ביקורת, “על טבעי”, עונה 12, פרק 8/חצי עונה – לוטוס

אני חייב לומר שיצאתי מסוף החצי הראשון של העונה די מתוסכל. פחות מהפרק עצמו, יותר מהעובדה שהעונה הזאת התחילה מעולה, כל פרק היה ברמה גבוהה, מרי וינצ’סטר חזרה לחיינו וראינו עולם חדש של אנשי הספר “הבריטים”. אבל, כל דבר טוב חיים להסתיים ובמקרה של “על טבעי”, אנחנו מדברים על שני הפרקים האחרונים שעסקו במלאך הסורר, לוציפר והשכיחו את כל ההתקדמות הטובה שעשינו בחודשיים האחרונים.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

בסופו של הפרק הקודם, לוציפר נוטש את גופו של וינס ונסנטה והמשיך לעלות בשרשרת המזון כדי להשיג כמה שיותר כוח. הוא לא חוסך זמן וקופץ לראש השרשרת, נשיא ארה”ב, האם יש פה איזו קריצה לאור התוצאות בבחירות האחרונות? רק הזמן יגיד.

בהתחלה זהות האדם אליו חבר לוציפר לא ברורה לנו, הדבר היחיד שאנחנו יודעים זה שהוא חשוב ובעל עוצמה, אנחנו נשארים באפילה עד שמישהו אומר את המילים המוכרות “אדוני הנשיא”. פה היה פספוס בבימוי, כי הבמאי יכול היה למשוך את הגילוי הזה עוד כמה דקות ואז בפעולה פשוטה של זום אאוט היינו יכולים לצאת עד שרואים את הבית הלבן, ככה היינו מקבלים אפקט וואו אמיתי.

supernatural-1208-01

לוציפר ממשיך בשלו, שוב בלי מטרה והכל עניין של זמן עד שהגוף הנוכחי יישרף. אוקיי, אז הוא עושה דברים מגניבים כמו לתת חנינה לצ’ארלס מנסון, לשכב עם ראש הצוות שלו ולשלוח את השירות החשאי אחרי סאם ודין. אבל חוץ מזה, כלום, מדובר באחד הנבלים הגדולים של הסדרה שפשוט יושב ולא עושה כלום, באמת שלא ברור הנושא הזה.

הפרק כן קיבל תפנית מפתיעה כשלוציפר מכניס להיריון את ראש הצוות שלו. אין ספק שהנושא הזה הולך להטריד אותנו בפרקים הבאים (כשהסדרה תחזור מהפגרה). אני מניח שקאס ירצה להרוג את הילד ואת האמא, סאם ודין כמובן לא ייתנו לזה לקרות כי היא בסופו של דבר אישה חפה מפשע, קראולי כנראה יראה את הילד בתור איום ואנשי הספר בוודאות ירצו לחסל אותו. מה שיגרום לכל הדמויות להיות במסלול התנגשות אחת מול השנייה.

supernatural-1208-03

הפרק נגמר בכך שסאם ודין מצליחים להחזיר את לוציפר לכלוב, בעזרת “אנשי הספר”. הדבר היחיד שמבחינתי הציל את הפרק הזה מכישלון מוחלט הייתה ההצגה של ארתור קנץ’ (אותו מגלם השחקן דיוויד היידן ג’ונס), המחסל של “אנשי הספר”, איש של מעשים ולא של אידאולוגיה והדאוס אקס מכינה של הפרק. הוא מגניב, יש לו נשקים אדירים, מבטא בריטי מהפנט וסטייל שפשוט נוטף ממנו ללא הפסקה. אני רוצה לראות אותו כמה שיותר, הוא הולך לעשות צרות ומצאתי את האהבה החדשה שלי בסדרה.

הסיום של הפרק היה מעצבן, סאם ודין הולכים לכלא על ניסיון התנקשות בנשיא וקאס רודף אחרי החברה ההרה של לוציפר. מישהו חושב שהם יבלו ולו שניה אחת בכלא? יש להם את קאס וקראולי שיוכלו לשחרר אותם במאית השנית. המטרה בסופו של דבר, בפרק שלפני יציאה לפגרה, היא לשגע את הצופים, לגרום להם לרצות לדעת עכשיו מה קורה עם הדמויות, הפרק אמור להפוך את ההמתנה והציפייה למייאשים ומתסכלים עם שביב של תקווה, אולם,  במקרה הנוכחי, זה ממש לא קריטי בשבילי לחכות חודש וחצי.

supernatural-1208-09

הפרק היה צריך ללכת לכיוון אחרי כדי למשוך אותנו בלשון לחודש וחצי הקרובים. סאם, דין, קראולי וקאס היו צריכים לנסות לרדוף אחר לוציפר בכל הפרק, במהלכו היינו מגלים על “הילד” החדש של לוציפר, הפרק עצמו היה אמור להיגמר בכך שהחבורה נשארת מנוטרלת/מובסת ובדקה האחרונה של הפרק מגלים לגוף של מי לוציפר נכנס, ככה היו בונים מתח אמיתי שיכול להחזיק חודש. במקום זה קיבלנו את לוציפר לא עושה כלום בגוף של הנשיא במשך כמה ימים ואז מגורש בחזרה לכלוב.

ציון: 3
ratings-tv-3

השאר תגובה