ביקורת, "הפלאש", עונה 4, פרק 3 – גברת המזל

הפרק השבועי של הפלאש התחיל בצורה שונה משאר הפרקים, הוא התחיל מסיפור של הטינקר ונתן לנו פלאשבאק לעולמה של בקי שארפ, שכל חייה היו אסון נוראי עד שהיא החליטה לעלות על האוטובוס, שבעקבות פעולות של הפלאש, קיבלה שם את כוחות העל שלה, ועכשיו היא האזרד! (היא לא תקבל את השם ״מפגע״ או ״מהמורה״) והיא האישה הכי ברת מזל בעולם, כל כך ברת מזל ששיר של סינטרה מתנגן ברקע בזמן שהיא הולכת במונטאז׳ מהמם שמטרתו להראות את הכוחות החדשים שלה (ומי שבקיא בזכויות יוצרים מבין כמה יקר זה להשיג שיר של סינטרה לסדרה שלך). הבעיה היא שבאותו הזמן היא יוצרת שדה מגנטי שגורם לכל מי שסביבה לקבל חוסר מזל, הו, איזה חוסר מזל. ועכשיו הפלאש צריך להילחם בחוסר המזל שלו מול בקי.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אגיד את זה חד וחלק – זו הפעם הראשונה מזה לפחות 20 פרקים שממש נהניתי מהפרק, האינטראקציות בין הדמויות הייתה מאוד משעשעות, בין אם זה סיסיל וג׳ו שמתמודדים עם הבית המתפרק שלהם (שמתם לב? This House Is Bitchin’? כמו בפרק הפתיחה? יופי, תזכרו את זה) בין אם זה הפלאש שמנסה להילחם ללא הצלחה בהאזרד, שסך הכל המניעים שלה לא היו כאלו רעים והיא הייתה פשוט דמות משעשעת שמנצלת את הכוח שניתן לה בידיים.

הדינמיקה הנהדרת בין סיסקו להארי, שחזר אלינו, יחד עם קוביית פרידה של ג׳סי לוולי (ורפרנס אקווהמני חבוי בה) ואפילו… wait for it… wait for it… אפילו האינטראקציה בין בארי ואייריס הייתה טובה. כן, באמת! סצנת ה-״בוא נתחתן מהר לפני שעוד משהו פסיכי יקרה פה, אז מה אם זו בכלל לוויה״ הייתה סצנה מצחיקה, המינון של אייריס בפרק היה נכון לטעמי ואם זה יישאר ככה אני אלמד לסבול את הקיום שלה בסדרה.

The Flash, Luck Be a Lady 08

אבל כשווסט אחד עולה ווסט שני צריך לרדת, והפעם זה היה וואלי שנעלם למהלך כל הפרק וחזר בסופו רק כדי להגיד ״ראיתם? לא שמתם לב שאני פה! אז אני לא נחוץ פה, ביי!״. באמת שלא הבנתי למה ומה המטרה של ההתנהגות הזאת שבאה מוואלי אחרי שהוא פרח בתחילת העונה. אולי זה כדי לעבור לסדרה החדשה של הטיטנים? אם זו הסיבה, אז אני בעד, אבל כל סיבה אחרת לא תתקבל בעיניי ללא נימוק משכנע!

כן, הפלאש מתחילה לחזור לדינמיקה הקבוצתית הנהדרת שהייתה בעונה הראשונה, שבארי, סיסקו, קייטלין ואיזושהי גרסה של הריסון וולס היו היחידים בצוות, עם קצת עזרה מג׳ו ואייריס. זו הייתה הדינמיקה המושלמת לחבורה ואני כל כך רוצה לראות אותה שוב, ככה, בלי הפרעות מבחוץ.

אגב בחוץ, עדיין לא תיקנו את הגג במעבדות סטאר, שמתם לב לזה?

The Flash, Luck Be a Lady 01

אחרי שסיכמנו שאהבתי את הפרק, בואו נדבר קצת תיאוריות. הראשונה היא פשוטה – כל אחד מהמשפטים המוזרים שבארי אמר במהלך הפרק הראשון הולכים להופיע במהלך העונה. אחרי הבית המתפרק של ג׳ו וסיסיל ועוד, אני מתחיל לחשוד שכל פרק נשמע עוד ועוד דברים מוזרים (זה לא רפרנס!) שבארי אמר במהלך הפרק הראשון נאמרים על ידי חברי הצוות. אז אולי כדאי לראות שוב את הפרק הראשון ולשים לב לדברים שבארי אומר שם.

ואם כבר בדברים שבארי אמר עסקינן – ״אנחנו צריכים עוד חיתולים״ – האם מדובר בילד הקרב ובא של סיסיל וג׳ו? או אולי מדובר בתאומי הטורנדו – הילדים של אייריס ובארי שבאו מהעתיד כי אייריס היא בעצם מהעתיד וכי קומיקס זה דבר מאוד מורכב אז אל תחפשו בזה הגיון.

במידה ואכן מדובר בהם, אז Happy Dance, כי זה מוביל אותנו היישר לבארט אלן שהוא קיד פלאש היפר-אקטיבי שממש הייתי שמח לראות בתוכנית. במידה ולא, אם זה הילד של ג׳ו וסיסיל? ואם הם יקראו לו במקרה דניאל? אז קיבלנו עוד ריוורס פלאש. אולי בעונה הבאה? מי יודע.

אבל עזבו שטויות, בפרק הבא, דני טרחו!

ציון: 4
ratings-tv-4

 

השאר תגובה