קצרים ישראלי: מקבץ חדשות ולינקים מהמתרחש בארץ בתחום המדע בדיוני והפנטסיה

מקבץ חדשות ולינקים מהשבוע האחרון (31.3): הצצה ראשונה לסרט האנימציה החדש של ארי פולמן המספר את סיפורה של אנה פרנק, כנס עולמות חוזר בשבוע הבא (במהלך הפסח) ולידו מיני פסטיבל אנימציה בסינמטק תל אביב. דורון פישלר מ”עין הדג” בקטע הומוריסטי על התחזיות שהתממשו (ואלו שלא) ב-“בחזרה לעתיד 2”, תוכנית הרדיו הכי גיקית שיש, “גיקאאוט” בתוכנית חדשה (82 במספר) ואור סיגולי, מאתר “סריטה” בסקירת סרטי אימה חודשית.

בכורה עולמית: הצצה ראשונה אל פרויקט אנה פרנק של ארי פולמן

מבקר הקולנוע יאיר רווה חושף לראשונה בבלוג שלו, “סינמסקופ”, את מאחורי הקלעים של סרט האנימציה החדש של ארי פולמן המבוסס על סיפורה של אנה פרנק. הפוסט סוקר באופן ייסודי את התהליך, המאוד ארוך וסיזיפי ונותן הצצה גם לכל מיני ניסיונות ומחשבות על הדרך הויזואלית הנכונה להעביר את הסיפור. פוסט מרתק! (התמונה הראשית של הפוסט הזה לקוחה מהכתבה הזו)

פסח של אנימציה – פסטיבל לאנימציה ועיצוב

פסח של אנימציה – פסטיבל לאנימציה ועיצוב שיזמה המכללה הישראלית לאנימציה, יתרחש בסינמטק תל אביב ובמכללה בתאריכים ה-5 עד ה-7 באפריל. התוכנייה עמוסה לעייפה בארועים והקרנות מעניינים במיוחד. בארועים: פאנל עם הסופר אתגר קרת, הבמאי ארי פולמן והאנימטור אלכס אוראל, על הפקות אנימציה בינלאומיות. הקרנת הסרטים $9.99 (על פי אתגר קרת) וכנס העתידנים (של ארי פולמן), בנוכחות היוצרים. מפגש עם האנימטור אלכס אוראל, שעבד על “משפחת סופר-על”. סרטי אנימציה שזכו באוסקר או היו מועמדים, עם הרצאות מקדימות של דורון פישלר, אלון גור אריה וטל לוטן.

כנס עולמות 2015

כנס עולמות, הכנס ה-11 למדע בדיוני ולפנטסיה, יתקיים בתאריכים 6-8 באפריל, חול המועד פסח, במתחם אשכול פיס בתל אביב (צמוד לסינמטק תל אביב). השנה נושא הכנס יהיה… עולמות, עולמות אחרים, עולמות פנטזיה, עולמות רחוקים, עולמות דיסטופיים ועולמות עתידניים. באתר הרשמי של הכנס ניתן למצוא את התוכנייה המאוד מגוונת שמציעה מספר רב של פעילויות, כמו כן יהיו במקום לא מעט דוכנים של קומיקס, מרצ’נדייז, ספרים ועוד. בין הפאנלים הרבים והאירועים תוכלו למצוא גם את תומר סויקר (עורך המשנה של אתרנו) שישתתף בפאנל מרתק על יצירתו (המרתקת לא פחות) של ג’וס ווידון (“באפי קוטלת הערפדים”, “הנוקמים”) לצידם של אריאל שוסטק, נועה פז, כליל ליפשיץ ודיקלה דויטש מנחת האירוע שיתקיים ביום שלישי, ה-7 באפריל בשעה 16:00.

“גיקאאוט” תוכנית מספר 82

התוכנית מספר 82 של “גיקאאוט” בהנחת אבנר מירב וינאי בן נח, עלתה לאוויר וניתן להאזין לה באתר גיקסטר. כל מה שגיק שמגיע באפריל, דדפול בתמונה מפתה מהסרט, צב נינג’ה מת אחד, נראה שספיידר-מן לוהק מחדש, הגיבורה קפטן מארוול תופיע ב”עידן אולטרון”, דוקטור הו פוגש את הארי פוטר, “תיקים באפלה” חוזרת, המון אקס-מן מתחלפים, שפילברג יביים את Ready Player One, סדרת סטאר טרק חדשה בטלוויזיה, שובה של פינת גיק מציק ועוד המון!

פישטיוב: איך בחזרה לעתיד 2 חזה את העתיד (הקולנועי)

דורון פישלר מאתר “עין הדג” מאוד כועס ומאוכזב משנת 2015 בה עדיין אין מכוניות (וסקייט בורדים) מעופפים, אבל כן מציין כמה דברים ש”בחזרה לעתיד 2″ חזה במדויק.

אימת החודש – מרץ 2015

אור סיגולי, מבקר הקולנוע (אחד מהם) של אתר “סריטה” מציין שנתיים לפינת סקירת סרטי האימה החודשית שלו. הפעם הוא סוקר ארבעה סרטים, שלושה סרטים עצמאיים מארה”ב ואחד מאירלנד, עם אנשי זאב, רוחות וחייזרים.

השאר תגובה