ביגס דארקלייט, הדמות שנעלמה מ”מלחמת הכוכבים”

בשנים האחרונות קיימת תופעה מבורכת של אוהבי קולנוע שמייצרים סרטים תיעודיים וניתוחים מעמיקים של סרטים אייקונים, חלקם גם בתחום המדע בדיוני והפנטזיה. אחד היוצרים הבלוטים בשטח הוא ג’יימי בנינג שלפני מספר חודשים דיווחנו על סרט שיצר על מאחורי הקלעים של “שובו של הג’די” ובפרט על הדרך בה הפעילו את ג’בה דה האט.

במהלך החודשים האחרונים גילינו גם את מבחני הבד של מארק האמיל (לוק סקיווקר) וקארי פישר (הנסיכה ליה) וסרטון נהדר שמתאר את כל השינויים שנעשו בין הטרילוגיה הראשונה שיצאה ב-1976 ובין ההוצאה המחודשת שלה בשלהי שנות התשעים ועד הוצאות הבלו ריי ב-2011.

lukes gang

לאחרונה הוציא בנינג סרט תיעודי קצר, 17 דקות אורכו, המספר את סיפורו של ביגס דארקלייט, חברו הטוב ביותר של לוק סקייווקר ב”מלחמת הכוכבים”. דמותו של ביגס הייתה אמורה להיות אחת מדמויות המשנה הבולטות יותר של הסרט, אולם חלק גדול מהופעתו נחתך מהגרסה הסופית ונשאר על רצפת חדר העריכה. הסצנה המרכזית בה הוא מופיע הייתה כלולה בתוספת של גרסת הבלו ריי של “מלחמת הכוכבים” והציתה בראשו של בנינג את הרעיון להתחקות אחר הדמות, בסרט שנקרא Blast It Biggs! Where Are You?.

גאריק הייגון, שחקן בריטי, לוהק לתפקיד, יחד עם עוד מספר שחקנים צעירים שהיוו את החוג החברתי של לוק סקייווקר ושהיו אמורים להופיע בתחילת הסרט. כמו כל הסרטים התיעודיים שבנינג מפיק, גם הסרט הזה מורכב מקטעי מאחורי הקלעים, ראיונות וקומנטרי שהיו בגרסאות די וי די ובלו ריי אלו ואחרות, וגם, ראיונות שהוא עושה במיוחד לקראת הפקת הסרטונים. צפייה מהנה (ומרתקת):

השאר תגובה