ביקורת “הפלאש”, עונה 4 פרק 9 – אל תרוץ!

בשנים האחרונות, אחרי כל פרק קרוסאובר המסורתי, מגיע, באופן לא פחות מסורתי, הפרק שמוציא את הסדרה לפגרת החגים. בדרך כלל מדובר בפרק שמסתיים בקליף-האנגר עצבני שאיתו אנחנו צריכים להתמודד כחודש עד שהסדרה חוזרת מהפגרה. האם הפרק הנוכחי, ״אל תרוץ״, עמד בהבטחה הזאת? בהחלט כן.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

השיפור המשמעותי ש”הפלאש” חווה העונה מגיע לשיאו בפרק הסוגר את מחצית העונה (ובואו נתעלם לרגע מהקרוסאובר המיותר) ובו התכנית הגאונית של הטינקר עולה שלב. החישובים, שאנחנו לא באמת יודעים איך הוא עשה, מובילים את הפלאש להיגרר למסלול שבו ביום שהוא חוזר מירח הדבש עם אייריס, בדיוק בזמן לחג המולד, הוא נכלא על ידי הזוג דה-וו.

במקביל, קייטלין נחטפת על ידי אמונט בלאק שחוזרת אלינו עם המבטא הבריטי הקריפי שלה (שאגב, לא אמיתי, השחקנית קייטי סקהוף היא אמריקאית לחלוטין, אז עבודה טובה שלה!) ונדרשת להציל מטא-אדם, שיודע לקרוא מחשבות, בעקבות נוכחותו על אוטובוס הקסמים של דה-ו ביום ה”תאונה”.

The Flash, Don't Run 02

הפרק נסמך על שתי העלילות האלו והעביר את הצופה רכבת ההרים הנהדרת, רק כדי לגלות שבניגוד לפרקים הקודמים בעונה, בהם הקשר בין העלילות היה חופף אבל לא בדיוק משולב, בפרק הזה, כמו סוג של סצנת סיום מסרטי המסור, אנחנו עדים לסצנת פלאשבקים שמראה לנו שהכל היה קשור מהתחלה – והתכנית של דה-וו באופן כללי, כמו שהוא טוען – גאונית.

יפה לראות שהעונה הפלאש באמת מנסה לחזור לעונות הקודמות: בין אם זה בתיקון של דברים שלא בדיוק עבדו (כמו צוות פלאש עצום ולא משהו מצומצם) ובין אם זה ברפרנסים קטנים שיכולים להשפיע על העתיד (זוכרים שבארי רץ בזמן בפעם הראשונה וראה את עצמו יושב בכלא?) ואפילו בתיאוריה קטנה שאעלה בהמשך הביקורת.

The Flash, Don't Run 10

דה-וו הוא הנבל שהפלאש הייתה צריכה העונה. אין לו כוחות ספידסטר והוא פשוט מצליח להערים על צוות הפלאש – מי אמר שחייבים ספידסטר שילחם בספידסטר כדי לגרום לסדרה להיראות טוב? זה גימיק שנמאס אחרי העונה השנייה וזה כיף לראות את הפלאש נלחם במישהו קצת יותר מעניין.

זה מצחיק לראות שכשאין על מה להתלונן אז אין גם הרבה מה לכתוב, אבל בכל זאת היה משהו שקצת ביאס אותי הפרק – וזה העובדה שהייתה לו סצנה שירדה בעריכה שהייתה פשוט מצוינת ושידרה בדיוק את הטון שאני רוצה שיהיה לסדרה – טון קומי נהדר (שיתאזן עם דרמה ומתח, ובינתיים נראה שהאיזון עובד). לכן החלטנו, לפני הציון המושלם של הפרק (ותודו שזה לא קורה כל יום, או כל עונה), להביא לכם את הסצינה המדוברת:

ציון: 5
ratings-tv-5

מכיוון שאין לי הרבה על מה להתלונן הפרק, בואו נדבר קצת על מה צופן לנו העתיד, ובעיקר על תיאוריה אחת נחמדה שאומרת שמאחורי דה-וו עומד איאוברד ת׳און.

בואו נפרק את זה רגע – לדה-וו יש תוכנית גאונית והוא אחד מהאויבים הכי גדולים של הפלאש, אבל אחרי פרק הקרוסאובר גילינו שת׳און המקורי של בארי לא מת. לא רק זה, בארי נתן לו לברוח (למה? לא יודע, אולי נגלה את זה בעתיד). אז ת׳און כרגע חופשי ומסתובב עם הפרצוף של האריסון וולס, או יותר נכון, כמו הפרצוף הזעוף של הארי, כלומר הוא יכול להחליף אותו בכל רגע נתון, ויתרה מזאת – אני טוען שהוא עשה את זה.

The Flash, Don't Run 08

אם תסתכלו בפרק, ישנה הסצנה שבה הארי וג׳ו מאיימים על דה-וו והסצנה שמתרחשת מיד אחרי היא הסצנה שבה דיבני וסיסקו רבים. שימו לב מי נכנס במקרה למעבדות סטאר באותו הרגע, זה הארי. אבל הוא לבד. איפה ג׳ו? הארי טוען שהוא נשאר אצל דה-וו, אבל למה לו? ולמה הארי הגיע כלכך מהר למעבדה? ולמה הוא נראה משועמם מהם? ולמה הוא מנסה להסביר לאייריס שהיא לא טובה לצוות? טוב, לפחות לזה יש לנו תשובה – כי לכולנו נמאס ממנה. אבל שאר התשובות לשאלות שנשאלו לא בדיוק מסתדרות – אלא אם כן מדובר בת׳און שמסתובב ומנסה לפרק את צוות הפלאש מבפנים. המלצה שלי – שימו עין על ההתנהגות של הארי בהמשך העונה.

השאר תגובה