ביקורת: Wonder Woman: rebirth#1- מי אני?!

 

כתיבה:גרג רוקה, אומנות: ליאם שארפ, פאולו סיקאווריה, הוצאה: DC קומיקס.

אזהרה: הביקורת מכילה ספוילרים לחוברת וגם לחוברת 50 של "ליגת הצדק".

Wonder Woman - Rebirth 1 - review - 01

אחרי הביקורות על חוברות ה-Rebirt של באטמן וסופרמן הגיע תורה של הצלע השלישי במשפחת המלוכה של DC, וונדר וומן, שכותב גרג רוקה (Lazarus, Gotham central), ושמביא את סיפורה של אשת החיל והמאבק שלה עם זהותה, העבר שלה, ועל הדרך, מאבקה עם כמה מפלצות מגניבות. נשמע טוב, לא?!

החוברת מתחילה בסצנה בבר שבה דיאנה נלחמת בכנופיית פושעים ומצילה כמה אנשים. זה בערך מה שאנחנו יודעים, רוקה לא ממש נכנס לפרטים ולא טורח להסביר אפילו איך היא הגיעה לשם, או למה? מי הם התוקפים או מי הם המותקפים, סצנת אקשן שמראה את היכולות של הגיבורה שלנו, כמיטב מסורת סרטי האקשן האמריקאים. למזלנו זה לא ממש חשוב. רוב החוברת מסופרת דרך המונולוג האישי של דיאנה וככה אנחנו מקבלים כניסה יותר פרטית ואישית לראש שלה, ולבעיות איתן היא מתמודדת.

Wonder Woman - Rebirth 1 - review - 02

כפי שידוע (אולי) לרוב קוראי הקומיקס, דיאנה נולדה כמתנה מהאלים למלכת האמזונות, היפוליטה, אחרי שזו פיסלה בחול תינוק עקב רצונה העז להביא ילדים לעולם. בתקופת הריצה של בריאן אזארלו על הדמות, התגלה שדיאנה היא באמת הבת של זאוס, אבי האלים של המיתולוגיה היוונית. הידיעה הזאת השפיעה באופן משמעותי על דיאנה. ולאחרונה, בחוברת מספר 50 של ליגת הצדק של ג'ף ג'ונס, התגלה שלדיאנה יש אח תאום שהיא לא ידעה על קיומו. לצערי העובדה הזאת לא שיחקה חלק בחוברת הנוכחית, אבל אני עדיין מאמין שזה יהיה חלק גדול מהסדרה ואני מאוד מתרגש לראות לאן זה יתקדם בעתיד.

דיאנה מספרת בקצרה את סיפור המקור שלה בצורה שבבירור נועדה לשרת קוראים חדשים. לקוראים ותיקים ייתכן שזה יהיה טיפה מתיש אבל זה עדיין עובר בקלות. יש לזכור שהחוברת אמורה לשמש כנקודת התחלה לקוראים חדשים ונקודה פתיחה של פרק חדש בחיים של דיאנה, ושתי המשימות הללו מתבצעות היטב בחוברת.

Wonder Woman - Rebirth 1 - review - 03

דיאנה נאבקת עם הזהות שלה. היא לא בטוחה מי היא באמת או מה היעוד שלה. היא מבולבלת לגבי העבר שלה, מה אמת ומה שקר. הבלבול והתסכול שלה מוביל אותה לקשור את לאסו האמת (לאסו הזהב שלה אשר גורם לאלו הקשורים בו לספר רק את האמת) סביב עצמה וככה לנסות להבין מי היא באמת. התשובה, כמובן, שהיא וונדר וומן, וגם דיאנה, וגם מלכת האמזונות. אבל בנוסף משתרבב המשפט "you have been deceived". מה שמרמז שהעבר של דיאנה הוא לא מאוד ברור ומוכר לחלוטין וכנראה שיש עוד הרבה דברים שהיא (וגם אנחנו הקוראים) לא יודעת. בשלב הזה בסדרה לא ברור על מה מדובר, ולא ברור לאן זה יתקדם, אבל זה מסקרן.

האומנות מחולקת בין שני אומנים ואפשר להבחין בשלב שהם מתחלפים, למרות שזה לא כל כך משנה, כי שניהם מצוינים, והסגנונות שלהם לא שונים ברמה שזה יוצר חוסר איזון בחוברת.

Wonder Woman - Rebirth 1 - review - 05

הסדרה תצא פעמיים בחודש, ולפי מה שידוע לנו תספר שני סיפורים בו זמנית, אחד שיתמודד עם העבר של דיאנה, ואחד שיתמודד עם ההווה. כך שבצורה מסוימת זה יהיה כמו לעקוב אחר שתי סדרות חודשיות של וונדר וומן.

החוברת הנוכחית היא מעין פרולוג לסדרה החדשה, כי אין בה יותר מדי "עלילה" והרוב זה סט אפ והסברים על העבר של דיאנה. עם זאת חלק מהתפקיד של החוברת זה להכין אתכם לקראת הסדרה החדשה וזה ללא ספק עובד.

Wonder Woman - Rebirth 1 - review - 04

אני מחכה בקוצר רוח לחוברת הראשונה של הסדרה ורוצה לדעת לאן הסיפור יתקדם. אני מאוד מקווה שרוקה יכניס לקו העלילה את הגילוי הגדול שהיה, על האח התאום, מהר ככל האפשר, ובלי כל קשר, אני אהיה שם לקראת החוברת הבאה.

ציון: 4.5
ratings-4-half

 

השאר תגובה