ביקורת, “הפלאש”, עונה 4, פרק 1 – הפלאש נולד מחדש

חודש אוקטובר זה החודש שבו כל סדרות ה-CW חוזרות, הסדרות הללו כבר נהיו יחסית מאוסות על כל המעריצים, ואפילו עליי שעד לא מזמן הייתי המגן הכי גדול של היקום הטלוויזיוני של DC – “החץ” איבדה אותי בעונה הרביעית, “אגדות המחר” שיעמם אותי אחרי שלושה פרקים ואת “סופרגירל” הייתי מריץ מהר כדי לבדוק אם משהו שם משתפר – והוא לא.

אף על פי כן, מ”הפלאש” לא הצלחתי עדיין לברוח, ולא כי הוא מהיר אלא כי אני פשוט אוהב את הדמות ברמה כזו שעדיין קשה לי לוותר על הסדרה שלה, בין אם זה בפרקים טובים ובין אם זה בפרקים פחות טובים. אמרתי לעצמי שאני אשאר ואסבול בשקט. וכך נולדה לה עונה 3 – שגרמה אפילו לי לתהות למה אני ממשיך עם זה, אבל המשכתי.

The Flash, The Flash Reborn 07

לקראת עליית העונה הרביעית פורסם שצוות הכותבים של הסדרה הולך להתחלף וחשבתי שזה צעד טוב, ואז ראיתי את הטריילר לעונה החדשה ואמרתי שזה נראה כאילו הצעד הטוב הזה בדרך, ואז… ראיתי את הפרק הראשון של העונה הרביעית.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אם להיות ספציפים ולהעלות את הבעיה העיקרית שלי עם “הפלאש” בשתי מילים – אייריס ווסט. זה לא שיש לי משהו קנדיס פאטון, השחקנית שמשחקת את אייריס, אבל יש לי בעיה מאוד גדולה עם הדמות שלה. אייריס היא תמיד העלמה במצוקה, היא תמיד תהיה החכה של בארי, זה משהו שכבר ראינו בעבר אבל חשבתי שאולי עכשיו אחרי שבארי נעלם לתוך הספיד פורס אייריס אולי תעזוב את צוות הפלאש, כי היא לא צריכה להיות בו, היא עיתונאית היא לא משהו אינטגרלי לצוות.

לכל אחד בצוות הפלאש אפשר למצוא הצדקה למה הוא/היא בצוות ורק אייריס שם כדי… להיות שם. בנוסף לזה, כמה דאוס אקס מכינה דמות יכולה להיות? אני מבין את הקונספט של “צריך להחזיר את בארי איכשהו” אבל להשתמש שוב באייריס כפיתיון ובום בארי חזר לעצמו? יש טריק יותר ישן בספר? בשביל מה זה היה טוב?

The Flash, The Flash Reborn 09

כשאני חושב על זה, פה בעצם נגמרות הבעיות שלי עם הסדרה, לפחות הבעיות המהותיות. מאוד אהבתי לראות בפרק את בארי אחרי שהוא יצא מהספידפורס. המצב המאוד מוזר שבו הוא היה נתון הראה לנו קודם כל שגרנט גאסטין כן יכול לתת הופעה טובה, ועצם ההתעלמות שלו מאייריס עשתה את זה.

בנוסף קיבלנו כל מיני איסטר אגס שאני עדיין מנסה לפענח. למשל כשבארי התחיל לדבר כאילו הוא עומד מול שופט, זו הייתה קריצה לשבריר שניה שראינו עוד בעונה הראשונה כשבארי נכנס לראשונה לספידפורס וראה את עצמו בכלא, וגם לסיפור הפלאש הידוע The Trial of the Flash משנת 1983 בו הפלאש עומד למשפט אחרי שרצח את הריוורס פלאש במהלך קרב.

The Flash, The Flash Reborn 05

סיסקו נשאר סיסקו, הוא תמיד היה הדמות שהכי קל לי כצופה להתחבר אליה. כמו נד לידס ב”ספיידרמן השיבה הביתה”, סיסקו הוא דמות שקיימת כדי להגיד לצופה “כן, זה אני, אני ממש יכול לראות את עצמי בתור החבר הזה שנמצא שם ומתלהב מכל דבר” (אה, וגם יש לו כוחות טלפורטציה, שגם לזה לא הייתי מתנגד).

קייטלין, שהחלה את הסדרה כדמות מאוסה, קיבלה קצת נפח בתור קילר פרוסט וחזרה לסורה, כשהיא הופכת שוב לדמות מעניינת, ועזבו את הלוק האלן ריפלי לייק שלה, שממש הולם אותה (מי בכלל החליט שכל הנשים שם תמיד יתלבשו כאילו הן הולכות לישיבת מנהלים אחרי שהן עוזרות לבארי להציל את העולם) מה שמעניין עכשיו בקייטלין זה הדו קוטביות שלה (הבנתם? כי בקוטב קר? לא משנה…) ואי אפשר לדעת מתי היא תתפרץ, זה לדעתי יכול להתפתח למקומות מאוד טובים במהלך העונה.

The Flash, The Flash Reborn 04

עוד משהו טוב שעשו עם תחילת העונה, הראו לנו את הנבל הראשי – הטינקר (לא אני לא אקרא לו בשם מתורגם מגוחך כזה או אחר – האיש החושב- זהו, יצא מהמערכת שלי) כרגע נראה כי הוא מושך בהרבה חוטים שחלקם הגדול עדיין לא התגלו, ואני בטוח שלאט לאט נגלה את התוכניות שלו.

הפרק הוא צעד טוב לקראת עתיד טוב יותר, אבל הוא עדיין לא באמת הראה שינוי משמעותי באופן שבה הסדרה כתובה, אני מקווה שהעונה תמשיך להשתפר ולהתפתח, אבל גם אם לא, אני עדיין כאן להתלונן.

ציון: 2.5
ratings-tv-2-half

הערה: כל העונות הקודמות של “הפלאש”‘ במידה ואתם מרגישים נוסטלגיים, זמינות לצפייה בנטפליקס, עם תרגום לעברית. פרקים חדשים עולים בשרות הסטרימינג הנפלא הזה בכל יום רביעי.

השאר תגובה