אודות

ברוכים הבאים ל-Multiverse, מקום בו אפשר לדבר, לקרוא, לראות ולשמוע דברים על קומיקס, קולנוע מדע בדיוני ופנטסיה, סדרות טלוויזיה (מהז’אנר כמובן) ובכלל, להתעדכן, להחכים, להשלים פערים ובתקווה, להגיד בכל יום “וואי איזה מגניב”.

וכן, זו הכוונה של האתר, לבנות בית שיהיה חם, אוהב ומקבל, כזה שמסתכל עם המון אהבה (וקצת הערצה) לתחום הזה שכולנו אוהבים ושאהבתו מאחדת את כולנו, אלו העומדים בראש האתר, אלו הכותבים בו ואלו המבקרים בו, כי הם… אתם… הרוח החיה וכוח החיים שלכם (והקליקים של העכבר שלכם) מעניקים ויעניקו לנו את הכוח להמשיך.

אני הרבה יותר משמח להציג את רשימת האנשים שחברו יחד למען מטרה משותפת, מטרה שמגיעה מן הלב, מטרה שחיציה מכוונים אל הלב של הקוראים.

אלון רוזנבלום, העורך הראשי (ובעצם האיש עם הרעיון המטורף הזה): גדל בקולנוע, תרתי משמע, ברמת גן. את ימי בית הספר והגן לא בילה במגרשי המשחקים אלא בבית הקולנוע שסבא בנה (בית הקולנוע הראשון ברמת גן, “אורדע”) וכך התאהב בדמויות שהיו גדולות מהחיים (בעיקר אינדיאנה ג’ונס) ולא רק בגלל שהוקרנו על מסך של 10 מטר גובה. את עולם הקומיקס (ובייחוד את ספיידרמן) גילה במקלט במהלך מלחמת יום כיפור ומאז התחום, הסיפורים ובעיקר הדמויות שבו את ליבו. הוא אחד החברים הכי טובים של פיטר פרקר (אפילו שפרקר לא יודע את זה), ומנסה להפיץ את הבשורה בשלושים השנים האחרונות.

בניה שגיב (הצעיר בחבורה אך עם תשוקה בלתי נדלית, אהבה ורצון עז להנחיל את האהבה הלאה): יליד 1995. תושב נוקדים. גדל בבית הספר הדמוקרטי בירושלים שנתן לו הערכה למורכבות של החיים ואהבה לחופש. כרגע בן שרות בארכיון של סינמטק ירושלים. מגיל צעיר בעל דחף ליצור. אוהב סרטים ולא רק את הסרטים עצמם. את האנשים מאחורי הסרטים, את ההישגים הקולנועים, את הדרך בה עושים סרטים, את פריצות הדרך, כל העסק. האהבה התחילה עוד בגיל מוקדם, והתבטאה בדרכים כמו צפייה בכל סרטי “שר הטבעות” עוד לפני שידע מילה באנגלית. בניה מחשיב צפייה בסרטוני מאחורי הקלעים ו-b-roll footage כבילוי, במיוחד בסרטים של פיטר ג׳קסון שדרכם התאהב במה שקורה מאחורי המצלמה. מעריץ מושבע של קומיקס, שהוא לדעתו תחום המדיה בעל הכי פחות גבולות, תחום שבו הדימיון יכול להשתולל.

גל פלודה (כי בכל זאת צריך קול בוגר ושקול, כזה שהוא השלב הבא של עולם החנונים, אבא, כזה שמגדל את הדור הבא, תרתי משמע): כמו רוב ילדי האייטיז, גל צמח על דיאטה תרבותית של “מלחמת הכוכבים”, “בחזרה לעתיד”, “חלוצי החלל” בערוץ הראשון, “ספיידרמן” בערוץ הירדני והיאבקות WWF בערוץ מזרח התיכון. הוא מגדיר את עצמו כאחד שגדל בבתי הקולנוע מהדור הקודם של תל אביב – “שחף”, “פאר”, “הוד” וכמובן קולנוע “תל אביב” עצמו. האהבה לקולנוע באה לידי ביטוי גם באיסוף כרטיסי הקולנוע לסרטים בהם הוא צופה, אוסף שמכיל כרטיסים מתחילת שנות ה-90 ועד היום. הוא משתדל לאסוף חוויות תרבותיות נוספות ולכן בביתו נמצאים מעל ל-1000 דיסקים, כ-400 סרטים (הכל מקורי כמובן) בנוסף לספרים וחוברות קומיקס. גל מגדיר את הטעם שלו כאקלקטי ולאו דווקא מקובע בז’אנר מסויים, אבל הוא תמיד ישתדל לחפש את המקוריות ואת הסיפור הלא בנאלי. בין סרט לספר, משתדל לתחזק משפחה של 3 ילדים ו-4 חתולים.

טל מיכלס (שאם היתה לו אפשרות היה מגדל דרקונים בבית כמו שרובנו מגדלים חתולים, ובכלל, נסו להסביר לו שדרקונים אינם יצורים אמיתיים, לא עובד, ניסינו): יליד 1989 מקרית אונו. מעצב, מאייר, אנימטור בוגר מכללת “מנשר לאומנות” בת”א, וחנון במקצועו. אנציקלופדיה מהלכת של פנטזיה ומד”ב בסרטים, קומיקס, ספרות וטלוויזיה. מוטו לחיים: “הפנטזיה היא המציאות היחידה”. טל כותב מגיל צעיר סדרת סיפורי פנטזיה ומד”ב תחת הכותרת “דרגוניה”, העוסקת במלחמת עולם החי בגזע בני האדם, אותה הוא מתכנן להעביר למדיה הקולנועית, הטלויזיונית ואפילו לתחום משחקי המחשב.

הדר תומס פרי (שלושה שמות ושלושה עולמות שונים שנמצאים באדם אחד, שהוא אחד הצעירים שבאתר): איש טכנולוגי שיכול להתלהב מהגאדג’ט החדש של APPLE כמו שהוא יכול להתלהב מהחוברת החדשה של באטמן או הפרק האחרון של “הפלאש”. הדר הוא בהחלט פי שלוש… ההתעניינות שלו ובעיקר ההתלהבות שלו מקומיקס, קולנוע וטלוויזיה היא קסומה ולמרות שהוא חי בעידן דיגיטלי, הקסם של התמונה העומדת (בקומיקס) והתמונה הנעה (בקולנוע ובטלוויזיה) מצליח לעבוד עליו ולהסיר ממנו כל ציניות המתאפיינת במאה ה-21. הוא ילד של DC ונראה אתכם אומרים מילה אחת רעה על באטמן (לא מומלץ, מניסיון), הוא קורא, כותב, עורך ומעצב גרפי (שגם אחראי על לא מעט עיצובים גרפיים באתר). אבל, ואם היינו צריכים לתאר את הדר במילה אחת, היינו בוחרים ב”חיוך”, כי הדר הוא חיוך אחד גדול, מבפנים וגם מבחוץ.

ניצן ניקי מור – כמו הצבע שעוטף את שערה, צבעי הקשת מרכיבים את אישיותה. אם תסתכלו על הדברים שניצן אוהבת, תראו שהם מאוד מאוד צבעוניים (גם הגברים בעלי השיער הארוך), והדברים שניצן אוהבת, הם מאוד גבוליים, בין המציאות ובין הדמיות, בין האמת לבין הפיקציה (נו באמת, מצד אחד להיות אוהדת של WWF ומצד שני להיות גיקית של פופים וסדרות טלוויזיה?). מידיעות קצרות ועד סקירות של אלפי מילים, לניצן יש דיעה, היא מבוססת והיא לא תהסס להשמיע אותה.

עידן בז’רנו (זה לא אני המורה, זה הכותבים ב-DC ובמרוול) – הקול שמנסה להיות – לא תמיד בהצלחה – וזה במובן הכי טוב של המילה – הבוגר באתר. איש חינוך (הלוואי על מערכת החינוך עוד כמוהו), איש משפחה (שמחנך את ילדיו על אהבת קומיקס וגיבורי על, לנו אין תלונות) וחובב קומיקס מושבע, גם הוא אוהד גדול של היקום של DC למרות שהוא היה רוצה להעביר את הכותבים והעורכים שם כמה שיעורים (אתם מבינים מה עשינו כאן? שיעורים, כי הוא מורה), על איך לספר סיפור. עידן מנסה ומצליח לתמרן בין כל מה שהחיים זורקים לעברו (וגם מה שהילדות הקטנות זורקות לעברו) אבל לא שוכח את הדברים החשובים באמת, שזה למצוא את הזמן, בשקט, לא חייבים בחושך, לקרוא חוברות קומיקס.

עידן גואטה (יש לי מיליון עבודות להגיש לאוניברסיטה אבל אני חושב שאני אקרא עוד חוברת קומיקס אחת) – כן, כן, גם עידן גואטה הוא ילד של DC (איפה המרווליסטים איפה?!) הוא גר במרכז הארץ ומפלס את דרכו בעולם הגרפיקה (זה מה שהוא למד, תהרגו אותנו) בלי להזניח, כמעט, את האהבה האמיתית שלו, הקומיקס. הוא חבר מאוד טוב של דיק גרייסון ועם חיבה אמיתית לסופרמן. הוא מכיר את ההיסטוריה של DC מימין וגם משמאל, מהאמצע מלמטה ומלמעלה (לפחות ההיסטוריה של השנים האחרונות) ואם רק תזרקו שם, הוא יכול לספר לכם במשך זמן ארוך את ההיסטוריה, ההתרחשויות והארועים המרכזים של אותה דמות. בקיצור, הוא מורה דרך נהדר ליקומי קומיקס.

רועי ברדה (האיש והאנרגיה, החיוך וההתלהבות הכל כך ראשונית, בסיסית וטהורה בכל מה שקשור לעולם הסינמטי של מרוול): נושם, חי, מדמם ואוכל סרטים 3 ארוחות ביום. הדבר שהכי כיף בעיניו הוא לחפור על סרטים עם אנשים שאוהבים לחפור על סרטים. מנהל ומייסד קבוצת “חיים בסרט” בפייסבוק. נמצא בקולנוע הרבה יותר מאשר נמצא בבית. קולנוע אהוב: סרטי מדע-בדיוני וכמובן סרטי קומיקס וגיבורי-על בפרט. ובגדול כל מה שמצית את הדמיון.

שי גבסו (האקס מן הפרטי של האתר, בעל כוחות מוטנטים רבים ובראשם, לגרום לאנשים לחייך): בוגר לימודי תסריטאות בחוג לקולנוע, שחקן לארפים בעברו הרחוק, במאי אקסמן בעתידו החלומי ואיש שקומיקס הוא מקלט עבורו. אהבתו לקומיקס החלה בילדות – כמו כולם גדל על זבנג ומגזיני נוער בהם התפרסמו רצועות קומיקס קבועות. אבל החיבור האמיתי והחזק לתחום מתחיל מאקסמן – אותם מוטאנטים עוצרי נשימה שסחררו אותו כילד על צג הטלוויזיה ואחרי זה בקומיקסים עליהם הניח את ידו. קומיקס בשבילו זה רבע שעה קלילה במהלך היום (והרי אין כמו רבע שעה קלילה במהלך היום) בה המציאות היומיומית פוגשת בעולמות אחרים ומרגשים. קומיקס זה העוגן שלו לא להתבגר לחלוטין. קומיקס זה פשוט…קומיקס.

שני פרומקין (אשר הטילה את כישופה על כולנו): בוגרת לימודי קולנוע מאוניברסיטת ת״א ודיווה בהתהוות. בגיל 6 נחשפה לעולם האנימציה של גיבורי העל ובעיקרם המוטנטים, וחיכתה לרגע בו תככב איתם בעצמה (נזכור שלכולנו יש חלומות שהתגבשו בזכות הערוץ הראשון). מאוחר יותר, באישור קוסמי על יעודה, היא גילתה על קיומה של ״מכשפת השני״ והצטרפה בעקבותיה לעולם קומיקס. מאז היא נהנית (?) לנסח ולחלוק את דעותיה לגבי כל מה שמושלם ולא מושלם בעולם (אבל תמיד כיפי) עם האינטרנט, היחיד שמבין.

תומר סויקר, יליד קיץ 82′ (אנחנו לא סגורים באיזו מאה). קורא ואספן קומיקס מגיל צעיר. פעם היה קורא אדוק של אקס-מן וספיידר-מן, היום סתם נראה כמו בלוב וחי כמו פיטר פארקר (בלי האישה דוגמנית העל). בעברו כתיבת ביקורות וטורים בעברית, אנגלית וסקראלית. בין השאר כתב עבור אתר מגזין וויזארד, והבלוגים “עלילון” ו”קפה+טלוויזיה”. הוחלף בשיבוט לאחר שנפל במערכה המפורסמת נגד אנשי הברוקולי ממימד X-66.

ניתן (ורצוי) לעשות לייק לעמוד הפייסבוק שלנו, שם מתפרסמים עדכונים וגם תכנים בלעדיים לעמוד.

One thought on “אודות”

השאר תגובה

קומיקס, קולנוע, טלוויזיה וכל מה שחוצה עולמות

%d בלוגרים אהבו את זה: