קצרים: ספיישל “דרדוויל”

לקראת עלייתה של הסדרה “דרדוויל” ברשת Netflix אנו מביאים לכם מקבץ קישורים העוסקים באיש ללא פחד. רשימת שמונה הסיפורים הטובים ביותר בהשתתפותו (בעברית) ולצידה רשימת 50 הסיפורים הטובים ביותר (באנגלית), התפתחות התלבושת של הגיבור במהלך השנים, ההיסטוריה של הדמות ב-49! חלקים ו- Honest Trailer לסרט מ-2003 בכיכובו של בן אפלק.

Honest Trailer ל-“דרדוויל” בכיכובו של בן אפלק

בן אפלק גילם גם את סופרמן, בקרוב את באטמן ובין לבין את “דרדוויל”. הסרט, שיצא ב-2003, זכה לביקורות רעות ובזמנו גם ההכנסות בקופות היו מאוד מאכזבות. עם 102 מיליון דולר הכנסות לסרט שתקציבו עמד על כ-80 מיליון דולרים, לא צוחקים כל הדרך אל הבנק. החברה בערוץ היוטיוב Screen Junkies החליטו (אחרי לא מעט זמן, באמת, חבר’ה, מה לקח לכם כל כך הרבה זמן?) לעשות Honest Trailer לסרט וכאמור, ככל שהסרט רע יותר, הטריילר הכן מצחיק, עוקצני וארסי יותר.

שמונה סיפורים של דרדוויל שחייבים לקרוא

חברינו בבלוג “עלילון” הכינו רשימה של שמונת הסיפורים בכיכובו של “דרדוויל” שכל אוהד קומיקס בכלל, ואוהד דרדוויל בפרט, חייב לקרוא. הוא פרי מוחם של סטן לי וביל אוורט- מאט מרדוק עורך הדין העיוור מ-Hell’s Kitchen, הפך עם השנים לאחד מגיבורי על בעלי ספריות העבר מהעשירות ביותר בז’אנר. בשנות השמונים פרנק מילר שינה לגמרי את פני הדמות והפך אותה לרלוונטית מתמיד וסלל את הדרך לכותבים ואמנים שהפכו את דרדוויל לגיבור העל גרסאת ה-Art House של מארוול. בסוף השבוע הקרוב (יום שישי ה-10.4 ליתר דיוק) תעלה הסדרה החדשה והמאוד מצופה של דרדוויל בנטפליקס ועל מנת להתכונן, הנה  שמונת סיפורי איש ללא הפחד שפשוט חובה לקרוא.

התפתחות התלבושת של “דרדוויל”

האתר comicbook.com מקשר לאתר אחר, Shirts.com, אשר סוקר את התלבושות השונות שלבש “דרדוויל” במהלך חמישים ואחת השנים שהוא קיים, כולל התלבושת שלו בסדרה הקרבה, שמבוססת על התלבושת שיצר לו פרנק מילר ב-1993 (ומסתבר שתלבושת דומה היתה לדמות של דרדוויל בסרט טלוויזיה משנת 1989)

ההיסטוריה של “דרדוויל” ב-49 חלקים או יותר

האתר הרשמי של “מרוול”, בשבועות האחרונים, סוקר בצורה מקיפה, ייסודית (ו-OCDית) את התפתחות דמותו של דרוויל, מימיו הראשונים אי שם ב-1964 ועד ימינו. נכון לכתיבת שורות אלו יש באתר 49! כתבות שונות הסוקרות את החוברות, הדמויות והאירועים המיוחדים שעברו על הדמות, בהחלט שווה הצצה.

למה 8 אם אפשר 50?

האתר comic book resources החליט להרחיב את היריעה ומספק הצצה ורשימה ל-50! הסיפורים הטובים ביותר בכיכובו של “דרדוויל”.

עכשיו רק נותר לחכות לסוף השבוע (ה-10 באפריל) ולתת לסדרת הטלוויזיה לדבר בעד עצמה.

השאר תגובה