ביקורת קומיקס: Wonder Woman#1 – אל תוך היער

כתיבה: גרג רוקה; אומנות: ליאם שארפ הוצאה: DC קומיקס.

אזהרה: הביקורת כוללת ספוילרים לחוברת 

בחוברת Wonder Woman Rebirth ראינו את דיאנה עוברת משבר זהות, היא כבר לא בטוחה איזו מן הגרסאות של העבר שלה היא האמתית. ראשה מבולבל והיא כבר לא יודעת מי היא באמת, וכך החוברת האחרונה נגמרה ביציאתה למסע חיפוש אחר העבר שלה. איך בדיוק מישהו יוצא לחפש את העבר שלו אתם שואלים?  גם אני עדיין מחכה לתשובה מגרג רוקה.

החוברת ההיא הציגה נקודת התחלה מצוינת וממש סקרן אותי לקרוא את המשך הסיפור ולראות לאן רוקה ייקח אותו. הגעתי לקריאת החוברת הנוכחית עם ציפיות גבוהות… שלצערי לא ממשו את עצמן.

Wonder Woman (2016-) 001-000

החוברת מתחילה כשוונדר וומן נמצאת ביער גשם כלשהוא ומדברת עם… האמת, אין לדעת, רוקה לא חושף את הדמות המסתורית שדיאנה מדברת אליה וזה מוביל לבלבול. היא מדברת אל הדמות הזו ואומרת שהיא מתכוונת לגלות את האמת לגבי העבר שלה גם אם הוא/היא לא רוצה, ושהיא נותנת לו/ה רק שלוש אזהרות.

אז ה”דבר” הזה שולח לכיוון דיאנה מפלצות ואחרי שדיאנה מביסה אותן היא משאירה ל”דבר” הזה רק שתי אזהרות.. וזה פשוט ממשיך ככה, עד סוף החוברת, פשוט סופרים את האזהרות יחד עם דיאנה. היא פשוט מזהירה את ה”דבר” על מנת לקבל ממנו משהו (שאנחנו גם לא יודעים מהו) ונלחמת במפלצות (וגם זה בקושי כי לרוב הם מדלגים על האקשן) למשך החוברת כולה, בלי התקדמות משמעותית.

Wonder Woman (2016-) 001-012

בין מתקפת מפלצות אחת לשיטוטים ביער העבות אנחנו עוברים למקום אחר לחלוטין לעקוב אחר עלילותיו של סטיב טרוור (החבר לשעבר של וונדר וומן) יחד עם היחידה שלו מן הצבא האמריקאי עוברים במדינה אפריקאית על מנת למצוא מישהו (כנראה לא נחמד במיוחד) בשם קדולו. איך זה קשור לסיפור של דיאנה, לא ממש ברור, לפחות לא בחוברת הזו.

וכך במשך כל החוברת דיאנה ממשיכה לחפש אחר הדמות המסתורית וסטיב מחפש אחר קדולו, ובשני המקרים אין לנו יותר מדי הקשר או הבנה של ההתרחשויות. זו הבעיה העיקרית בחוברת, אני מרגיש כמו זר שמסתכל על סיפור מהצד בלי להבין ממש מה קורה, בלי לדעת איפה הדמות הראשית עומדת, מה היא מנסה לעשות ומה המוטיבציה שלה. רוקה משאיר אותנו בצללים. וזה באמת מתסכל כי קשה להתחבר לסיפור ברמה הרגשית. אני לא יודע את מי דיאנה מחפשת ואני לא יודע מי זה קדולו ואני בהחלט לא יודע מה הקשר בין שני הסיפורים… בינתיים. במשך כל החוברת הרגשתי כאילו מישהו נתן לי את אחת החוברות המתקדמות בסדרה בלי שקראתי את החוברות הקודמות ואני לא מצליח להבין את העלילה, תחושה גדולה כאילו אני מפספס משהו, אבל אני לא מפספס כלום, זה פשוט מאוד מסתורי וחסר תשובות.

Wonder Woman (2016-) 001-006

בסוף החוברת אנחנו מקבלים משהו שקצת יותר קרוב לתשובה, זהות הדמות אותה חיפשה וונדר וומן כל החוברת וגם רמז קל לסיבה שבגללה היא יצאה לחפש את אותה דמות.

בתור חוברת ראשונה לסדרה חדשה התוצאה מאכזבת מאוד. אני מרגיש מאוד לא מחובר לסיפור של דיאנה, כי אני לא יודע מה היא מנסה להשיג והייתי שמח לקחת חלק גדול יותר, רגשי, בחוויה שהיא עוברת, שברור שהיא מאוד משמעותית בשבילה, הייתי רוצה להיכנס לראש שלה. חוברת ספיישל Rebirth סופרה דרך עיניה וקולה של דיאנה, למה רוקה לא יכל לתת לנו משהו קצת יותר קרוב לזה? שעוזר לנו להבין את הבעיה של דיאנה ואת הסיבה מאחורי מה שהיא מנסה לעשות?

Wonder Woman (2016-) 001-016

מה שכן, האומנות של ליאם שארפ מעולה. נהדרת, אבל לא מושלמת. יש לו קצת ממה שאני קורא לו “אלכס רוס סינדרום”, שלמרות שהאומנות שלו יפיפה ובאמת נראית מדהים ומגניב, היא פשוט לא מאוד דינאמית. מבחינה ויזואלית הייתי בשמחה תולה על הקיר כמעט כל פאנל בחוברת אבל כאשר מחברים אותם יחדיו אין ממש זרימה טובה ביניהם.

אני לא מוותר על הסדרה הזאת עדיין, אבל אני בהחלט מצפה לחוברת שנייה יותר טובה מהראשונה, ואשמח אם תהיה התקדמות משמעותית בסיפור. אני עדיין איתך רוקה, this is your first warning.

ציון: 2
ratings-2

השאר תגובה