ביקורת "לוציפר" עונה 1 פרק 3: נסיך האופל לעתיד

הביקורת השבועית של "לוציפר" מוגשת בחסות מפיסטו.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים וטובות הנאה!

בהגיענו לפרק השלישי לעונה ניתן לומר כי תמו ימי החסד של הסדרה ועתה עלינו לשפוט אותה בצורה רצינית וקפדנית יותר. לצערי, נראה כי היא עדיין סובלת מאיזשהו פיצול אישיות ולא ממש סגורה על עצמה או על הכיוון אותו היא רוצה לחקור. כל מה שקורה שם הוא רק "כמעט".

Lucifer_1.03_d

הייתי שמח לראות את לוציפר ממש משחרר את הכוח שלו, את הרוע שבו כאשר הוא פוגש בעלילת הצד את המתחזה שהשתמש בשמו ובזהותו לאורך הפרק. כל הפרק היה בילד-אפ לרגע הזה כאשר לוציפר זועם ומשתולל, וברגע שהוא שם את ידיו על המתחזה – הוא לא מפסיק לדבר על כל מה שיעשה לו, פוצח במשחק מקדים למייז שנראית כמי שעומדת לבוא על סיפוקה. ואז… כלום. נאדה. חרדות ביצוע. הבנו, יש על לוציפר השפעה עקב בילוי זמנו בין בני האדם, אבל הוא עדיין נסיך האופל! בעל זבוב! אשמדאי! המחריב! תראו קצת מזה מלבד הצעקה מדי פעם. אבל לא, לוציפר פשוט משחרר את המתחזה לדרכו. אפילו לא איזה פליק בישבן…

גם החלק הבלשי, שהפעם מתמקד בכוכב פוטבול עם תדמית טהורה, שבמהלך מסיבה בביתו לוציפר משכנעו ליפול לקסמה של בחורה פתיינית – שמסיימת את חייה צפה בבריכה. כל החלק הזה לא מובן ומאוד מאולץ, גם כאשר נמצא הרוצח האמיתי. הסיפור מרגיש עייף, משעמם ולא מעניין וברור מלכתחילה מי הרוצח. גם כל הזעם שלוציפר מוציא על הרוצח, סוכנו של טיי – שמסתכם בכך שהוא זורק אותו דרך קיר זכוכית (אבל ממש חזק!) – לא מובן, מכיוון שעד המסיבה לא היה קשר בין לוצי לטיי. אז בסדר, הוא צריך להעניש את האשמים, אבל גם אין כאן ממש ענישה. האם הכותבים מנסים רק להראות לנו שוב ושוב שלוציפר נתון תחת השפעה כלשהי? כי אם זה יימשך עוד קצת, מעט העניין שנשאר בסדרה הולך להעלם.

Lucifer_1.03_c

בהמשך לביקורת הקודמת, ניתן ללמוד שוב שהתוכנית נשענת מאוד על ההופעה של טום אליס ובלעדיו היא לא ממש תחזיק מים. שאר הדמויות פלקטיות להחריד ואינן מעניינות ולמעשה מגיבות רק ללוציפר. הבעיה היא שעם כמה שההופעה של אליס טובה, הכתיבה נעשית משעממת וגם אליס כבר נראה מיואש ממנה.

לאחר שכל זה נאמר, הייתי שמח ללמוד עוד על ההשפעה של קלואי על לוצי. הבנו שהיא חסינה להשפעה שלו, אבל היא גם מסוגלת להרגיע אותו בדרך שמאוד הזכירה לי את ההשפעה של האלמנה השחורה על האלק ב"הנוקמים: עידן אולטרון".

Lucifer_1.03_b

בכלל, הייתי שמח אם הסדרה תתחיל להתמקד יותר בעל-טבעי ופחות בצד הבלשי. יש להם מאגר כה נהדר של קווי עלילה שיוכלו לנצל בעזרתו ולייחד את הסדרה אבל כאמור, זה… כמעט.

ציון: 2
ratings-tv-2

השאר תגובה