החץ עונה 3 פרק 15, ביקורת: נאנדה פרבאט

ספוילר “החץ” עונה 3 פרק 15

בפרק הקודם של “באטמן”, אה… רגע, התבלבלתי…. לא שאפשר להאשים אותי. ברגע שהכריזו על ראס אל גול כנבל העיקרי של העונה, הרגשתי שהסדרה תנסה להתחקות אחר באטמן. לא חשבתי שהקשת הסיפורית תהיה כל כך צמודה לאחד הסיפורים המפורסמים של האביר האפל.

ת’יאה עדיין מנסה להתמודד עם העובדה שהיא זו שהרגה את שרה, בין אם מרלין היה אחראי לכך או לא. מיותר לציין שכל רמז לאהבה בין בת לאביה שהייתה לה כלפיו, נעלמה לחלוטין והוחלפה בשנאה ותאוות נקם. מי שנחלץ לעזרתה בעניין הוא דווקא רוי, שחושף בפניה את הרצח שביצע תחת השפעת המיראקורו, וכיצד הוא מתמודד עם מעשיו. האשמה מכרסמת את ת’יאה כל כך עמוק עד שהיא מספרת ללורל שהיא זו שהרגה את אחותה. לורל, במפתיע, מקבלת בהבנה את העובדה שת’יאה לא הייתה אחראית לכך, אך מתמלאת ברעיונות נקמה משל עצמה כלפי מרלין, מה שמביא את ת’יאה ליצור קשר עם ניסה.

הקוסם נגד ראש השד 52: זה ייגמר בדם
הקוסם נגד ראש השד 52: זה ייגמר בדם

ת’יאה מסגירה את מלקולם לידי ליגת המתנקשים, דבר שמעורר כעס רב מצד אוליבר, שמזכיר לכולם שראס אל גול עדיין מהווה איום ושרק בשיתוף פעולה עם מרלין אפשר לנצח אותו. אולי מצליח ללכוד את ניסה ומוציא ממנה – ללא מאמץ – את מיקומו של נאנדה פרבאט, בית מושבה של ליגת המתנקשים. עם דיג לצידו, אוליבר יוצא לחלץ את מרלין. כשהשניים נופלים בשבי, ראס אל גול מיידע את אוליבר כי חשב על גורל אחר עבורו, שלא כמו הריגתו המתוכננת של מלקולם: הוא התרשם מיכולותיו, עקשנותו ויכולות ההישרדות של אוליבר, ומציע לו לרשת את מקומו בראש הליגה. ♫טה-נה-נה-נה-נה-נה-נה-נה, באטמן!♪

בפלאשבק אוליבר מסיים את התדריך על פעילותו עם ארגוס מול צבא ארה”ב, ומשוחרר ממחויבויותיו ביחד עם מסאו. אוליבר מתלווה למשפחת יאמאשירו בדרכה ליפן, אך הם מאוד מותקפים, כפי הנראה ע”י אנשי ארגוס. אוליבר מציל את אקיו ונמלט מהמקום, אך הם מופרדים ממסאו וטאטסו.

בעלילת המשנה של ריי (שחוזר אחרי היעדרות אורכה) ופליסיטי האווירה בין השניים מתחממת בעקבות התעקשותה של פליסיטי כי ייקח הפוגה מניסוייו לטובת מקלחת, ארוחה ותנומה. דווקא אחרי שהם מתנים אהבים, ריי מתעורר עם פיתרון לבעיה שהייתה לו, ומשלים את שיריון האטום. מסתבר שברנדון ראות’ מאוד אוהב ללבוש אדום וכחול… אה, ואיירון מן קפץ לבקר ולהגיד שלום (לא באמת, אבל סצנת ה-suit-up של ריי הייתה העתק מדויק מהסרט הראשון).

– ה-Lazarus Pit, בריכת התחייה של ראס, מופיע במלואו (לא נאמר מפורשות בפרק, אך אושר ע”י ההפקה). ראס ממשיך לרמוז על היותו זקן מכפי שהוא נראה, כשם שבקומיקס הבריכה משמשת לו להחלמה ואורך חיים בן כמה מאות שנים.

ציון: 3
ratings-tv-3

השאר תגובה