חיילי האימפריה מלווים איש אפקטים למנוחתו האחרונה

Retired ILM Model Maker Ira Keeler Has Passed Away, Aged 80 - Jedi News

אירה קילר (Ira Keeler) היה אחד מהעובדים הוותיקים של חברת Industrial Light & Magic – חברת האפקטים שהקים ג’ורג’ לוקאס, כאשר הבמאי לא מצא שום חברה בהוליווד שתסכים לעשות את הפעלולים המורכבים שלוקאס חזה עבור “מלחמת הכוכבים” אי שם בסוף שנות השבעים.

Ira Keeler - IMDb

אירה היה איש אפקטים ויזואלים ויוצר של מודלים מוקטנים (model maker), הדרך בה צולמו רוב הפעלולים בתקופה לפני שאנימציה ממוחשבת הפכה את הכל לפשוט יותר.
קילר הצטרף לחברת ILM בשנת 1981 ואחת מתרומותיו הראשונות היתה עיצוב השומרים האדומים של המשמר האישי של הקיסר פלפטין ב“שובו של הג’דיי”, כמו גם העיצוב האייקוני של סיירי האימפריה שרוכבים על האופנועים המוטסים בכוכב אנדור.

Lot Detail - ROTJ: ILM Speeder Bike Makers 11" x 14" Photo Signed by Mike  Fulmer & Ira Keeler (Beckett/BAS Guaranteed)(Steve Grad Collection)

כישורי גילוף העץ האגדתיים של אירה היו אלו שיצרו את הקסדות המיוחדות, החליפות, כלי הנשק והרכבים המיוחדים שנדרשו לעיצוב המודלים ב”שובו של הג’דיי”.

קילר המשיך לעבוד על סרטים כמו “אינדיאנה ג’ונס”, “בחזרה לעתיד”, “מי הפליל את רוג’ר ראביט”, “פארק היורה”, “גברים בחלל”, “גברים בשחור” וגם “אימת הפאנטום” ו”מלחמת המשובטים”, שהיו בין הסרטים האחרונים שהשתתף ביצירת הקסם עבורם לפני שפרש לגמלאות בשנת 2002.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא image.jpeg

קילר נפטר בשיבה טובה ב-15 לאפריל ומשפחתו וחבריו החליטו כי הבאתו למנוחות תהיה מיוחדת ומלאת קסם מהסרטים:
לבית הקברות בעיירה הקליפורנית ווקוויל הגיעו אתמול (רביעי) חברים רבים ב“חיל המצב המוזהב של לגיון 501” – ארגון קוספליירים של “מלחמת הכוכבים”, בלבוש מלא של סיירי האימפריה, כאשר חלקם נשאו את הארון של אירה קילר במסע הלוויה.

חברת Industrial Light & Magic פרסמה אף היא ציוץ שחולק כבוד אחרון לאיש שתרם לה כל כך הרבה:

השאר תגובה