ביקורת, “החץ”, עונה 5, פרק 16 – שחמט

אחרי שהפרק האחרון של “הפלאש” המשיך להוכיח כמה הסדרה הזאת בירידה מתחילתה המצוינת בעונה הראשונה, מגיע הפרק הנוכחי של “החץ” וממשיך להוכיח כמה העונה הנוכחית, החמישית,  מעולה.

המשך הקריאה כוללת ספוילרים לפרק:

הפרק נפתח עם מינימום של בזבוז זמן, אוליבר מגיע למנזר נינג’ות (כי חייב להיות אחד כזה בכל עולם קומיקס), מוצא את טליה אשר חושפת בפניו את זהותו של פרומיתיאוס, אדריאן צ’ייס.

תחילת הפרק המשיכה את הקו הנוכחי של העונה, אנחנו יוצרים את השדים שלנו ובמקרה של אוליבר, את האויבים שלנו. יצירתו של פרומיתיאוס לא נבעה רק מימיו הראשונים של אוליבר בתור הברדס, טליה החליטה לאמן את צ’ייס לאחר שאוליבר הרג את אביה, ראס’ אל גול. בדרך כלל שילוב של נבלים בסרטים או בסדרות נראה די מאולץ, אך הפעם זה הרגיש נכון. אוליבר הוא הסיבה שלשניים האלו אין אבות, הם רוצים נקמה, הגיוני שיעבדו ביחד.

Green Arrow, Checkmate 05

מאז גילויו של צ’ייס בתור פרומיתיאוס, הפרק לא הפסיק להעלות הילוך. המהלך בין צ’ייס לבין אוליבר והצוות שלו היה ממתק. הוא פשוט יושב שם, ממשיך לבצע את תפקידו, לעבוד עם הגיבורים שלנו בזמן שהם חורקים שיניים ומנסים שלא להתפרץ עליו. נבל טוב לא פוגש את הגיבור רק בקרבות או בתחפושת, הוא נמצא מולו ביומיום גם כאשר הם לא לבושים בחליפות, הוא מנהל דיאלוגים עם הגיבור ולא רק מחליף אתו אגרופים.

זו הסיבה שפרומיתיאוס הוא אחד הנבלים הטובים ביותר בסדרה, הוא מצליח להצטיין בכל פרמטר: הוא פיזי, בעל קרבה מסוימת לאוליבר וחושב קדימה. הייחוד הגדול ביותר שלו מגיע בכך שהוא לא בוחל בשום אמצעי כדי לקדם את מטרותיו, עד לכך שהוא מחליט לרצוח את אשתו ולהשתמש בכך כנגד אוליבר.

הפרק נגמר בטוויסט מפתיע ביותר, יש לנו שני נבלים העונה. טליה לא רק אימנה את פרומיתיאוס, היא גם עובדת אתו. אני חייב להודות שהעונה הזאת לא מפסיקה להפתיע אותי. גם התוכנית של פרומיתיאוס עדיין לא ברורה, הוא לא רוצה להרוג את אוליבר, אלא להפוך אותו למשהו אחר. ההימור שלי, הוא ירצה (ואולי גם ינסה) לפגוע באנשים שהכי קרובים לאוליבר, ככה הוא יוכל להרוס אותו בצורה טוטאלית.

כמו כן, הגיע שעת פרעון החוב של פליסטי, ידענו שזה יקרה בסופו של דבר. Helix עשו את הדבר הצפוי ביותר שאפשר, להתחיל לבקש תמורה למתנות שהם נותנים לפליסטי, כרגע נראה שהארגון ה”תמים” הזה מתעסק בדברים קצת יותר אפלים, אבל כרגע לא ברור בכלל לאן הכותבים הולכים פה. לדעתי הם מכינים כבר עכשיו את אחד האויבים של העונה הבאה.

Green Arrow, Checkmate 01

הפלאשבקים ממשיכים את המגמה הלא מעניינת שלהם מהפרקים האחרונים. הפוליטיקות הפנים ארגוניות של הבראטבה פשוט לא מעניינות. החלק המעניין ביותר היה כמובן הרגע שאוליבר חוזר ללבוש את תלבושת “הברדס” שלו ועושה קצת נזק, למה אי אפשר לראות יותר מזה.

פעם לפלאשבקים הייתה משמעות, הם היו משליכים בצורה מסוימת על האירועים בפרק או על העלילה הכללית של העונה, היום הם רק שם כדי למלא את הפרק לסימן ה-40 דקות.

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

 

השאר תגובה