כל מה שאנחנו יודעים על “סטאר-גירל”, הסדרה החדשה של DC

ב-18 במאי תעלה אחת מסדרות גיבורי העל החדשות המדוברות, סטאר-גירל ( Stargirl) לשרות הסטרימינג של DC UNIVERSE ויום לאחר מכן, הפרק ישודר ברשת CW שמשמשת, כידוע, לביתם של רוב גיבורי DC במה שזכה לכינוי ה-ARROWVERSE וכולל, נכון להיום, את “החץ”, “הפלאש”, “סופרגירל”, “אגדות המחר”, “הברק השחור” (שעדיין לא נכלל רשמית ביקום הטלוויזיוני) ו”באטוומן”. הסדרה מבוססת על גיבורת הקומיקס של DC נוצרה על ידי ג’ף ג’ונס והאמן לי מודר והופיעה לראשונה ביולי 1999 בחוברת Stars and S.T.R.I.P.E. #0. מאוחר יותר הצטרפה סטאר-גירל לחבורת גיבורי העל Justice Society of America (או בקיצור ה-JSA). חלק מגיבורי ה-JSA יופיעו גם בסדרה החדשה.

את ההשראה לדמות שאב ג’ונס מטרגדיה אישית שעבר כאשר אחותו, שעל שמה קרא לגיבורת העל, קורטני, מתה בתאונת מטוס שהתרחשה ב-1996 ובה נהרגו 230 נוסעים. התרסקות מטוס הבואינג 747 שך לברת TWA בשנת 1996 נחשב לאחד מהאסונות האוויריים הגדולים של המאה העשרים. המטוס התפוצץ והתרסק למימי האוקינוס האטלנטי כ-12 דקות אחרי שהמריא מנמל התעופה JFK בדרכו לרומא.

JSA All Stars #4 (October 2003)
עטיפת JSA: All Stars #4 – אוקטובר 2003 – כפי שצוירה על ידי האמן ג’ון קאסידי – לחצו להגדלה

סטאר-גירל היא קורטני וויטמור בתו החורגת של פאט דוגאן מי שהיה בעבר הסיידקיק של “סטאר-מן” בשם S.T.R.I.P.E. (כשהוא בעצם נכנס לתוך גוף רובוטי ענקי). הצצה ראשונה לסטאר-גירל קיבלנו לא מכבר בקרוס אובר השנתי של ה-ARROWVERSE שעלה לשידור בדצמבר 2019 וזכה לכינוי Crisis on Infinite Earths. הקרוסאובר הזה מבוסס על אחד מקשתות הסיפור המפורסמות של חברת הקומיקס DC ובעצם הביאה לריבוט ראשון של כל כותרי החברה, אי שם בשנת 1986.

זו לא הפעם הראשונה שסטאר-גירל מופיעה בגרסת לייב אקשן בטלוויזיה. ראינו אותה במספר פרקים בסדרה “סמולוויל” (שם הופיעו גם כמה מחברי ה-JSA). סטאר-גירל הופיעה גם במספר פרקים של העונה השנייה של “אגדות המחר” (וגם שם זכינו לראות כמה מגיבורי ה-JSA) וגרסה אחרת של סטאר-גירל הופיעה בקרוס אובר של ה-ARROWVERSE בשנת 2018 שזכה ל- Elseworlds. הדמות הופיעה גם במספר סדרות אנימציה המבוססות על גיבורי DC כמו למשל Justice League Unlimited, Batman: The Brave and the Bold, ו Young Justice: Outsiders.

Brec Bassinger stargirl
לחצו על התמונה להגדלה

ברק באסינגר בת ה-20 מגלמת את קורטני וויטמור, אשר מגלה את המטה הקוסמי שהיה שייך לגיבור העל “סטאר-מן” ובעזרתו היא הופכת להיות “סטאר-גירל”. לוק וילסון מגלם את אביה החורג של קורטני, פאט דוגאן, הידוע בתור גיבור העל S.T.R.I.P.E. שהיה הסיידקיק של “סטאר-מן”. איימי סמארט היא ברברה וויטמור, אמה של קורטני. עוד ניתן לראות בסדרה את חברי ה-JSA: אנג’ליקה וושינגטון שמגלמת את דוקטור מידנייט, איווט מונריל שמגלמת את וויילדקאט, רוברט גלמן שמגלם את Hourman, ג’ואל מקהיל כסטאר-מן ועוד.

הסדרה “סטאר-גירל” תעלה לשידור ב-18 במאי בשרות DC UNIVERSE ויום אחר כך, ב-19 במאי תשודר ברשת CW.

השאר תגובה