זאכרי לוי הוא “שהאזאם!”

כשבועיים לפני ש”ליגת הצדק” תינחת בבתי הקולנוע שלנו, וקצת אחרי ש”אקוואמן” סיים את הצילומים, הודיעה חברת האחים וורנר כי הם מצאו את השאזאם שלהם. זאכרי לוי, המוכר לנו מסדרת הטלוויזיה “צ’אק” ושגם מופיע ביקום הסינמטי של מרוול כפאנדרל, ב”ת’ור העולם האפל” ובקרוב ב”ת’ור ראגנרוק”, יגלם את הדמות האייקונית והקלאסית.

את הידיעה מבשר מגאזין הבידור ההוליווד ריפורטר, שמגלה כי “שהאזאם!” הוא הסרט הקרוב, ביקום הסינמטי של DC שייצא להפקה וכי הוא מיועד לצאת לבתי הקולנוע ב-2019, אם כי עדיין אין לו תאריך יציאה רשמי.

את הסרט מביים דיוויד ס. סאנדברג, שביים לאחרונה את “אנאבל 2” (Annabelle: Creation) וכותבים אותו הנרי גיידן שכתב את סרט הילדים “להציל את אקו” ודארן למקה שכתב את סרט האנימציה “טורבו” ואת התסריט לסרט “צמרמורת”. מה שגורם לנו לחשוב מדוע לקחו במאי של סרטי אימה לביים סרט שאמור להיות חצי קומי ומיועד לילדים.

בימים אלו עובדים באחים וורנר גם על סרט  Black Adam, אויבו הגדול של שאזאם, בכיכובו של דוויין ג’ונסון. נכון לכתיבת שורות אלו לא ידוע אם ג’ונסון יעשה את הופעת הבכורה שלו ב”שהאזאם”, אם כי סביר להניח שכן.

captain-marvel-03

שהאזאם הופיע לראשונה בחוברות הקומיקס ב-1939 (כשנה אחרי שסופרמן ריחף בשמי מטרופוליס לראשונה) תחת השם “קפטן מרוול”. גיבור החוברות הוא בילי בטסון, ילד צעיר וטוב לב, שבעקבות מפגש עם קוסם, מקבל היכולת להפוך לשאזאם, גיבור העל (המבוגר) והחזק בעולם כאשר הוא צועק את הביטוי SHAZAM המורכב משמותיהם של שלמה, הרקולס, אטלס, זאוס, אכילס ומרקורי.

בתחילת שנות הארבעים, החוברות של קפטן מרוול, שפורסמו בחברת Whiz Comics, היו הצלחה מסחררת ועברו במכירות אפילו אתר חוברות סופרמן. בשלב מסוים היה דיון בבית משפט על זכויות יוצרים (DC טענו כי הדמות היא העתק של סופרמן) שהתפרש על פני כעשור. בסופו של דבר, קפטן מרוול זכה לקבורת גיבורים, ומספר שנים מאוחר יותר, הוא חזר כ”שהאזאם” תחת בית היוצר של DC שבינתיים רכשו את הזכויות על הדמות.

Captain Marvel Dispute

 

השאר תגובה