דרו גודאר יכתוב ויביים את סרט “אקס-פורס”

חביב הגיקים דרו גודאר, מי שעומד מאחורי סדרת “דרדוויל” של נטפליקס יכתוב ויביים את סרט הספין אוף של “דדפול”, “אקס-פורס”, כך נמסר על ידי חברת פוקס שמפיקה את סרטי האקס מן לדורותיהם. כרגע לא ידוע הרבה על הסרט מעבר לתיאור המאוד יבש שפוקס הוציאו, כי הסרט יעסוק בחבורה של לוחמים מוטנטים קשוחים שלא תמיד פועלים על פי החוקים, כשבראשם עומדים דדפול וכייבל. לצד גודאר יעמדו, כמו בכל סרטי האקס-מן, סיימון קינברג ולורן שולר דונר, כמפיקים. כמובן שגם ריאן ריינולדס, שמגלם את דדפול, יהיה חלק מהותי מההפקה (לא רק כשחקן).

חוברת אקס-פורס, שנוצרה על ידי רוב ליפילד ופאביאן ניסייזה בתחילת שנות התשעים, הייתה בעצם חוברת המשך ל”מוטנטים החדשים” (New Mutants). את אקס פורס ראינו בחוברת האחרונה של New Mutants, מספר 100, וכעבור מספר חודשים, יצאה חוברת ראשונה של “אקס-פורס”. במהלך השנים הליין אפ של הגיבורים  (והמנהיגים) בקבוצה הזו השתנה, אבל ברוב המקרים, כייבל, תמיד נשאר בסביבה.

josh-brolin-as-cable-in-deadpool-21
תמונה רשמית של ג’וש ברולין ככייבל

גודאר הוא אחד התסריטאים המוכרים והאהובים של תרבות הגיק. הוא החל את הקריירה שלו בתחילת שנות האלפיים כשכתב פרקים ב”באפי קוטלת הערפדים” ו”אנג’ל”. מאוחר יותר המשיך לעבוד עם ג’י ג’י אברהמס וכתב פרקים בסדרה “אבודים” והחל לפזול לכיוון כתיבת סרטי קולנוע.

הסרט הראשון שכתב, וגם היה שיתוף פעולה עם אברהמס, היה “קלוברפילד” (2008) ומאז כתב עוד סרטים שנכנסו היישר ללב הגיקדום, “בקתת הפחד” (2012) אותו גם ביים, “מלחמת העולם Z” שיצא ב-2013 וכמובן, הסרט עם התרגום הבלתי אפשרי, “להציל את מארק וואטני” (2015) בכיכובו של מאט דיימון ותחת שרביט הבימוי של רידלי סקוט, שהשיג לו מועמדות לפרס האוסקר. גודאר, כיוצר הוא זה שהביא את הטון המאוד נכון ומדויק לסדרת “דרדוויל” של נטפליקס. גודאר גם ביים מספר פרקים (כולל פרק הפיילוט) של הסדרה הקומית “המקום הטוב” עם טד דנסון וקריסטין בל.

Drew Goddard
התסריטאי והבמאי דרו גודאר

בימים אלו עובד גודאר על סרט מסתורי עם כריס המסוורת’ וג’ף ברידג’ס, שמעבר לשם שלו, Bad Times at the El Royale, לא ידוע עליו כמעט כלום. גודאר יביים את הסרט המסתורי הזה לפני שהוא יביים את אקס-פורס (אך בינתיים הוא עמל על התסריט). גודאר גם היה מקושר שנים לא מעטות לעיבוד הקולנועי של The Sinister Six עד שהפרוייקט הזה בוטל לטובת “ספיידרמן: השיבה הביתה”.

נראה כי היקום הקולנועי (והטלוויזיוני) של אקס-מן אינו שוקט על שמריו, בקרוב תעלה, ברשת פוקס, הסדרה Gifted שאת פרק הפיילוט שלה ביים בריאן סינגר. ב-2018 נראה לא פחות משלושה! סרטים: דדפול 2 – שיציג לנו את דמותו של כייבל (ג’וש ברולין), אמור לצאת ב-1 ביוני. X-Men: Dark Phoenix שייצא בתחילת נובמבר 2018, וסרט New Mutants שכרגע מתוזמן לאפריל 2018 (אבל בגלל שלא שמענו שום דבר על ההפקה שלו, יש סיכוי שהתאריך יזוז והוא יידחה).

השאר תגובה