ביקורת, “הנגיף”- עונה 2 פרק 4 – מלאך הכסף

אזהרה: הביקורת מכילה ספויילרים לפרק!

באחת הסריקות שלי אחרי מידע ברשת, אודות הקומיקס של דל-טורו והוגן עליו מתבססת הסדרה, נתקלתי באחת הכריכות בה מוצג לוצ’אדור (מתאבק מקסיקני) נלחם בערפדים. בלי להתעמק הנחתי שמדובר בגאס מאחר והוא ההספני היחיד בסדרה שנלחם בערפדים, ייתכן וטעיתי.

תחת הכותרת “מלאך הכסף” הפרק מתחיל ב…פרק של הסדרה “מלאך הכסף”, מתאבק קשוח וצייד ערפדים מהולל. הפרק נפסק בשיא המתח ומתגלה שהצופה בפרק…הוא לא אחר מאשר אנג’ל, מלאך הכסף בכבודו ובעצמו, שפרש לאחר פציעה והפך לעובד ניקיון במסעדה. מעבר לפיסת המידע הקטנטנה הזו שגאס עוזר לקהל להשלים בסוף הפרק… אין הרבה לומר או להתעניין.

strain season 2 episode 4 - 02

קטע הוידאו של “מלאך הכסף” הרגיש מרוח ומנותק מקונטקסט, מזל שהוא נמשך רק 7 דקות (?!). הקונספט של לוצ’אדור קוטל ערפדים בהחלט נשמע מעניין, ולמרות שלא קראתי את הקומיקס, אני ממש מצפה לראות את זה קורה עכשיו, במיוחד לאור העובדה שגאס נשאר לבד (המאסטר דאג להסביר לו את זה במפורש בשיחה דרך אימו של גאס, בסצנה דיי מרתקת. אני תמיד אוהב לשמוע את הרשע מדבר לגיבור).

בחזרה לצוות הגיבורים הרגיל שלנו, אחרי ניסוי מוצלח בנגיף לנגיף (שוב עשיתי את זה), זה זמן לניסוי שטח. אף, נורה וואסילי משחררים את הערפד הנגוע ומחכים לתוצאות. הוירוס עושה את שלו והמאסטר מורה טלפתית לכל הנגועים להתאבד. יש לציין שלמרות שקורי סטול משחק פה גיבור, הוא משדר מדען מטורף כמעט בכל הבעת פנים חיובית שלו (כנראה הסיבה לבחירה בו לגלם את דרן קרוס ב”אנטמן”). נראה שהיחסים בין אף וזאק משתפרים טיפה, אך גם בילוי של אב ובן, כמו בייסבול, לא מצליח למחוק את העובדה שלזאק חסרה אמא (שמסתדרת מצויין עם ילדיה החדשים “הממששים”).

strain season 2 episode 4 - 03

דאץ’ שומעת שפיצוויליאם, משרתו לשעבר של פולמר, עבר לגור עם אחיו בסטנטן-איילנד. היא משכנעת את סטראקיין להצטרף אליה ולגייס את פיצווילאם בעקבות הכרותם המשותפת עם פולמר. בפלאשבק לשנת 66 מתגלה כיצד השותפות בין סטראקיין לפולמר באה לסופה המהיר אחרי שהשניים גילו כי הארקסנו לומין הושמד. היה זה אייקורסט שכנראה שכנע את אלדריג’ פולמר הצעיר לשתף איתו פעולה נגד סטראקיין (מן הסתם הוא כנראה היה הברנש שהיה אמור לאסוף את חרב הכסף בפרק הקודם. כנראה מציל על סטראקיין לאורך השנים).

ולבסוף, וואסילי, אוח וואסילי. בזמנו, קווין דוראנד היה בתהליכים לגלם את לובו בסרט משלו (אחת מדמויות הקומיקס האהובות עלי ביותר, לכו לבדוק אותו), הסצנה השבועית של וואסילי פשוט גרמה לי להאמין שדוראנד מושלם לתפקיד. התעוזה, היומרנות והחוצפה ההרואית, תוך שימוש בהומור קרטוני מטורף (הרפרנס הקורע ללוני-טונס) שלא לדבר שכל המונולוג שלו מול השוטרים הזכיר בקטע מפחיד את ארנולד שוורצנגר בשלל סרטי האקשן-קומדי שלו. קטע קצרצר שבסופו פשוט מחאתי כפיים. התבאסתי קצת שהוא לא הצליח לגבור על השוטרים ונתפס בסוף…אבל עדיין…יאיי!

THE STRAIN -- "The Silver Angel" -- Episode 204 (Airs August 2, 10:00 pm e/p) Pictured: (l-r) Parveen Kaur as Aanya Gupta, Miguel Gomez as Gus Elizade. CR: Michael Gibson/FX

פרק מעט חלש יחסית לקודמיו וכנראה מסמן התחלה של מגמת ירידה באיכות, למרות כמה פנינים פה ושם. נקווה ששבוע הבא הפרש יחזור לרכב על הסוס…או רפרנס אחר לימיי הביניים.

ציון: 3.5

ratings-tv-3-half

השאר תגובה