“דדפול”, 135 מיליון דולר בארה”ב בסוף השבוע הראשון

מסתבר ש”דדפול” לא רק שבר את כל המוסכמות של סרטי גיבורי העל, הוא שבר גם לא מעט שיאי הכנסות בסוף השבוע הראשון שלו. “דדפול” הכניס 135 מיליון דולרים בסוף השבוע הראשון כשהציפיות מצד המומחים היו על סך מחצית מהסכום הזה (שאמרו שאם הסרט יכניס 75 מיליון דולר זה יהיה מרשים).

זהו גם הסוף שבוע הטוב ביותר שהיה אי פעם לחברת פוקס המאה העשרים. “דדפול” הוריד את “מלחמת הכוכבים נקמת הסית'” שהכניס 108.4 מיליון בסוף השבוע הראשון שלו, למקום השני. הסרט גם רושם את הפתיחה הטובה ביותר בהיסטוריה לסרט “אקס-מן”. סרטים נוספים ש”דדפול” חיסל, “איירון מן 2” (שהכניס 128.1 מיליון דולרים בסוף השבוע הראשון שלו) וכל סרטי הארי פוטר (להוציא האחרון).

DEADPOOL

כמובן שבכל השיאים הקשורים לחודש פברואר “דדפול” דחק החוצה את מחזיק השיא האחרון, “50 גוונים של אפור”. ואם השקלולים של המספרים הסופיים יעמדו בהערכה, דדפול ישריין לעצמו את המקום העשירי ברשימת הפתיחות הטובות ביותר, שזה לעצמו נתון די מדהים, בהתחשב בעובדה שאנחנו לא בתקופת הקיץ וסרטי הבלוקבסטרים הגדולים.

נכון להיום, מרוול לא הוציאו סרט קומיקס לפני חודש מאי (קפטן אמריקה: חייל החורף הוא היוצא דופן) וסרטי קומיקס אחרים שיצאו בפברואר כמו “השומרים” (Watchman) או “הצרעה הירוקה” לא התקרבו אפילו להכנסות של דדפול. ההימור על הרייטינג של הסרט (R שמגביל לצפייה מי שנמצא מתחת לגיל 17) הוכיח את עצמו. זו הפתיחה הטובה ביותר לסרט שמדורג R כשהוא מוריד את “מטריקס Reloaded” משנת 2003 שהחזיק בכתר (והכניס בזמנו 91.7 מיליון דולרים). בגזרת סרטי הקומיקס, “דדפול” הוא עכשיו סרט הקומיקס, המדורג R הריווחי ביותר בסוף השבוע הראשון (מחזיק התואר הקודם הוא “300” שהכניס 70.8 מיליון בסוף השבוע הראשון שלו). זו גם הפתיחה הטובה ביותר לסרט בעונת החורף, מחזיק השיא הקודם הוא סרטו של קלינט איסטווד “צלף אמריקאי” שהכניס 89.2 מיליון דולרים בסוף השבוע הראשון שלו.

נראה כי ההשפעה הטובה של מערך יחסי הציבור של הסרט עבד טוב מחוץ לגבולות ארצות הברית והסרט הכניס 125 מיליון דולרים ברחבי העולם.

השאר תגובה