הסוכנת קרטר 1.05: תקרת הברזל

ספוילר “הסוכנת קרטר” עונה 1 פרק 5

Agent-Cater_1.05_small

אחרי תחושת דשדוש קלה מאז הבכורה, הכותבים עשו לנכון והרחיקו את פגי מהקלחת בבית, ושלחו אותה למשימה בעורף האויב. לא רק שהיא זכתה להוכיח את יכולותיה מעבר לפקידות, “דאם” דוגאן וחלק מה-Howling Commandos סייעו לצוות ה-SSR בפיקודו של תומפסון. כמו כן, פגי ותומפסון מצאו חיבור משותף, כשהפתיחות שלו כלפיה (והנזיפה של דולי על הקראש של ג’ק, שלא ידענו עליו עד כה) מעלה אותו לראש רשימת החשודים כבעלה לעתיד של קרטר. אלא אם יש פה הטעייה מכוונת, סוסה ירד מהמקום הראשון בגלל הגילויים האחרונים שלו.

אגב סוסה, לרגע הופתעתי שהתגלית מגיעה כבר בפרק החמישי, ואז נזכרתי שנותרו רק שלושה פרקים נוספים. חשבתי שהאפשרות היחידה בה סוסה יראה את כתפה החשופה של פגי תהיה בנסיבות… אחרות, והכותבים מצאו לכך פיתרון. בינתיים סוסה לא חולק את הסוד של פגי עם אף אחד אחר, אולי כדי לאסוף ראיות נוספות, אולי כדי לוודא מה האג’נדה האמיתית של פגי. בינתיים פגי הופכת לגיבורה ומוזמנת לערב שתייה עם שותפיה לעבודה, לראשונה מזה… אי-פעם.

דולי מגלה פרטים חדשים שלכאורה מורידים אותו מגבו של הווארד, בין השאר תודות לעיתונאי המעורה בטבח בפינאו (ג’ון גלובר בהופעת אורח קצרצרה). אם הוא היה כן עם ג’ארוויס, נראה שסטארק בדרך לתיקון העוול שנעשה לו. בשיחתם של דולי וג’ארוויס גם מתחברים החלקים, ומתברר שהגנרל שהוזכר בפרק הקודם הוא האחד איתו הווארד התעמת והציל ממנו את משרתו לעתיד ורעייתו.

כמובן שלא ניתן להתעלם מדוטי המרגלת הקטנה והמקום בו טופחה, עם ילדות זהובות שיער אזוקות למיטותיהן, חולקות פת לחם עם זו עם זו, ולבסוף נאלצות להרוג אחת את השנייה באימונים. קשה היה לפספס את ההקבלה בין דוטי הילדה לדוטי הבוגרת, שמציעה לפגי חצי לחמנייה בארוחת הבוקר. רמז מטרים?

אין לי מידע כלשהו על הפסיכיאטר השבוי שחולץ ע”י פגי והגברים, אולם יש לי תחושה שהוא מסתיר משהו וייתכן כי מדובר בתרגיל. בהקשרים פסיכיאטריים, השם פאוסטוס כבר הוזכר ב”סוכני שילד“.

– לאחר שידור הפרק הקודם המידע נחשף ע”י מפיקי הסדרה והשבוע ניתן היה לראות זאת בפעולה: דוטי היא חלק מפרויקט האלמנה השחורה והמתחם אליו הגיעו פגי ושות’ נראה כמו החדר האדום, מתקן האימונים של התכנית.
– ה-Howling Commandos חוזרים לראשונה מאז פרק פתיחת העונה השנייה של “סוכני שילד”, כשהפעם מייצגים את היחידה “דאם” דוגאן, “פינקי” פינקרטון, “ג’וניור” ג’וניפר ו“האפי” סאם סוייר (במקור לבן עור והקצין האחראי על הקומנדוס).

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

One thought on “הסוכנת קרטר 1.05: תקרת הברזל”

השאר תגובה