ביקורת קומיקס: We Stand on Guard #1

בראיין ק. ווהן וסטיב סקרוסה מתאחדים כדי לנהל את מלחמת צפון אמריקה, ובניה שגיב נשלח מטעם האו”ם כדי לפקח. זה הפרק הראשון בדו”ח שלו.

We Stand on Guard#1

כתיבה: בראיין ק. ווהן \ ציור: סטיב סקרוסה \ הוצאת אימאג’

We-Stand-On-Guard-1-cover

מה ידעתי על הסדרה הזו לפני גיליון הבכורה? אמריקה פולשת לקנדה בשימוש רובוטים ענקיים, ובמושב הכותב נמצא בריאן ק. ווהן. האמת? זה כל מה שהיה צריך כדי לקנות אותי. שילוב של “פסיפיק רים” עם הכתיבה הנהדרת של BKV? פשוט קחו את הכסף שלי!

הסיפור מתחיל בהפצצת פתע של הבית הלבן על ידי גורם בלתי ידוע. אמריקה מטילה את האשמה על קנדה ופותחת במלחמה עם שכנתה הצפונית. המתקפה מתחילה עם טילים ולאחר מספר שנים משודרגת ללוחמה של רובוטים ענקיים (כי היי, למה לא?) ובמרכז העלילה עומדת הדמות הראשית אמבר, אישה צעירה קנדית שמנסה לשרוד.

מהפאנל הראשון הייתי מכור. משהו שווהן מצטיין בו הוא להשיג את תשומת לבם של הקוראים, אז כבר מהעמוד הראשון לקורא יש שאלות, וזו דרך מצוינת לפתוח חוברת, במיוחד ראשונה בסדרה (מי שקרא את Y the Last Man יודע שווהן מתמחה בפתיחת סדרות בבום). אחרי ההיכרות הראשונית עם אמבר, רואים את המפגש הראשון שלה עם קבוצה של מורדים קנדים (שישמשו בתור דמויות המשנה בסדרה) ושוב, ההיכרות מותירה רושם ראשוני מצוין.

למי קראתם נחמדים?

לפני שיצא הגיליון הראשון ראיתי הצצה באינטרנט באורך שלושה עמודים, ושם הוצג צוות המורדים לראשונה. ברור שאז לא ידעתי מי הם, אבל רק לפי הפנים ושפת הגוף שלהם התעניינתי. ידעתי שאני רוצה להכיר אותם, וזו הייתה סיבה נוספת להתלהבותי מהסדרה. התחושה חזרה על עצמה בקריאת הגיליון המלא; ברגע שכולם הופיעו לראשונה התרגשתי. ווהן יודע איך לכתוב דמויות טוב יותר מכול דבר אחר, בעיני זה המומחיות שלו, וכשרואים את הקבוצה המוזרה והקטנה הזו, כל חבר בה בעל מאפיינים חיצוניים משלו ומראה שונה המעיד על אישיותו, מתפתחות ציפיות לגביהם בהמשך.

לאחר ההיכרות עם הנפשות הפועלות, מקבלים קצת אקשן נהדר שמאויר על ידי סטיב סקרוסה (צייר קומיקס ותיק שגם עבד בהוליווד, בין השאר על הסטוריבורד של “מטריקס”, עם יוצריו הוואשובקיז סקרוסה עבד לא מעט). את סקרוסה לא הכרתי כמעט עד כה, אבל ברוח החוברת הוא השאיר עלי רושם מצוין ובזכות הקומיקס הזאת אחפש את שמו מעתה והלאה. ובאמת, האקשן מגניב – קצר אך מגניב – ובעל קנה מידה אפי. BKV לא שוכח לשלב שם מעט פיתוח דמויות, ולקינוח מוגש סוף דרמטי עם רצון מיידי לקרוא את הפרק הבא.

סיימתי את הגיליון בתחושה שזו התחלה של משהו טוב. מהפאנל הראשון עד לאחרון הייתי מושקע בסיפור. אני לא יכול לחכות לראות עוד מהאקשן הזה, ולהכיר את הדמויות הללו ואת העולם שלהן, לראות עוד מהאמנות המרהיבה. אם יש משהו אחד שמטריד אותי זו העובדה שמדובר במיני-סדרה שתכלול רק שש חוברות. מהחוברת הראשונה ניתן לראות פוטנציאל להרבה יותר מזה, אבל אסתפק במה שיש כי זה פשוט כל כך מהנה. We Stand on Guard #1 בהחלט משאיר רושם ראשוני מעולה ואני ממליץ עליו בחום, לכו לקנות.

ציון: 5
ratings-5

השאר תגובה