ביקורת, “הפלאש”, עונה 2 פרק 16 – אל תוך הספיד פורס

לאן ספידסטרים הולכים כדי ללמוד לקח לגבי משהו? נכון! לתוך הספידפורס! אחרי פרק שהתחיל מקרטע ונגמר לא רע בכלל, “הפלאש” מנסה להמשיך את הסיפור, אבל לא באמת נראה שהם מצליחים להרים את עצמם.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

נכון, מינון ה׳טלנובליות׳ של הסדרה ירד לרמה נסבלת, אבל נראה שכל הפרק הנוכחי נבנה לכיוון משהו גדול. אם כבר יוצרי הסדרה החליטו להחזיר גם את ריק קוסנט (אדי), גם את רובי אמל (רוני) וגם את וונטוורת׳ מילר (קפטן…קולד…*יש לקרוא באיטיות*), חייבת להיות להם סיבה מספיק טובה לעשות את זה, ולעשות את זה טוב. אבל לא, הפרק היה חייב להיגמר כשג׳יי גאריק מופיע, ובדיוק כמו הדאוס אקס מכינה שהוא יועד להיות, הוא פשוט מסדר הכל באופן פשוט, ומסביר שקראו לו off screen בזמן שבארי עבר את ״הגיהינום הפרטי שלו״.

שלא תבינו אותי לא נכון, זה תמיד תענוג מבחינתי לראות את ג׳ון ווסלי שיפ שוב בפעולה, אבל השימוש שלו בפרק היה לבוא ולהוציא את האוויר מהמפרשים של הפרק, וזה מאכזב. יכלו לעשות בו שימוש הרבה יותר טוב, למשל בתור אחת ממפלצות הספידפורס (שעד עכשיו לא באמת הוגדר מה הן או מה המטרה שלהן).

The Flash, Into the Speed Force 06

בארי היה צריך לעבור גיהינום כדי להגיע לוולי. גיהינום, זה לא לראות אנשים שהקריבו את עצמם למענך שמספרים לך איזה אגואיסט אתה ובסוף לתת לג׳יי גאריק להציל אותך, זה פספוס מוחלט של הפואנטה של הפרק. בארי היה צריך להקריב את כולו בשביל להציל את וולי – הרי הוא גם ככה הדמות הכי פחות מעניינת בסדרה כרגע. זה בסדר אם הוא ישהה עוד קצת בתוך הספידפורס, זה בסדר אם הוא יסבול קצת, כמו שאמרתי לא פעם ולא פעמיים – הגיבור נמדד בטרגדיות שהוא עובר. בארי לא עובר שום טרגדיה משמעותית מהרגע שבו ההורים שלו מתו, וסאביטר אמר שאחד יסבול גרוע ממוות – אז רגע, למה שזה לא יהיה בארי?

בצד העלילה המשנית גילינו שסאביטר יכול להיפגע ושהוא אדם רגיל – הפתעה גדולה, כי לא יכולנו לחשוב על זה לבד. אז תודה רבה שהודעתם לנו.

The Flash, Into the Speed Force 04

אחת הבעיות המעצבנות בסדרה הוא השימוש הנוראי בהצגת היכולות של הספידסטרים – ההתעקשות הזאת להראות אותם עוברים מולך בשוטים שמביך לראות בגלל הביצוע שלהם. אני באמת לא מבין מי ב-CW ראה את הדברים האלו ואמר שזה לגיטימי ובסדר להראות אנשים דמויי גומי, שרצים ב-CGI שיבייש משחק מחשב מהעשור הקודם. איפה האמינות פה? מצד אחד אתם רוצים לשמור את התקציב של הסדרה, ומצד שני עדיין נראה כאילו אתם מבזבזים אותו למשך כל העונה על זוטות ודברים שלא מכבדים את הדמויות והסיפורים שהם מתיימרים לספר.

זה יותר מתסכל לאור העובדה שהם מראים שהם יכולים אחרת. למשל: סצנת הפתיחה הייתה נהדרת, ואין בעיה להראות את הספידפורס בצורה הזאת, צורה שבה הכל זז יותר לאט והדמויות עצמן קופצות ממקום למקום. יש כל-כך הרבה צורות להראות מהירות-על, אז למה למען השם אתם מתעקשים על הCGI הזה?!

The Flash, Into the Speed Force 01

אבל היי, לפחות בארי נפרד מאייריס! אז הוא בעצם הביא על עצמו את העתיד שהוא ראה? האם בארי סובל מ-Bootstrap Paradox?* (הסבר בסוף הביקורת) אני חושב שכן. בארי ראה את העתיד שלו, ועכשיו כל פעולה שלו פשוט תוביל אותו לתוך העתיד הזה – אלא אם בארי יעשה משהו דרסטי שקשור למוות מוקדם יותר של אחת משלוש הדמויות שמרכיבות את הסיטואציה – הוא, אייריס או סאביטר.

מן הסתם, בהיגיון הגרוע של הסדרה, סאביטר יהיה זה שיפול בסוף. אבל אני מקווה שיחד אתו הוא יקח את אייריס וישאיר את בארי שבור, או לחילופין – שייקח אתו את בארי לספידפורס לגלות את השיעור הנורא מכול – הסדרה שלו צריכה שינוי.

ציון: 2
ratings-tv-2

*Bootstrap Paradox הוא פרדוקס שבו גוף חוזר אחורה בזמן על מנת לשנות משהו בעבר, אבל עצם השינוי שהוא עושה גורם לעתיד שממנו הוא מנסה לברוח להגיע. אבל אל תתנו לי להסביר לכם על פרדוקסים, תנו לדוקטור הו להסביר לכם! (מתוך עונה 9, פרק 4 – לפני השיטפון)

השאר תגובה