קצרים: מקבץ חדשות קומיקס מהשבוע החולף

בחדשות הקומיקס השבוע (3 במרץ): סדרות חדשות כחלק מ-Secret Wars, אירוע של נשים ע”י נשים בדיינמייט, יציאות מהארון ועוד.

קאטוומן דו-מינית

catwoman-bi-kiss

בקו הסיפור המרכזי של סדרת הסולו שלה, סלינה קייל עומדת כעת בראש משפחת פשע ואת התלבושת של קאטוומן לובשת מישהי חדשה, אייקו האסיגאוויי. בגיליון 39 שראה אור השבוע, בכתיבתה של ג’נביב ולנטיין עם אמנות של גארי בראון, השתיים נפגשות ונפרדות בנשיקה. ולנטיין אישרה כי סלינה דו-מינית ושזה חלק מהקאנון של הדמות. מעניין לציין שבתחילת הסדרה הנוכחית, עם השקת ליין הניו 52 של DC, הסדרה (תחת יוצרים אחרים) ספגה ריקושטים בעקבות הצגת אקט מיני פטישי בין קאטוומן לבאטמן.

Jem and the Holograms תציג מערכת יחסים לסבית

jem-holograms

אגב יציאות מהארון: סדרת הקומיקס Jem and the Holograms מבית IDW, המבוססת על הסדרה המצוירת המוזיקלית משנות ה-80, תראה אור החל מה-25 במרץ, בכתיבתה של קלי תומפסון ואמנות של רוס קמפבל. במקור קימבר, אחותה הצעירה של ג’ם והקלידנית של הלהקה, פיתחה חברות קרובה עם סטורמר, חברת הלהקה המתחרה והמרושעת מיספיטס. בקומיקס החברות שלהן תעלה שלב והן יהיו בזוגיות. לא ידוע מה תהיה ההשפעה על הסרט שנמצא כעת בהפקה ומיועד לצאת לאקרנים ב-23 באוקטובר.

שלוש סדרות נוספות שיפורסמו במהלך Secret Wars

SW-runaways-zombies-kitty-quill

משבוע לשבוע גדל מספר הסדרות והמיני-סדרות שמארוול תוציא לאור כחלק מ-Secret Wars/Battleworld. העולם של Marvel Zombies יחלוק עולם וכותר עם Age of Ultron, אך גם יככב בסדרה משלו אותה יכתוב סיי ספרייר ויצייר קווין ווקר. בסדרה תככב אלזה בלאדסטון, בת לשושלת ציידי מפלצות ולשעבר חברת Nextwave, נגד עדרי זומבים מאיימים.

הכותב סאם המפריז והציירת אלטי פירמנסייה ייקחו את סטאר-לורד וקיטי פרייד לשלב הבא ברומן שלהם: קיטי מיקום Age of Apocalypse ופיטר קוויל שמנסה לשכנע אותה שהם זוג, ולא בדיוק מצליח. המפריז מגדיר את הסדרה כ”קומדיית פעולה רומנטית”.

קבוצת בני-הנוער חסרי הבית Runaways זכתה לפופולריות רבה באמצע העשור הקודם תודות ליוצר שלה, הכותב בראיין קיי ווהן. כעת קבוצה חדשה תוצג בסדרה באותו השם, ותורכב מדמויות צעירות מרחבי Battleworld. תכתוב נואל סטיבנסון ויצייר סנפורד גרין.

Battle Chasers של ג’ו מאדוריירה חוזרת (כקומיקס וכמשחק מחשב)

battle-chasers-game

ג’ו מאדוריירה היה אחד הציירים הפופולריים בתעשייה בשנות התשעים, בייחוד תודות לעבודתו על אקס-מן. כמובן שזה הקפיץ את המניות שלו, ובסוף העשור הוא פדה אותן כשיצר את קומיקס הפנטזיה Battle Chasers דרך סטודיו Cliffhanger (שמאדוריירה היה אחד מבעליו) והוצאות וויילדסטורם ואימאג’. הסדרה סבלה מבעיות לו”ז בשנים בהן ראתה אור, 1998-2001, עד שמאדוריירה נעלם ופיתח קריירה מצליחה כצייר ומעצב בתחום הגיימינג. לפני כמה שנים ג’ו מאד חזר לתעשיית הקומיקס (הפרויקט הבולט היה Ultimates 3 במארוול), אך עדיין התמיד בקריירת הגיימינג שלו.

כעת החברה של מאדוריירה, Airship Syndicate, מבטיחה להחזיר את Battle Chasers לתודעה עם משחק מחשב חדש וסדרת קומיקס שתפק במקביל.

אירוע כל-נשי מבית Dynamite Entertainment

swords-of-sorrow

חברת Dynamite Entertainment הכריזה על קרוסאובר שיחל בחודש מאי, Swords of Sorrow, בכיכוב הדמויות הנשיות המובילות של החברה, מרד סוניה דרך ומפירלה ועד קאטו (הסיידקיק\שותפה של גרין הורנט), שמתאגדות כדי להילחם באיום על עתיד עולמן. את המיני-סדרה המרכזית תכתוב גייל סימון עם הצייר סרג’יו דווילה. הסדרות שיתלוו לאירוע, כמו Vampirella/Jennifer Blood ו-Masquerade and Kato, ייכתבו ע”י ג’י ווילו ווילסון (Ms. Marvel), מיירגרד סקוט (Transformers: Windblade) אריקה שולץ (עיבוד הקומיקס של סדרת הטלוויזיה “נקמה”), וננסי א. קולינס (Vampirella). הציירים האמונים על הסדרות, בנוסף לדווילה, הם מירקה אנדולפו (Chaos), נואה סלונגה (Red Sonja) ודייב אקוסטה (Chastity).

אוסף חדש ל-The Spirit לציון 75 שנה להופעתו הראשונה

Spirit_1

השנה The Spirit, הויג’ילנט שיצר אגדת הקומיקס המנוח וויל אייזנר, יחגוג 75 שנות קיום. לפיכך, חברת DC הכריזה על אוסף חדש בכריכה קשה שיראה אור בחודש יולי. האוסף בן 480 העמודים יעלה 40 דולר, ויכיל סיפורים לא רק של אייזנר, אלא גם של דארווין קוק, אלן מור, ניל גיימן, ג’ף לואב ואמנים שונים. בנוסף לכך ובלי קשר לספר החדש, Dynamite Entertainment שרכשה את הזכויות לדמות בשנה שעברה, תפרסם בהמשך השנה סדרה חדשה בכתיבתו של מאט ווגנר (Grendel).

Stan Lee Media חוזרת להליכים משפטיים – ותובעת את סטן לי

stan-lee

תקציר הפרקים הקודמים: במשך שנים לא מעטות חברת Stan Lee Media ניסתה להרוויח כסף על חשבון מייסד החברה והעומד בראשה לשעבר, סטן לי, והגישה תביעה נגד מארוול. ב-SLM, חברת בידור\אינטרנט כושלת שלי ייסד בסוף שנות התשעים, טענו שכחלק מהחוזה של סטן עם החברה כל היצירות שלו (לרבות ספיידר-מן, האלק ועשרות הדמויות שיצר עבור מארוול מאז שנות ה-60) שייכות ל-SLM, גם לאחר שפרש ממנה. לאחר שנים של תביעות מופרכות נגד מארוול ולי וכישלון בכל ערכאה משפטית, דיסני (הבעלים של מארוול מאז 2009) נתבעה גם היא ע”י SLM, מה שהוביל להפעלת סוללת עורכי הדין של התאגיד וביטול התביעה ע”י שופט, הן נגד דיסני והן נגד מארוול.

כעת SLM, שכל קיומה מאז פשטה רגל בתחילת העשור הקודם מוקדש לתביעת הבעלות על דמויות מארוול, מנסה להחיות את התביעה נגד סטן לי אישית, והגישה בקשה לבית המשפט העליון של ארה”ב כדי לבטל את החלטת השופט מחודש אוקטובר האחרון.

השאר תגובה