ביקורת “הפלאש” עונה 2 פרק 13: ברוכים הבאים לכדה”א-2

הביקורת השבועית של “הפלאש” מוגשת בחסות סטארגייט.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים וגרסאות חלופיות מרושעות של עצמכם!

Flash_2.13_d

בניגוד לפרק הקודם, שהיה ברובו מבלבל בשאלת היותו פילר, הפרק השבועי היה מובהק בהמשכיותו של העלילה המרכזית. סיסקו, הארי וכמובן בארי עוברים אל כדה”א-2 על מנת לנסות ולהציל את ג’סי מידי זום במגרש הביתי שלו, לאחר שצוות הפלאש סוגר את הפורטלים מלבד זה במעבדות סטאר.

הפרק בעצם נועד לחזק את ההיכרות שלנו עם רעיון היקומים המקבילים שקיים מזה עשרות שנים בקומיקס של DC. כשנגמר תור הזהב של הקומיקס בשנות ה-50 החברה רצתה לרענן את הדמויות שלה, ובמקום להרוג את הקיימים נוצר כדה”א-1 – יקום מקביל בו אנשי עידן הזהב (ביניהם ג’יי גאריק) חיו להם באושר ועושר ומדי פעם באו לבקר בכדה”א-2 החדש והמרכזי. כיום, אגב, קיימים 52 יקומים כאלה כשלמרכזי קוראים כדה”א פריים. אבל לסדרה חוקים משלה, כמקובל, והיא לא מתבססת על המולטיוורס של הקומיקס אלא על מולטיוורס משלה, בו היקום המוכר הוא כדה”א-1 ומקבילו הידוע לנו כרגע הוא כדה”א-2.

Flash_2.13_c

לכדה”א-2 יש טון שונה מהיקום האחר, יותר כמו שילוב בין הקלאסיות של שנות ה-50 לבין טכנולוגיה מתקדמת. מרגע שסיסקו ובארי מגיעים לשם ואנו זוכים להצגת העולם במלואו לראשונה, הדבר היחיד שיכולתי לחשוב עליו זה עד כמה הוא מזכיר את משחק המחשב האהוב עליי, Bioshock Infinite, וזה גרם לי לחיוך שלא ירד לאורך כל הפרק. הוא גם מצולם רובו בגוון ספיה כדי שנוכל להבדיל בין היקומים.

אין דבר שאני יותר שמח עליו מאשר העובדה שהראו את המולטיוורס, מעבר לשני היקומים המוכרים, במהלך המעבר ביניהם. אם כי זה נעשה בדרך פחות מגניבה מכפי שיכלו לעשות (ממש להראות את החבר’ה רצים דרך היקומים, למשל…) ביום בו הכריזו שגראנט גוסטין לא יהיה מי שיגלם את הפלאש בסרט הקולנועי, התאכזבתי. מצד שני, בהפקה לא פסלו את המולטיוורס, כך שאם בסוף הסרט של הפלאש דמותו עזרא מילר תיתקל, ולו בטעות, בבארי של גוסטין, ההסבר יהיה מושלם ומדהים, ובערך כל מה שהמעריצים רוצים (קדימה, האחים וורנר, כבר גילינו שאתם קוראים את הביקורות שלי עם טרטל – תגרמו גם לזה לקרות!)

Flash_2.13_b

בכדה”א-2 הרבה דמויות שאנו מכירים הן גרסאות שונות מאוד, החל מאייריס בלשית המשטרה (שאף נשואה לבארי), ג׳ו הוא זמר ברים, דדשוט חי וקיים והוא שוטר כושל (מה שהופך את הכינוי שלו – שקיים גם פה – לאירוני) וקפטן סינג הוא פשוע חלקלק. אולם המעניינים שבאנשי כדה”א-2 הם רוני ריימונד, דת’סטורם, וקייטלין, שסוף סוף מגשימה את ייעודה הקומיקסי כקילר פרוסט, וסיסקו, שבכדה”א-2 הוא הרבה יותר חזק מסיסקו האהוב, נקרא ריוורב ומשמש כאחד מפעיליו של זום.

עלילת הפרק הייתה נהדרת ובאמת נכתבה רק לשם הצורך להראות לנו את הדמויות שאנחנו אוהבים עם טוויסט, ולהכין את הקרקע לפרק הבא בו יקרו דברים הרבה יותר מטורפים (לפחות לפי הטיזרים). וגם כדי להראות את זום בעולם בו הוא שולט ביד רמה.

Flash_2.13_a

בעלילת המשנה שמתרחשת ביקום הרגיל, מטאיומן חדש מופיע ומגלה שהפלאש כבר לא בסביבה, לכן הוא יכול לזרוע הרס ברחבי העיר. ג’ו מפציר בג’יי לקחת את הוולוסיטי-6 שוב ולהחליף את בארי כפלאש, אך ג’יי מסרב כי הוא גוסס בגלל שימוש יתר בסירום במרדף אחר כוחותיו האבודים, מה שמאוד מזכיר את זום ומדליק נורות אדומות בשאלה מה הוא מסתיר עוד.

ציון: 5
ratings-tv-5

– בהמשכיות הנוכחית קייטלין סנואו\קילר פרוסט היא מרשעת בעלת יכולות הקפאה, אויבת של פיירסטורם. בהמשכיות הישנה השתמשו בזהות קריסטל פרוסט ולואיז לינקולן.
– רוני ריימונד שב מהמתים במהלך אירועי Blackest Night כדת’סטורם.
אדם פלס\ג’יאומנסר היה נבל בעל היכולת לגרום לרעידות.
– הנרי יואיט-1 נראה לאחרונה בפרק בו ג’פרסון ג’קסון גויס כחצי השני החדש של פיירסטורם, והפך לנבל כשלא נבחר.
– מסתמן כי בכדה”א-2 לאונרד סנארט\קפטן קולד בחר בקריירה פוליטית ומכהן כראש העיר סנטרל סיטי. הכניסו בדיחה על כך שאין הבדל של ממש בין הקריירות שלו.
– פרצוף מוכר אחרון: פלויד לוטון\דדשוט הוא שוטר לא יוצלח וחסר כישורים עם נשק חם, בניגוד למקבילו הצלף הרצחני, שבהופעתו האחרונה בעונה השלישית של ”החץ” קיפח לכאורה את חייו במשימה חשאית.
– בכדה”א-2 בארי ואייריס נשואים, כפי שהם מתחתנים לבסוף בקומיקס.
Reverb היה כינויו של ארמנדו רמון כגיבור על, שהמשיך את דרכו של אחיו פאקו\וייב לאחר מותו. היו לו יכולות זהות לאלו של אחיו.
– ”פינת פסקו והרביעי”: מרטין פסקו הוא כותב קומיקס ותיק ב-DC שעבד רבות על סופרמן.
– הכיתוב בכניסה לתחנת המשטרה (“Free and just society”) מרפרר ל-Justice Society of America, בדומה לליגת הצדק בלוח המקביל בכדה”א-1.
– המראות מהמולטיוורס במהלך המעבר בין היקומים: החץ הירוק שחום עור בלבוש מעט שונה, הפלאש מסדרת הטלוויזיה ששודרה ב-1990, סופרגירל של CBS, ג’ונה הקס האקדוחן מהמערב הפרוע, גורילה גרוד מיודענו, טבעת של חברי Legion of Super-Heroes.
– בין השמות בחיוג המקוצר בבית משפחת אלן-ווסט: אדי, ברוס, האל ודיאנה. נראה שבעולם הזה אדי ת’ואן עדיין בחיים וחבר של בארי ואייריס, השמות האחרים מתייחסים, כפי הנראה, לבאטמן, גרין לנטרן ו-וונדר וומן.

השאר תגובה