הסדרות החדשות של מארוול – חלק א’

The Mighty Thor #1

כתיבה: ג’ייסון אהרון \ ציור: ראסל דאוטרמן

mighty-thor-anadm

לא קראתי את הסדרה הקודמת של ת’ור וגם לא את הנוכחית, את שתיהן כתב אהרון. הסדרה האחרונה התחילה עם הצגתה של ת’ור חדשה, בעוד ת’ור אודינסון מטייל בעולם נטול כוחות, מיולניר וזרוע. בינתיים התגלתה זהותה של האישה העומדת מאחורי הגלגול החדש של אל הרעם (ספוילר: ג’יין פוסטר, אהובתו הנצחית של ת’ור הגוססת מסרטן) והיא ממשיכה בתפקיד, כמו גם מצטרפת לקבוצת הדגל של האוונג’רס.

רמת ציפיות: 7 מתוך 10 כוסות בירה אסגארדיות לפני שת’ור משתכר

Captain Marvel #1

כתיבה: טארה באטרס, מישל פאזקאס \ ציור: קריס אנקה

captain-marvel-anadm

אחרי שנים בכתיבתה של קלי סו דקוניק, קרול דנוורס מקבלת צוות כתיבה חדשה, שתיים ממפיקות\תסריטאיות “הסוכנת קרטר” (גם על כך דיווחנו). העונה הראשונה הייתה מצוינת ברובה, והנוכחות של הדמות הראשית – בייחוד בתקופה שוביניסטית וארכאית – הייתה עוצמתית. אם את האנרגיה הזו הן יביאו לקפטן מארוול, כולנו נרוויח.

רמת ציפיות: 8 מתוך 10 בעיטות סיבוביות בסולם פגי קרטר

Sam Wilson, Captain America #1

כתיבה: ניק ספנסר \ ציור: דניאל אקונה

sam-wilson-captain-america-anadm

ספנסר לוקח את מושכות כתיבת הסולו של קאפ מאל יואינג, וסאם ווילסון עדיין נמצא בתפקיד. סטיב רוג’רס קשיש ונטול כוחות, אך עדיין בסביבה. בפריוויו של All-New All-Different Avengers נרמז על יחסים רעועים בין השניים, ותמונת השער מחזקת זאת, קו הסיפור המרכזי של הסדרה. אולי רוג’רס הפך לקלינט איסטווד ואמר משהו גזעני? רק אל תתנו לו להתקרב לת’ור… הבעיה העיקרית: דניאל אקונה.

רמת ציפיות: 7 מתוך 10 מבוכות של קלינט איסטווד לעת זקנה

Ant-Man #1

כתיבה: ניק ספנסר \ ציור: רמון רוזאנאס

antman-anadm

ספנסר גם ממשיך לכתוב את סדרת הסולו של אנט-מן, בעוד איפוס מיותר (הסדרה האחרונה התחילה בינואר), ועם אותו צייר. מבין כל הסדרות החדשות זו מתחילה מעט אחרי יציאת סרט הסולו של הגיבור, גם הוא בכיכוב סקוט לאנג. העטיפה מציגה את לאנג לצד נבלים מדרג ד’, ולא ברור אם הוא שב לסורו כפושע או מסייע בשיקומם.

רמת ציפיות: 8 מתוך 10 נמלים שמתגעגעות להאנק פים

The Totally Awesome Hulk #1

כתיבה: גרג פאק \ ציור: פרנק צ’ו

totally-awesome-hulk-anadm

פאק כתב את הריצה המאוד פופולרית ששיאיה היו Planet Hulk ו-World War Hulk, וכיום הוא כנראה הכותב הכי משמעותי שעבד על הענק הירוק לצד פיטר דייוויד וביל מאנטלו. למרבה הצער, מארוול אוהבת להשתעשע עם גימיקים והאלק סובל מכך רבות מאז עזיבתו של פאק. יחד עם זאת, פאק הוא כנראה הכותב שמסוגל להתעלות על פרמיס בעייתי. כרגע מארוול מסתירה את זהותו של ההאלק החדש, אולם הרשת גועשת עם מספר ניחושים כשהמוביל הוא אמדאוס צ’ו, הילד שהיה סיידקיק של האלק ושל הרקולס, כשהשתלט על הסדרה של הראשון כשנשלח לחלל, ונחשב לאחד האנשים החכמים ביותר ביקום מארוול. לפרנק צ’ו (אין קשר לאמדאוס) יש סגנון נקי ומאוד פופולרי ושימוש מוגזם בנשים מחוטבות עם מידת חזה מירבית, ונטייה לחתוך אחרי קשת סיפור אחת.

רמת ציפיות: 7 מתוך 10, המיקום של אמדאוס צ’ו ברשימת הגאונים הכי גדולים בעולם (תלוי את מי שואלים)

Scarlet Witch #1

כתיבה: ג’יימס רובינסון \ ציור: קווין וואדה

scarlet-witch-anadm

וונדה לא מופיעה על אף עטיפת סדרה קבוצתית (למעט A-Force, עם עיטור הראש הקלאסי, וזה לא אומר הרבה) אז ייתכן שזו הפעם הראשונה מזה זמן רב שהיא לא חלק מצוות של האוונג’רס? אם כן, אולי הפיצוי הוא סדרת סולו. יש הרבה סיפורים שניתן לספר עם סקארלט וויץ’, אבל לא בטוח שמעריצי הדמות ירצו לראות אותה במקומה החדש ביקום מארוול, כבר לא בתו של מגנטו ולא מוטאנטית. רובינסון סיים לאחרונה לכתוב את הסדרה של ארבעת המופלאים, שבוטלה לזמן בלתי ידוע. בשנים האחרונות הוא קצת מקרטע, אז לא ברור למה לצפות הפעם.

רמת ציפיות: 5 מתוך 10 ריטקונים לשם התאמת יקום מארוול ליקום הקולנועי

Squadron Supreme #1

כתיבה: ג’יימס רובינסון \ ציור: לאונרד קירק

squadron-supreme-anadm

עוד סדרה שדיווחנו עליה. מצד אחד, הסקוואדרון סופרים. מצד שני, רובינסון המודרני. מצד שלישי, מאז JMS אף אחד לא הצליח לעשות משהו טוב עם הקבוצה. נקודה חיובית? לאונרד קירק.

רמת ציפיות: 6 מתוך 10 חיקויי סופרמן מוצלחים יותר מהמקור

Illuminati #1

כתיבה: ג’ושוע וויליאמסון \ ציור: שון קריסטל

illuminati-anadm

האילומינטי הוצגו לפני שנים ע”י בנדיס כקבוצה חשאית ובה נציגים מכל תחומי עולם מארוול, כמו איירון מן, ריד ריצ’ארדס ופרופ’ אקסאווייר. בנדיס שתל אותם בדיעבד בכל האירועים הגדולים שהתרחשו בהיסטוריה של מארוול, עד שסודותיהם נחשפו ובשנים האחרונות המעגל הקטן בהרכב חדש שימש את ג’ונתן היקמן ב-New Avengers. הגלגול החדש של האילומינטי, כך נראה, יהיה מורכב מנבלים (לשעבר?) בהנהגת The Hood. וויליאמסון הוא אחד הכותבים הצעירים הכי מוכשרים ומבטיחים שצמח עד כה באימאג’ עם מספר יצירות, בראשן Birthright ו-Nailbiter, שתיהן מצוינות, וכעת הוא מקבל הזדמנות לעבוד במארוול.

רמת ציפיות: 8 מתוך 10 יוצאי “תגלית” שמשתקעים בישראל (נתון שלא מבוסס על שום מידע אמיתי והומצא ע”י כותב רשומה זו)

Hawkeye #1

כתיבה: ג’ף למייר \ ציור: רמון פרז

hawkeye-anadm

הסדרה האחרונה התחילה ממש לא מזמן ואחרי חמישה גיליונות כבר מתאפסת (שלא לדבר על כך שהגיליון האחרון מהסדרה שקדמה לה, של מאט פרקשן ודייוויד אחה, אמור לצאת רק החודש אחרי עיכובים רבים). לפחות למייר ופרז נשארים, אחרי התחלה מצוינת. למייר עשה עבודה מצוינת עם מקבילו של הוקאיי ב-DC, החץ הירוק, וכעת הוא מביא את הקסם לקשת האחר (סליחה, קשתים; קלינט ברטון וקייט בישופ עדיין חולקים את הכינוי והסדרה). רק שמהעטיפה לא ברור למה קלינט נראה מבוגר, בניגוד למראה שלו ב-New Avengers (כבר נתקלתי בטענה שזה קלינט מהיקום של Old Man Logan, אבל שם ברטון עיוור, כך שאני לא בטוח) ומדוע הוא וקייט הפכו לאויבים.

רמת ציפיות: 10 מתוך 10 פגיעות בול במטרה

Old Man Logan #1

כתיבה: ג’ף למייר \ ציור: אנדראה סורנטינו

old-man-logan-anadm

תחת החוזה שלו במארוול למייר כותב סדרה חדשה נוספת. אגב החץ הירוק, הוא מתאחד עם אנדרה סורנטינו (שאף צייר את המיני-סדרה הנוכחית שכתב בנדיס, כחלק מ-SW). יקום שלא הייתי רוצה לראות ממנו עוד כי לטעמי מארק מילר עשה איתו כל מה שיכל בסיפור המקורי, אבל יש פוטנציאל למעברו של וולברין קשישא ליקום המרכזי החדש. בייחוד עם למייר וסורנטינו על ההגאים.

רמת ציפיות: 9 מתוך 10 טי-רקסים בשליטת סימביוט

Extraordinary X-Men #1

כתיבה: ג’ף למייר \ ציור: הומברטו ראמוס

extraordinary-xmen-anadm

למייר מכה בשלישית עם אחד מכותרי האקס-מן, המרכזי שבהם. בין החברים ניתן למצוא את אולד מן לוגאן ומיס מארוול, ג’ין גריי הצעירה שנפרדת מחבריה, האקס-מן המקוריים שקפצו קדימה בזמן. הערפל הירוק שרואים סביב הדמויות הוא הטריג’ן מיסט, והעלילה המרכזית מעמתת את המוטאנטים עם האיניומנס, שהשמועות טוענות כי מארוול מנסה להפוך למוטאנטים החדשים. בכל אופן, נקודת החוזק היא למייר, שמסוגל להראות לכולם למה שם התואר “extraordinary” נמצא בכותרת.

רמת ציפיות: 8 מתוך 10 הכחדות מהן ניצלו המוטאנטים

חזרה לעמוד הקודם

15 thoughts on “הסדרות החדשות של מארוול – חלק א’”

 1. סחתיין על ההשקעה.
  ממליץ לכם לעשות משהו דומה להכרזות החדשות מ-image expo לאנשים כמוני שלא ממש מתעניינים ביקומים הגדולים של מארוול ודי סי

 2. אוי, לא שמתי לב שהיה עמוד שני 🙂
  מתוך הכותרים שהופיעו בעמוד השני אקרא כנראה את ת’ור (אהבתי מאוד את הסיפור הקודם של ג’יין פוסטר), סקארלט וויץ’ (אהבת חיי), ויכול להיות שגם הסופרים (מסקרנים אותי מאוד). יכול להיות שאקרא, לפחות בתחילה , את הextraordinary X-men, מאוד מסקרן אותי מה יעשו עם הטרה-ג’ן מיסט, ועם האינהיומנס.
  מסכים איתך מאוד לגבי מה שכתבת על הALL MAN LOGAN.

 3. תודה לך תומר, על עוד סיקור מעולה 🙂
  מבחינה אישית, מבין הכותרים שהכרת (עם השאר אמתין עד שתסקר אותם) אני הכי מצפה לכותר הראשי (All-New ) של הנוקמים. נהנתי מאוד מקריאת החוברת הראשונה, והליינאפ פשוט מעולה מבחינתי:)
  גם את ה uncanny avangers אקרא, גם מתוך חיבה יתרה לכותר הזה שאני מנוי עליו כבר שנים, וגם מכיון שכמעט את כל הדמויות החברות בו (למעט ה”אח” וודו) אני מאוד אוהב.
  אחרי מעללי מוראלס, שומרי הגלקסיה ואיירון מן כנראה אעקוב בבקורות רשת, ואולי אחליט לקרוא בהמשך. לגבי השאר-נראה שאוותר 🙂
  ה-New Avengers מוזרים לי מדי, והכותר של Contest of Champions הוא פשוט פלטפורמה לקידום מכירות. יכול להיות שאסתקרן בכל זאת כדי לקרוא את מעלליו של גלקטוס:)

  שתי הערות קטנות-
  -אני חושב שזו כבר עובדה ידועה שמי שתהיה “סטאר לורד” החדשה היא קיטי פרייד (ארוסתו). לא הזכרת גם את הצטרפותו של בן גרים ללינא-אפ, מה שהופך את החבורה לחבורה היהודית ביותר מאז “זבנג” 🙂
  -ה-Uncanny Avengers הם כעת לא רק שילוב של מוטאנטים ואוונג’רס, אלא גם אינהיומנס, עם הצטרפותו של הלפיד האנושי (שאיכשהו יהפוך לאינהיומן).

  1. לא, רק דודה מיי ואף אחת אחרת.

   כפי שנכתב במקום אחר, פיטר קוויל נשאר בכדוה”א בגלל קיטי, אז למה שהיא תיקח את מקומו בחלל…? למרות שהיא אחת החשודות העיקריות.

   ג’וני לא איניומן, הוא “רק” מצטרף לקבוצה החדשה של האיניומנס, משום מה. היומן טורץ’ באנקני עשוי להיות ג’ים האמונד.

   1. חשבתי על כך שזה עשוי להיות ג’ים האמונד באמת. ואם ג’וני לא אינהיומן , לך תבין מה יש לו לחפש איתם 🙂
    לגבי קיטי פרייד ככה הבנתי לפחות, אני יותר מאשמח אם ישאירו אותה על כדור הארץ ..

 4. סונגבירד(זאתי עם השיער הורוד) בקאבר של ניו אוונג’רס נראית משהו לא נורמלי. היא נראית אנורקסית ברמות של שלד שמתחזה לבן אדם.

  1. כן, אחת הרעות החולות של קומיקס גיבורי על. מוזמן להוריד נקודה נוספת מרמת הציפיות.

   עכשיו בדקתי את עמוד הדויאנט-ארט של הרארדו סנדובאל ומצאתי ציור של AOA עם אמה פרוסט ב-ass-shot, וגם במקרה שלה אין מותניים נורמליות. הדעה שלי עליו ירדה מאוד בדקה האחרונה (מאדישות כמעט מוחלטת).
   http://sandoval-art.deviantart.com/art/Age-of-Apocalypse-532148748

   1. היא מזכירה לי טאמבלר שמתעד דברים כאלו.

    יום אחד נגלה שכל האנשים האלו ציירו ממודלים חיים וכולנו נפחד על חיינו.

השאר תגובה