וידאו ישראלי: גיל גולן (“שובר מסך”) על הסדרה “אווטאר כשף האוויר” (המעולה) ועל הסרט (הנוראי)

גיל גולן (הוסיפו כאן תארים כמו “המטורף”, “המשוגע” וכו) שכבר זמן רב לא העלה סרטון גיקי (אבל כן התעסק בתוכניות בישול), החליט, לשמחתנו הרבה לעשות שני סרטים על אחד המותגים האהובים והמוערכים של השנים האחרונות, סדרת האנימציה הנפלאה “אווטאר, כשף האוויר” שרצה שלוש עונות וזכתה לסדרת המשך “האגדה של קורה” שרצה 4 עונות. הסדרה המקורית רצה בין השנים 2005 ל-2008. גיל גולן החליט לעשות, סוף סוף, פרק שהוא דוחה הרבה מאוד זמן, על סדרת האנימציה “אווטאר, כשף האוויר”.

גולן מגדיר את הסדרה כ”אחת הסדרות הטובות שנעשו לילדים אי פעם, סיפור מופלא של התבגרות וחברות. סדרה השואלת את השאלות, איך למצוא תקווה בצלקות העבר שלנו ולא להיכנע לייאוש”? די ברור שכשתסיימו את הסדרה תרצו לשתות כוס תה ולנסות כשפות מים. יש כמה דברים לפני שאתם מתחילים את הסרטון: אחד-ספויילרים קשים מנשוא. שתיים – גיל גולן גדל על הסדרה באנגלית ולא כשצפה בדיבוב לעברית ככה שיכול להיות שחלק מהשמות שיצויינו, יהיו שונים.

ב-2010 יצא סרט הקולנוע “איירבנדר: כשף האוויר האחרון” שביים מ. נייט שאמאלן. הסרט נכנס מייד לרשימת אחד הכישלונות הגדולים של עולם הקולנוע בכלל והקולנוע ההוליוודי בפרט. אבל… גיל גולן, כשאר עשה את הפרק על סדרת האנימציה, כבר תיכנן לעשות פרק סתלבט על הסרט וזה חימם לו את הלב באושר רב… והנה, לא עברו ימים רבים, וגם הסרטון הזה מגיע אלינו.

יש סרטים שהם טובים, בינוניים, גרועים, ויש סרטים שהם ממש גרועים שהם כבר נהיים טובים. אז זה זה! מוכנים? הקליקו (יש ספויירלים, אבל למי איכפת).

גיל גולן ו”שובר מסך” – ישובו אלינו עם סרטונים נוספים.

השאר תגובה