וורן אליס כותב ג’יימס בונד

הכותב וורן אליס, שהוא אחד השמות הגדולים בעולם הקומיקס בעשרים וחמש השנים האחרונות יכתוב את עלילותיו של אחד מסוכני החרש הידועים בעולם בחמישים השנים האחרונות, ג’יימס בונד, בסדרה חדשה שתצא תחת עיניה הפקוחות של חברת Dynamite. הפעם האחרונה שבונד הופיע בחוברות הקומיקס היתה אי שם ב-1995 (הוצאת Dark Horse).

אליס, שהחל את קריירת הכתיבה שלו אי שם בשנות התשעים, מקושר ללא מעט כותרים ידועים וכתב כמה וכמה קשתות סיפורים מפורסמות, הוא כתב, בין היתר חוברות ב-Astonishing X-Men, Ultimate Fantastic Four, Thunderbolts ועוד. אולם יצירותיו הנודעות הגיעו דווקא מחברות עצמאיות יותר (או כאלה שהן תחת מוציאות לאור גדולות יותר) ובראשן, Nextwave: Agents of H.A.T.E. ,Transmetropolitan, Planetary ו-The Authority. על פי כתביו של אליס נעשו שני סרטי האקשן Red ו-Red 2 בכיכובו של ברוס ויליס.

“ג’יימס בונד שכתב איאן פלמינג או אייקון” אמר אליס “וזה תענוג לכתוב סיפור ויזואלי עם הדמות המקורית, הברוטלית, בונד הפגוע, כפי שהוא מופיע בספרים”. שש החוברות הראשונות, אשר יהוו את קשת הסיפור הראשונה, יישאו את השם VARGR. בסיפור, בונד חוזר ללונדון אחרי משימה בהלסינקי כדי לקחת על עצמו תיקים של אחד מסוכני ה-00 שמת בפעולה. כמובן שהעניינים מסתבכים ובונד מוצא את עצמו בסכנה גדולה, דווקא ברחובות ברלין.

את הקשת הראשונה יצייר ג’ייסון מסטרס, שצייר חוברות בכותרים כמו Batman Incorporated ו- Guardians of the Galaxy. החוברת תצא בהוצאה משותפת של חברת Dynamite וחברת ההוצאה לאור של משפחתו של הסופר איאן פלמינג, שהביא את דמותו של ג’יימס בונד לראשונה לעולם הספרות, אי שם בסוף שנות החמישים. שון קונרי, אז שחקן אנונימי יחסית, גילם את הדמות בקולנוע והפך אותה ואת המשפט My name is Bond, James Bond לאחד המשפטים המצוטטים בהיסטוריה של הקולנוע וכמובן, המוסיקה האייקונית שהופיעה בסרט הראשון, “ד’ר נו” שיצא ב- 1962.

השאר תגובה