריית לבנת עור מוזרה.

HENRY SIMMONS

זה משאיר לנו את דייזי. ודייזי כמו דייזי, חיה את דמותה ומנסה לפורר את המערכת מבפנים. לאחר שדיק מגלה לה שהיא אשמה בחורבן כדור הארץ, דייזי נחושה להפיל את שלטון הקרי ולגלות מה באמת עומד מאחורי שואת המין האנושי. אך אוי… דיק בוגד בה ומוביל אותה ישירות לידיו של קאסאיוס.

בינתיים, אבי, תחת אימוני נפש מצד ג’מה, מצליחה להשתלט על כוחותיה (שאם חושבים על זה, יותר מזכירים את וויז’ן מהנוקמים) ולהביס את האלוף האלים והפראי של הליידי באשה (שנראה ונשלף ישירות מהסרט “מקס הזועם”). ילדה קטנה שיכולה לעבור דרך דברים מול בריון אלים וענקי. המממ… איפה ראיתי את זה בעבר? אה כן, “אקס מן-3” (בגלל זה הייתי מוכן להישבע שזה וויני ג’ונס). ואתם יודעים מה? החלק הזה בפרק, הסיפור של אבי, היה המעניין ביותר השבוע.

MING-NA WEN, EVE HARLOW

באמת שאין יותר מדי מה לכתוב על “תוכלת חיים”, מאחר והוא מאוד ריק. הדמויות עושות דברים שראינו אותן עושות בעבר, אין כאן דיאלוגים שנונים או מרתקים, למעט התגלית על השידור מפני השטח של כדור הארץ,  לא היה ולו רגע אחד שעצרתי את נשימתי (או לצורך העניין, אפילו התרגשתי). וכאמור הדברים הללו קורים אחרי פרק מצוין וסוחף. הציפיות פשוט לא עומדות לפעמים בסטנדרט שנקבע.

לא שמדובר בדבר רע, הסדרה הוכיחה בעונה הקודמת שהיא יכולה להירדם ולקום חזקה מתמיד. עדיין, לא כיף שסדרה שמרתקת אותך, הופכת תוך פרק לדלה כל כך.

ציון: 3
ratings-tv-3

One thought on “ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 5, פרק 3 – תוחלת חיים”

  1. אוי נו באמת.שילד זו הסדרה היחידה שאפשר לראות השנה .החץ הוואי 5:0 וכל שאר הבולשיט הוא כזה בזבוז של זמן אין שום סדרה (ממשיכה) שיש לה עלילה שגורמת לך לרצות לראות את הפרק הבא כמו הסדרה הזו.. למרות שהאמת גם אני כמוך חיכיתי למטאפורות השנונות של קולסון והם לא הגיעו.. אבל בפרק 4 היו לריבון הקרי מה שמו כמה שורות טובות לא גאוניות אבל טובות.. האמת ששורות גאוניות לא ראיתי בשום סדרה ובשום סרט למעט בשודדי הקאריבים ופה.. אם יש לכם המלצות אתם מוזמן להמליץ.. (כמובן ראיתי את כל המיינסטרים)

השאר תגובה