משחקי הכס: מולטיוורס מוסיקלי

ביום ראשון הקרוב (12.4) תחל העונה החמישית של “משחקי הכס”. הסדרה הפכה לפופולארית מאוד בזכות כמויות הדם שנשפכות שם, התככים והמזימות והאינטריגות הבינאישיות, אבל גם, בזכות נעימת הנושא המקסימה שהלחין ראמין דג’וואדי, מלחין צעיר יחסית (בן 40) ממוצא גרמני, שבעשור האחרון ניתן לשמוע את עבודתו בלא מעט להיטים כגון “איירון מן”, “התנגשות הטיטנים” (גרסת 2010) ו-“פסיפיק רים”, לאחרונה צצו ברשת כמה וכמה גרסאות מוסיקליות, וריאציות שונות של הנעימה, חלקן ממש מקסימות, ממוסיקת Bluegrass, דרך מוסיקת מערבונים, ממיקס שנות ה-80 ועד רוק ומטאל:

Bluegrass

הגרסהה אחרונה שהועלתה לרשת היא גרסת Bluegrass שהעלה סטיב אונוטרה (ביוטיוב הוא תחת הכינוי Samuraiguitarist). מוסיקת Bluegrass היא תת ז’אנר של מוסיקת קאנטרי:

מוסיקת מערבונים

העיבוד הבא הוא אומנם לא ממש קאנטרי, אבל מאוד מתקרב. העיבוד (המאוד מוצלח) נעשה על ידי בנדיקט מנדזיגל והוא הועלה בערוץ היוטיוב BenDanProductions.

מיקס שנות ה-80

עוד עיבוד מוצלח, ומשעשע כאחד, הוא מיקס שנות ה-80 שנעשה על ידי סטיב דאז.

גרסת 8 ביט

גרסה מדליקה, שאפשר לקשר לגרסת מיקס שנות ה-80 היא גרסת 8 ביט שניתן למצוא בערוץ היוטיוב של 8 Bit Universe

קצת קלאסיקה, כינור

אחד העיבודים המושקעים והוותיקים (הגרסה הזו היא בת שנתיים) שייך לכנרית לינדסי סטירלינג. ללא ספק עיבוד מוצלח (אם כי הכי קרוב למקור) וקליפ מושקע.

גרסת כינור קלאסי ורוק

גרסה פנטסטית שמשלבת כינור קלאסי ורוק, תופים וגיטרה חשמלית. ג’ייסון יאנג על הכינור, רוג’ר לימה על גיטרת הבס והתופים.

כשמשחקי הכס פוגשים את התקווה

הכותרת אומרת הכל, נעימת משחקי הכס, במאש אפ (יפה ומרגש) עם התקווה. (ותודה רבה לגולש “אורן” שהביא את הקטע המקסים הזה לידיעתנו בתגובות לכתבה)

גרסת Heavy Metal

אין הרבה מה להגיד חוץ מ-“החלישו את הרמקולים”

משמר המלכה יעבור ל…

המוסיקה כל כך אהובה ברחבי העולם, שלפני כמה חודשים, התיירים שהגיעו לצפות בהחלפת המשמר בארמון באקינגהם בלונדון זכו להפתעה שלא ברור אם חזרה על עצמה מאז, משמר המלכה מבצע את הנעימה.

(ותודה רבה לטל מיכלס על התוספות)

2 thoughts on “משחקי הכס: מולטיוורס מוסיקלי”

השאר תגובה