ביקורת, “על טבעי”, עונה 12 פרק 5 – האחד שחיכיתם לו

נאצים! החבר’ה האלו מצליחים להגיע לכל מדיום אפשרי: ספרים, סדרות טלוויזיה, סרטים, חוברות קומיקס ומשחקי מחשב. אין מה לעשות, אם אתה שייך לקבוצה השנואה והמרושעת ביותר בהיסטוריה העולמית, לא הולכים לשכוח ממך בקרוב.

המשך הביקורת כוללת ספוילרים לפרק:

הפרק נפתח בניסיון מכירה של שעון כיס בעל חותמת המפלגה הנאצית. תוך זמן קצר המוכר והקונה מתלקחים באופן עצמאי, במה שאני חייב לציין אחת התצוגות הנוראיות ביותר של אש ממוחשבת. אני רוצה להאמין שבעונה 12 אפשר להוסיף עוד קצת לתקציב של הסדרה ולגרום ללהבות להיראות קצת יותר אמתיות.

ההתלקחות העצמאית מחזירה אותנו לעונה 8, בה הוצגה לראשונה “אגודת הת’ול”. כת מיסטית ששייכה את עצמה למפלגה הנאצית (זה, אגב, קרה במציאות). “אגודת הת’ול” קירבה את עצמה להיטלר וחבריה היו נקרומנסרים, בעלי היכולת לחזור לחיים במידה ונהרגו. הדרך היחידה להרוג חברי ת’ול היא ירייה בראש והצתת הגופה. כמו שדין אמר ברפרנס קלאסי לאינדי: “Nazis. I hate those guys”.

supernatural-1205-01

המזימה של חברי התו’ל נחשפה, והם גנבו אותה הישר מהארי פוטר – או שבעצם ג’יי קיי רולינג גנבה מהנאצים: קצת לפני תבוסתה של גרמניה במלחמת העולם השנייה, חברי הת’ול העבירו את נשמתו של היטלר לשעון הכיס המדובר. עכשיו, לאחר שהם השיגו את השעון, הם יכולים להחזיר את הפיהרר לחיים. החלק האחרון בפאזל הוא שרק צאצא חי של היטלר יכול להכיל את נשמתו, וכך נכנסת לפרק הבחורה במצוקה. ברמה העלילתית אני חושב שמדובר בגאונות נטו, כי ככה משדרגים אויב קיים. לא מחזירים אותו שוב ושוב, גורמים לו להיות מיוחד ושונה – הפעם לא קיבלנו רק את חברי הת’ול, אלא גם את הצורר הגדול בהיסטוריה.

נקודה חיובית נוספת לפרק היא כוריאוגרפיית הקרבות, שבפעם הראשונה בהיסטוריה של הסדרה (וכמו שאנחנו יודעים זו חתיכת היסטוריה) הופתעתי ממנה ממש לטובה. בדרך כלל האלימות הפיזית בסדרה די קצרה, מסתכמת בשני אגרופים שמשתקים את הרעים. סצנת הקרב בפרק הזה הייתה ארוכה מהרגיל, והאלימות נראתה אמתית, מלוכלכת וכואבת. הסצנה הזאת גרמה לי להיזכר בפרק הפתיחה שבו קאס ודין נלחמו בבחורה הבריטית, סצנה שגם אז בוצעה ברמה גבוהה.

supernatural-1205-02

לא חשבתי שנראה את היטלר בפרק. הייתי בטוח שבשנייה האחרונה לפני חזרתו לחיים האחים יסכלו את תכניות הנאצים. אך אז קרה אחד הדברים שאני אוהב בסדרות/סרטים: הרעים הצליחו במזימות שלהם. גבירותיי ורבותיי, אחרי לוציפר, אלוהים, מפלצות, לולאות זמן והמון אזכורים למלחמת הכוכבים, אפשר להוסיף את היטלר לרשימת הדברים שעל טבעי סיפקה לנו.

אז איך אפשר לתאר את היטלר? תחשבו על הג’וקר: קצת מצחיק בהתחלה, אבל בתוכו יש גוונים של טירוף. אבל להיטלר הנוכחי יש תוספת אחת שאין לג’וקר – הוא פחדן! הוא לא מוכן ללכלך את הידיים ובורח מכל קרב. הוא ההגדרה למישהו שחזק רק כאשר הוא נמצא בעמדת כוח. דין, כמי שהוא, חייב להשאיר את חותמו על הפרק ועל הסדרה באופן כללי, ומחסל את היטלר. סיום מושלם!

הפרק הנוכחי היה עם אפס התקדמות עלילתית, שום פיתוח רגשי וההגדרה המדויקת לגנרי. אבל הוא היה כל כך כיפי ומשוגע שפשוט אהבתי אותו.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה