מתקפת סטיבן קינג ממשיכה, טריילר למותחן 1922 בכיכובו של תומס ג’יין

אין ספק ש-2017 תיזכר (בין היתר) כשנת סטיבן קינג. נראה כי כל חודש לפחות אנו עדים לעיבוד חדש לכתביו, אם המדובר בסרט קולנוע (“המגדל האפל”, “זה”) או בטלוויזיה (“הערפל”, “מר מרצדס” שזוכה לביקורות טובות, והעיבוד של “נטפליקס” לספר “המשחקים של ג’רלד”.

והנה, “נטפליקס” לא נחה ומשחררת טריילר חדש לסרט על פי קינג, שעונה לשם המאוד פשוט, 1992, ותעלה לשידור ב-20 באוקטובר:

“1922” היא הנובלה הראשונה (באורך של 131 עמודים) באוסף “אפלה מוחלטת, אין כוכבים” שהוציא קינג בשנת 2010.

שתי הפסקאות הבאות כוללות ספוילרים לסיפור!
הסיפור המתרחש בתקופת השפל הגדול בארה”ב (כפי שמרמז שמו) ועוסק באיכר שעומד על סף פשיטת רגל בשם ווילפרד ג’יימס. בנובלה המקורית, הסיפור מסופר מנקודת מבטו, כמעין יומן שאנו זוכים להציץ אליו. אולם, עם התקדמות העלילה אנו מגיעים למסקנה שאי אפשר לסמוך על תיאוריו כאמת אובייקטיבית. ווילפרד עומד לאבד חלק מהחווה האהובה עליו בשל העובדה כי אשתו מתכננת להתגרש ממנו ולעבור לחיות בעיר. רוב שטח החווה שייך לפי החוק לאשתו ארלט (שקיבלה אותה בירושה) ואם חלקה יימכר, החלק הנותר לא יאפשר לחווה להתקיים.

כדי להימנע מרוע הגזירה, ווילפרד מתכנן לרצוח את אשתו ואף משתף בתכנית את בנו היחיד הנרי, כדי שיעזור לו לממש את המזימה. צמד החמד רוצח את ארלט ומשליך את גופתה לבאר. המשך הסיפור עוסק בעיקר בניסיונות של ווילפרד להסתיר את המוות האכזרי מהשריף המקומי, כאשר לאט לאט הוא מאבד את שארית שפיותו ומתחיל לראות חזיונות של אשתו המתה ואם מדובר בקינג, אתם יודעים שזה יסתיים לא טוב בכלל.

1922 - 01

הסרט מבויים ע”י זאק הילדיץ’ ומשחקים בו תומס ג’יין כווילפרד (פעם שלישית של ג’יין בעיבוד של קינג לאחר “לוכד החלומות” ו”הערפל”), מולי פארקר (“דדווד”, “בית הקלפים”) כארלט אשתו, דילן שמיד הצעיר הוא בנם ובריאן ד’ארסי גיימס (“ספוטלייט”, “13 סיבות”) הוא השריף.

“1922” יעלה לשידור בנטפליקס ב- 20 באוקטובר.

השאר תגובה