ביקורת, “הפלאש”, פרקים 6 + 7 – אלכמי, קיד פלאש וקילר פרוסט

כשניגשתי לכתוב על שני הפרקים האחרונים של “הפלאש”, הגעתי במטרה לכתוב על שניהם כפילרים, פרקים שבכלל לא משרתים את מטרת הסדרה אלא שם נטו בשביל להעביר את הזמן עד שיגיע הזמן להמשיך את עלילת הסדרה (מחלה של לא מעט סדרות שיש להן יותר מעשרים פרקים בעונה), ככה זה נראה לי, אבל אז הגיע פרק 7, “קילר פרוסט” ושינה את הכל.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרקים:

לפי איך שזה נראה הפרקים האלו לא היו פילרים, אלא שני חצאים של סיפור מורכב בהרבה יותר, סיפור שכן מקדם את עלילת הסדרה, שכרגע מתמקדת בכמה סיפורים בו זמנית, סיפורים שנפגשים בנקודות מסוימות ומתרחקים אחד מהשני בנקודות אחרות, דקה לפני הקרוסאובר (או קי, כמה ימים לפני) עם שאר הסדרות של ה-DCTV ושתי דקות לפני פגרת אמצע העונה (ממתי 9 זה חצי של 23?) בואו ונעבור יחד על הStory lines – שהפלאש סיפקה לנו במהלך השבועיים האחרונים, והגילויים האחרונים שגרמו לכולנו להיות מופתעים… או שלא.

קיד פלאש – בפרק 6, שנקרא ״הצל״ (ולא, לא מדובר בראפר לשעבר/פעיל פוליטי בהווה) וואלי התחיל לחוות את הסיוטים שכל אדם שנצפה כבעל כוחות בפלאשפויינט לפניו חלם, וכמו כל אדם שהיה בעל כוחות בפלאשפווינט הוא נקרא לדגל על-ידי אלכמי. בסוף פרק 6 וואלי נוגע באבן החכמים (בחיי שככה קוראים לה) ונכנס לתוך גולם שג׳ו וHR פותחים באמצע הפרק השביעי רק בשביל לגלות את וואלי כשהוא לא יציב – כלומר המוח שלו והגוף שלו לא מסונכרנים מכיוון שכנראה יצא מהגולם מוקדם מידי.

cbr-alchemy-wally

הגולם מתגלה כדרך מאוד מיוחדת של הכותבים לתת לוואלי את הכוחות שלו. הגולם קיבל את הצורה והצבעים של הריוורס פלאש העתידי של הניו 52 – דניאל ווסט, שהחליפה שלו עשויה מהספיד פורס (אפשר לחשוב עליו כמעין וונום ספידסטר), בסופו של דבר וואלי התייצב על ידי נסיוב שקייטלין הכינה. האם הדרך שבה הוא נוצר היא סימן לבאות? לוואלי יש עוד הרבה דברים אפלים בתוכו שהוא צריך להתמודד איתם לפני שהוא יוכל להיות קיד פלאש.

קילר פרוסט – קייטלין נתנה לכוחות שלה להשתחרר ובפרק 7 היינו עדים לקילר פרוסט בהתהוותה. היא הייתה ביצ׳ית, היא לא פחדה להרוג, היא לא פחדה להילחם ולהיכנס ראש בראש עם כל החברים שלה רק בכדי שתוכל למצוא את אלכמי – שמבחינתה הוא התרופה לבעיות שלה, הוא זה שיחזיר אותה להיות קייטלין סנואו.

killer-frost

נראה כאילו קייטלין חזרה אלינו בעזרת תרגיל סופר קיטשי של בארי, אבל כמו שאחד החסידים של אלכמי אמר – בעתיד, סאביטר ראה את קילר פרוסט במלוא הדרה – וזה היה מרהיב. אז כרגע היא לובשת צמידים שמסרסים את הכוחות שלה, אבל אני בטוח שעד סוף העונה היא תצטרך להוריד אותם מתישהו והקילר פרוסט שבה יצא לחופשי שוב, וכך גם יכולות המשחק הטובות של דניאל פנאבייקר שמוכיחה שוב ושוב כמה היא טובה בלהיות רעה.

שלום, סאביטר – את סאביטר גילינו בפרק השני של העונה כשהוא רצח את היריב לאחר שזה נכנס לכלא ולא באמת יכול היה לעזור לו. בסוף הפרק השישי באמת יצא לנו לראות אותו, ו…הוא לא נראה בכלל כמו שהוא נראה בקומיקס (על ההבדלים בין סאביטר בקומיקס לסאביטר בסדרה – חכו לפגרה *קריצה קריצה*). אחרי הפרק השביעי, בו רואים אותו כמו שצריך, מפגין את כוחו, הוא דמות מגניבה ומאיימת, אז מה אם הוא נראה כמו מגהטרון ולא כמו שאנחנו רגילים. חדי האוזן יבחינו שהוא הוא מדובב על ידי טובין בל – שעושה את הקול של אלכמי עם המסכה, מה שאומר שיכול להיות שאלכמי הוא רק בובה של סאביטר, הטענה הזאת מקבלת אישוש כשמסתבר שהכת של אלכמי סוגדת לאל המהירות, הלורד האפל ויידר! סליחה, סאביטר.

flash-season-3-episode-7-02

סאביטר כרגע נראה רק לשתי דמויות – בארי, שהוא הפלאש וג׳וליאן, שהוא אלכמי (ועל זה בפסקה הבאה), לא ברור לי למה ג׳וליאן רואה אותו, אבל בארי רואה אותו מכיוון שהוא מהיר מידי מכדי שעין מזוינת תצליח לתפוס, או שהגוף שלו והמוח שלו לא מסונכרנים והוא חצי תקוע בספיד פורס (כמו שהוא אמר לג׳וליאן, הוא צריך שהוא יעזור לו לחזור).

אלכמי הוא ג׳וליאן – באמת? לא צפיתם את זה מקילומטרים? אתם לא מכירים את הפלאש והטוויסטים הקטנים והצפויים של הסדרה? אז ג׳וליאן הוא אלכמי, הטוויסט שהיה צפוי מהרגע הראשון שהוא הופיע, אבל זה בסדר, אני לא כועס, אני מבין שזה תוכנן להיות ככה, כי כמו שכבר אמרתי, אלכמי הוא כנראה רק הבובה של סאביטר. מעניין אותי לראות לאן זה יתפתח עכשיו כשבארי לא חלק ממעבדת הזיהוי הפלילי לאחר שג׳וליאן גרם לו להתפטר על- מנת לשמור על סודה של קייטלין ועכשיו הוא יכול לעשות כל מה שהוא רוצה איתה, אולי… לנסות להחזיר את סאביטר ליקום הפיזי?

flash-season-3-episode-7-03

אני חושב שבעונה של “הפלאש” יש יותר מידי פרקים ולכן הם צריכים לדחוף לנו את כל ענייני היחסים שבין לבין, או כל מיני אויבים זוטרים שמובסים אחרי דקה (ראו מקרה הצל) ובקלות היה אפשר לדחוס את שני הפרקים האלו לפרק אחד מעניין ומותח. נראה שנטפליקס עלו על המתכון להצלחה עם הסדרות של מרוול, לא צריך יותר מ-13 פרקים לכל עונה של סדרת קומיקס, זה גם נותן יותר תקציב וגם גורם לכל פרק להיות באמת מעניין ולהראות את הדברים החשובים, בלי פילרים ובלי להתעמק יותר מידי במה כל דמות מרגישה בכל חצי שניה, אנחנו מכירים את הדמויות ואנחנו יודעים מה הן עוברות, לא צריך כל שניה שיזכירו לנו כמה בארי אכול חרטה על כל דבר, כמה ג׳ו חושש על וואלי, סיסקו מתקשה לסלוח לבארי על המוות של דנטה ואייריס… פשוט קיימת כרגע.

בעולם אוטופי מישהו ב-CW היה קורא את הביקורות שלי וחושב על לשנות את הפורמט של הסדרות של הרשת – דבר שרק יטיב איתן. אבל בינתיים אני אאלץ לפעמים לסבול מהפרקים לפעמים להתלהב מהם כמו Fanboy אמיתי.

flash-season-3-episode-7-04

נקודה למחשבה: הבמאי קווין סמית’ (השמאלי בתמונה) ביים את פרק 7 ואחרי צפייה (ובפרקים אחרים שסמית’ ביים, וכך גם בסרטים שלו) אם היו נותנים לו לביים את כל הסדרה אני חושב שהיא הייתה לחלוטין משתפרת.

נקודה למחשבה 2#: לא היה בפרק חצי פרט שמוביל לפרק הקרוסאובר, מה שעושה אותו עוד יותר מאולץ ונפרד מהסדרה, אבל נחכה לשבוע הבא ונראה.

ציון: פרק 6: 2
ratings-tv-2

ציון: פרק 7: 4

ratings-tv-4

השאר תגובה