ביקורת, “החץ” עונה 5, פרק 21 – כבד את אבותיך

כשאני חושב על נבל טוב (לא משנה כרגע באיזה מדיום) אני מסתכל מעבר למאפיינים הפיזיים, אני אוהב נבל שמאתגר את הגיבור מנטלית לפחות כמו שהוא מאתגר אותו פיזית. זו הסיבה שנבלים כמו הג’וקר, לקס לות’ר, דוקטור דום ופרופסור זום תמיד יקסימו אותי יותר מנבלים כמו דארקסייד, דומסדיי, ג’אגרנאט ובלק אדם. אחת הסיבות שהעונה החמישית של “החץ” עולה על קודמתה ונחשבת אצלי כאחת משלוש העונות הטובות של הסדרה, היא פרומיתיאוס.

פרומיתיאוס הצליח לבסס את עצמו כאחד הנבלים הטובים ביותר של הסדרה ואם אתם שואלים אותי, הטוב מכולם. הוא מצליח איפה שהרבה לפניו נכשלו, לשבור את אוליבר פיזית, מנטלית ולא להפסיק להתיש אותו. רק נבל אחד אחר הצליח להגיע לכזו רמה וזה כמובן דט’סטרוק. הוא מפעיל אחרים כבובות שלו ויותר מזה, גורם לנו להרגיש כאילו הוא צופה בנו כל הזמן, מספיק לו להיות נוכח רק ברוח כדי להוציא את אוליבר מן הכלים.

המשך הקריאה כוללת ספוילרים לפרק:

הפרק מתחיל בהפתעה נוספת מבית היוצר של צ’ייס, כאשר הוא שולח למשרדו של אוליבר קופסא עם גופה בתוכה, חבר מועצת העיר שאין לו קשר לו צ’ייס או לאוליבר, אבל כמו שלמדנו להכיר אותו, צ’ייס לא עושה שום דבר לחינם. הקשר מתגלה יחסית מהר, מתחת לציפורני הגופה נמצא ה-DNA של רוברט קווין, אביו של אוליבר מה שמרמז שאביו של אוליבר אחראי למוות.

המטרה של צ’ייס נחשפת מהר מאוד, כחלק מהמהלך שלו לשבור את אוליבר בכל דרך אפשרית, הוא יכתים את זכרו של האדם שעל בסיס ההקרבה שלו, אוליבר עטה את הברדס. כאלו דברים אני אוהב לראות, נבל שלוקח את הגיבור, מרסק אותו מכל בחינה וגורם לו לפקפק בכל צעד בדרך שהוא עשה וכל זאת כמו שציינתי, רק כאשר הוא עובד מאחורי הקלעים.

arrow-season-5-honor-thy-fathers-image-4

צ’ייס מנסה לגנוב מספר כימיקלים כדי לייצר רעל, בדומה לאביו אבל בשונה מאביו הוא לא רוצה למכור גם את התרופה כדי להרוויח כסף. אוליבר החליט שהגיע הזמן לחזור מהפגרה שלו וללבוש שוב את תלבושת החץ, מה שהרגיש קצת אנטיקליימקסי. הוא פתאום מגיע לזירת האירוע לבוש כמו החץ הירוק, לא היה שום בילד אפ לזה, לא הכניסו אפילו שביב של מוזיקה שיעיד לנו שמשהו גדול עומד לקרות, פספוס לגמרי.

התוכנית הזו של צ’ייס לא נשמעת הגיונית, הוא לא מנסה לפגוע בתושבי העיר, הוא לא מעוניין להשמיד את סטאר סיטי כמו שרבים אחרים ניסו, הוא מנסה נטו לפגוע באוליבר, לא באמת אכפת לו מאחרים. לכן, כבר מהנקודה הזו אני מאמין שמדובר בתוכנית סרק, כזו שנועדה להיכשל על מנת להטעות את צוות החץ ולקדם את צ’ייס בעוד צעד אחד למטרתו האמיתית.

arrow-season-5-honor-thy-fathers-image-5

אז צ’ייס נתפס, ומישהו פה בכלל חושב שזה לא היה מתוכנן? רק בגלל שהוא “גילה” שאבא שלו רצה “לנשל” אותו, הוא יוותר על הכל? למה המרכאות? כי אין ספק שהמידע הזה שיקרי, צ’ייס ביקש מאותו עורך דין לספק לאוליבר את המידע הזה כדי שהוא “יביס” אותו וישים אותו בארגוס, כנראה המקום שהוא רוצה להיות בו.

הפלאשבקים מחזירים אותנו ליומו האחרון של אוליבר עם אנטולי, מספר ימים לפני שהוא “ינצל” על ידי דייגים, יחזור לחיים ובעצם יסגור מעגל שלם עם תחילת הסדרה. סגירת המעגל הזו ריגשה במעט, אוליבר ואנטולי נפרדים כידידים, הוא מחורר את המסיכה של סלייד, מכין את המדורה שתציל אותו ואפילו מקבל תוספות שיער כדי שהמראה שלו יתאים למגורים על האי. נראה שבסופו של דבר, יוצרי הסדרה אכן מעניקים לנו מידי פעם את הדברים שאנחנו רוצים, למרות התלונות הבלתי פוסקות שלנו.

ציון: 4
ratings-tv-4

 

השאר תגובה