העולם הספרותי של הארי פוטר

מאת: נוי אראל

העולם של הארי פוטר מלא וגדוש הסברים, מוצרים נלווים ואפילו ספרים. רק לפני שבוע יצא לבתי הקולנוע הסרט “חיות הפלא והיכן למצוא אותן” שהוא עיבוד של ספר “עיוני” אותו פגשנו בסדרת הספרים על הקוסם הצעיר. נוי אראל סוקרת בשבילכם כמה ספרים שהם מהעולם הקסום אבל לא ממש מתרכזים בהארי, הרמיוני או רון:

חיות הפלא והיכן למצוא אותן

לפני שג’יי קיי רולניג חתמה על (עוד) חוזה העתק עם חברת האחים וורנר כדי שתוכל להמשיך לייצר את ביצי הזהב של העולם הקסום, “חיות הפלא והיכן למצוא אותן” היה ספר לימוד חובה בשיעור טיפול בחיות פלא שהועבר בהוגוורטס. ב2003 ספר הלימוד יצא לחנויות כספר לכל דבר , בתור ספר הלימוד המקורי של הארי פוטר. המחבר החתום על הספר הוא ניוט סלמנדרה ולא ג’יי קיי רולניג בשביל להגביר את תחושת האמינות. בנוסף בתוך הספר עצמו יש הערות ב”כתב היד” של הארי, רון והרמיוני.

11320849b

“חיות הפלא והיכן לממצוא אותן” יצא בהוצאת ידיעות אחרונות בתרגומה של גילי בר-הלל

הארי פוטר והילד המקולל

הארי פוטר והילד המקולל יצא רק באוגוסט השנה, אבל היכה גלים (וכמה מחלוקות) כבר מסוף שנה שעברה. בדצמבר, כשגילו את צוות השחקנים של המחזה – ליהקו לתפקיד הרמיוני שחקנית אפרו אמריקאית. המעריצים געשו ורעשו בעוד המחזאי, ג’ק תורן, הסביר שמעולם לא נכתב מה צבע עורה של הרמיוני. הספר הזה הוא בכלל לא ספר אלא מחזה שמבוסס על סיפור קצר מאת ג’יי קיי רולניג. למרות הביקורות הטובות שקיבלה ההצגה , המעריצים מאוד התאכזבו מהספר ונכון לכתיבת שורות אלו הוא לא קאנון בעולם של הארי פוטר.

d3627010b

“הארי פוטר והילד המקולל” יצא בהוצאת ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, בתרגומה של גילי בר-הלל

קווידיץ’ בראי הדורות

עוד ספר בדיוני שנותן לנו טעימה מהעולם של הוגוורטס הוא “קווידיץ’ בראי הדורות”  שג’יי קיי רולניג כתבה בתור  קנילוורת’י ויספ, מומחה לקווידיץ’. הספר מתאר את היסטוריית משחק הקווידיץ’ ומשחקים מבוססי-מטאטא אחרים. את הגרסה המוקדמת של המשחק, את ההוספה של סניץ’ הזהב, התפתחות מטאטא המירוץ, וגם את קבוצות הקווידיץ’ השונות. הוא אחד הספרים הכי פופולאריים בספריית בית הספר והספר שנמכר בחנויות אמור להיות אותו עותק בספריית הוגוורטס.

11320850b

“קווידיץ’ בראי הדורות”, יצא בהוצאת ידיעות אחרונות בתרגומה של גילי בר-הלל


ספר הבישול הבלתי רשמי של הארי פוטר

ספר הבישול הבלתי רשמי של הארי פוטר , הוא בול כמו שהוא נשמע. ספר בישול לא רשמי של מאכלים מסדרת הארי פוטר. מסוכריות דשא ומאפי דלעת ועד פאי הבשר של גברת ויזלי.לכל מתכון יש פסקת תחילה שמכוונת אותנו לפרק או לעמוד בו מסופר עליו המאכל.מעורר תיאבון ואפילו המהדורה של הספר בעברית היא כשרה, אז כך שכולם יוכלו ליהנות מהמאכלים הקסומים (תרתי משמע) של הארי.

coockbook-harry-potter

“ספר הבישול הבלתי רשמי של הארי פוטר”, יצא בהוצאת גפן בתרגומה של דינה בוכהולץ

השאר תגובה