טיזר חדש מופלא – טריילר לסדרת המד”ב “עולם חדש מופלא”

“הו, הרי זה פלא! כמה יצורים נאים עומדים כאן! כמה נפלא המין האנושי!
איזה עולם חדש מופלא (“הסערה”, וויליאם שייקספיר)

חברת ההפקה “אמבלין” של סטיבן שפילברג, העלתה לרשת את הטיזר טריילר הראשון לסדרת המד”ב “עולם חדש מופלא” שתשודר בערוץ הסטרימינג החדש Peacock – שרות חדש שעולה כחלק מהרצון של אולפני NBC/יוניברסל לדריסת רגל בעולם הסטרימינג.

הסדרה מבוססת על אחת מאבני הדרך המשמעותיות של כל הזמנים בספרות היפה – “עולם חדש מופלא” מאת הסופר אלדוס האקסלי. הספר פורסם בשנת 1932 ונחשב לצד “1984” של ג’ורג’ אורוול לפסגת היצירות המתעדות עתיד דיסטופי וחברה טוטליטרית. פיסת טריוויה – אולי אין פלא שמדובר בספרים עם נושאים דומים, מאחר והאקסלי היה בעברו המרצה לצרפתית של אורוול הצעיר.

0df76d13-8703-4815-a2d4-dfae17ad5d40

למי שלא קרא, יש לציין קודם כל ששם הספר הוא כמובן אירוני – העולם שהאקסלי מתאר הוא כמובן כל דבר חוץ ממופלא. לונדון של כ-500 שנים מהיום, שייכת לעיר-מדינה כלל עולמית בה קיימת חברה מעמדית שמתוכננת כך מראש ע”י השליטים. כל הילדים נוצרים במעבדה ומחולקים לקבוצות היררכיות ע”י שימוש באמצעים כימיים והיפנוטיים מרגע יצירתם. אלה השייכים לקבוצת “אלפא” יהיו בעלי האינטליגנציה הגבוהה ביותר ויזכו לחיים נוחים ככל האפשר, בעוד אלה השייכים לקבוצת “אפסילון” (הנמוכה ביותר) יהיו בעלי מנת משכל נמוכה, יעבדו בעבודות הקשות ביותר ואפילו יחטפו מכות חשמל במידה ורק יעזו להתקרב לספר.

בחברה העתידנית של האקסלי, בה התעשין הנרי פורד הוא דמות נערצת, יש איסור חמור על “רבייה מינית” וכן על חינוך שאינו של המדינה. החברה מעודדת קיום יחסי מין למטרות הנאה (עם כמה שיותר פרטנרים) ומחלקת סם אקטיבי בשם “סומא” לאזרחיה ע”מ לשמור אותם שמחים ומאושרים.

Brave-New-World-serie-2020-peacock

שני גיבורי הספר הם לנינה קראון, אישה יפה ומאוד מקובלת חברתית שחיה חיים די חסרי דאגה, וברנרד מרקס (השם אינו מקרי כמובן) – גם הוא שייך למעמד הגבוה , אך פחות נאה חיצונית ולכן מקנא בלנינה ומנסה לזכות בתשומת ליבה. לברנרד יש גם השגות שונות על החברה בה הוא חי. במהלך העלילה לנינה וברנרד פוגשים בג’ון “הפראי” – אדם שגדל בשמורה אינדיאנית, אחת מכמה בודדות שנותרו בעולם, שם אנשים חיים ומתים באופן “רגיל”, ללא התערבות המדינה. מאוחר יותר ג’ון מובא ללונדון והמפגש של ג’ון עם ה”עולם החדש והמופלא” הוא האמצעי של האקסלי לבקר ולהעלות סוגיות הקשורות לחברה האנושית, והיצירה היא בעיקר כתב אישום נגד הקפיטליזם.

לספר המשפיע הזה היו כבר 2 עיבודים נשכחים לסרטי טלוויזיה, אולם הסדרה החדשה נראית כמו הדבר האמיתי. במקור היא נוצרה עבור ערוץ SyFy, אולם אח”כ התגלגלה לידי תאגיד “יוניברסל” שתכנן לעלות אותו ברשת “USA Network” (היכן ששודרה “מר רובוט”) אולם אז הוחלט להעביר אותה לערוץ הסטרימינג החדש.

brave-new-world-official-teaser-trailer-2020-alden-ehrenreich-demi-moore-ign-1024x576

אלדן ארנרייך (האן סולו ב”סולו”) יגלם בסדרה את ג’ון “הפראי”, ג’סיקה בראון  פינליי  (“אחוזת דאונטון”) תהיה לנינה, הארי לויד (וויסריז טרגריין ב”משחקי הכס”) יגלם את ברנרד, דמי מור תהיה לינדה, אמו של ג’ון, האנה ג’ון קיימן (“גוסט” ב”אנטמן והצרעה”) בתור וילהמינה ווטסון (בספר המקור מדובר בדמות גברית וידידו הקרוב של ברנרד).

בין כותבי הסדרה ומפיקי הסדרה נמצאים גם כותב הקומיקס\סלבריטי גרנט מוריסון והבמאי ברייאן טיילור שכבר שיתפו פעולה בעבר על הסדרה המחופפת “Happy”. אני מניח שאפשר לצפות כי נראה את מוריסון מגיח להופעת אורח.

השאר תגובה