30 שנה של וריאציות אנימטיביות ללוגו של דיסני

בשנת 1985 חברת דיסני הוציאה את סרט האנימציה “טרן וקדירת הקסמים” (תחת שם זה הופץ בבתי הקולנוע, היום ניתן למצוא אותו תחת השם “הקדירה השחורה”) שהיה כישלון קולסלי וכמעט גרם לסגירת מחלקת האנימציה של האולפן. אותו סרט מציין גם אבן דרך בלוגו של החברה, ובפעם הראשונה הוצג הלוגו האנימטיבי, הלבן על הרקע הכחול, בו מופיעה מעין סילואטה לבנה של הטירה של סינדרלה (כפי שמוצג בתמונה הראשית).

במשך עשר שנים ליווה הלוגו הזה את החברה ובשנת 1995, כאשר הוציאו את “צעצוע של סיפור” החליטו לשנות את הלוגו ולהפוך אותו ללוגו באנימציה תלת ממדית. מאותו רגע, ובעשרים השנים האחרונות, דיסני עשו לא מעט וריאציות על הלוגו כפתיח של לא מעט סרטים, כמו למשל “דינוזאור”, “המפקח גאדג’ט”, “אטלנטיס”, “לילו וסטיץ” (אחד המוצלחים) ועוד, כולל וריאציות בסרטים שיועדו להפצה ביתית בלבד כמו “סינדרלה 2” ו-“פיטר פן 2”.

ב- 2006, לקראת יציאת “שודדי הקריבים: תיבה של איש מת”, דיסני החליטו לשנות את הלוגו הישן ולהישאר עם לוגו מושקע בתלת ממד, אותו אנו מכירים עד היום, כשהשינוי המרכזי הוא שבמהלך השנים, קיצרו דיסני את הכותרת Walt Disney Pictures ונשארו רק עם Disney. אסופה מרתקת ומאוד יצירתית שלוקחת אותנו למסע של 30 שנה של וריאציות, מאז ימי “טרן וקדירת הקסמים” ועד “אל תוך היער” של שנה שעברה.

מקור הידיעה: אתר Neatorama

השאר תגובה