גות’אם 1.14: ד”ר קריין האימתני

ספוילר “גות’אם” עונה 1 פרק 14

Gotham_1.14_small

אם לא מחמאות על טיבה של “גות’אם”, העלילה או הדמויות, לפחות ניתן לומר עליה שהיא משעשעת למדי, במכוון או לא, והפרק האחרון בלט בכך במיוחד. חוץ מזה, נראה כי ג’ים המשיך הלאה מברברה (הנעדרת, תודה לתיש הקדוש) והרומן עם לזלי תומפקינס פורח. אולי בהשראת שותפו, הארווי כבר לא מקובע על פיש ומוצא עניין בסקוטי מאלן, מכרה של קורבן הרצח הראשון בפרק. המחוות הרומנטיות של השניים כוללות הבאת תיק רצח לשם ייעוץ לארוחה רומנטית, ובדיחות על פוביות בפני מישהי שסובלת מבעת כלשהי. לפחות הרשמים תוקנו בהצלת חייה של אחת מניסיון רצח של הפסיכופת התורן, ונשיקה מאוד פומבית עם האחרת.

אמנם פחד הוא החלק המשמעותי ביותר במהותו של ד”ר קריין – האב והבן – אבל קשה להתעלם מהחשיבות שלו במיתולוגיה של באטמן. ברוס וויין אימץ פחד מילדות, עטלפים, כסמל לרדיפת אנשי העולם התחתון, הטוטם שלו במלחמה נגד הרשע. “פושעים הם אומה של פחדנים ובעלי אמונות תפלות”, כך מצוטט באטמן ברומן הגרפי Arkham Asylum. אולי נראה התייחסות משמעותית לכך בעתידית (אמר ונזכר באיזו סדרת טלוויזיה מדובר).

עלילת משפחות הפשע התמקדה בהתפוצצות השקר של אוסוולד, והנקמה שדון מארוני תכנן עבורו. מאחר ואנחנו מודעים לעתידו של הפינגווין, לא היה חשש ולו הקטן כי הוא ישרוד את המערכה בין השניים. הפינגווין הוצג ומוצג כמוח ממולח, מאסטרמיינד עם חשיבות קרימינלית ואסטרטגית מתקדמות, ואלו נשקיו; אבל הגיע הזמן שיאמץ נשקים ומיומנויות נוספים, משהו פרקטי במידה ויאלץ להיאבק על חייו שוב. מארוני, פאלקון ומוני עומדים בראש אך גם יודעים לעמוד על שלהם בקרב; הגיע הזמן ללמוד מאנשי העולם הישן כמה טריקים.

בניגוד לסיפורו של אוסוולד בפרקים הראשונים, אין טעם לראות שיחזור בכיכוב פיש. השהות שלה על הספינה ההיא לא תרמה דבר לסיפור והותירה אותנו עם קליף האנגר אידיוטי.

נוכחותם המועטה של ברוס וסלינה החזירה את ג’ים לעניינים (נכון שהוא היה עסוק מאוד לאחרונה, אבל חקירת רצח הזוג וויין אכן נשכחה). סלינה מגיחה רק לשם האקספוזיציה וקופצת ממרפסות גבוהות כהרגלה. ברוס פוטר את ג’ים מחקירת הרצח, כי כך החוק עובד בעולם האמיתי. אלפרד ממשיך להתרצות.

ד”ר ג’ונתן קריין\הדחליל: אביו של מי שעתיד להיות הפסיכולוג\נבל האובססיבי עם פחד, הוא הנבל השבועי. קריין הצעיר מופיע, כמובן, לקראת סוף הפרק, כפי הנראה בתחילת המסלול שיוביל אותו להמשיך את דרכו של אביו.
– בזירת ההתעללות בקורבנם השני, השותף של ד”ר קריין דמה לפרופסור פיג, נבל שהזכרתי בעבר.

ציון: 3
ratings-tv-3

One thought on “גות’אם 1.14: ד”ר קריין האימתני”

השאר תגובה