“סטן לי, הסרט” בדרכו למסך הגדול – אקשן, הומור, הרפתקאות ושנות השבעים

סטן לי הוא אחת הדמויות החשובות ביותר בעולם הקומיקס ואחד האנשים המשפיעים ביותר בהיסטוריה על המדיום הנהדר והאהוב הזה. זה לא יהיה רחוק מן האמת להגיד כי סטן לי הוא בעצם האיש שאחראי על הרנסנס של הקומיקס שהחל בתחילת שנות השישים, כאשר כתב את הגיליון הראשון של “ארבעת המופלאים”. לי ללא ספק אחראי להצלחה האדירה שחברת מרוול זכתה לה ויצר עשרות דמויות אהובות ומוכרות, כשרק קומץ מהן כולל את: ספיידר-מן, הענק הירוק, איירון מן, ת’ור, האלמנה השחורה, האקס-מן, דרדוויל ועוד.

אולם, נראה כי חייו של סטן לי (ששמו המלא האמיתי הוא: סטנלי מרטין ליבר), מחוץ לעולם הקומיקס, מעניין לא פחות. לפני כשנה פורסמה נובלה גרפית שתארה את חייו של סטן לי, Amazing Fantastic Incredible: A Marvelous Memoir, וכעת מדווח המגזין המקצועי The Hollywood Reporter כי חברת פוקס רכשה את זכויות ההסרטה על חייו של סטן לי, שבדצמבר הקרוב יחגוג יום הולדת 94! ומתכוונת להפוך אותם לסרט קולנוע. את הסרט יפיקו מרטי בואן וויק גודפרי שעומדים מאחורי הצלחות כמו “דמדומים”, “הרץ במבוך” ומאחורי סרט ה”פאוואר ריינג’רס” הקרוב. סטן לי ישמש גם כאחד המפיקים דרך החברה הנוכחית שלו, POW Entertainment.

stan-lee-header

הסרט מתואר על ידי המפיקים כסרט אקשן הרפתקאות שיתרחש בשנות השבעים ויהיה דומה, בנימה שלו לפחות, לסרטי ג’יימס בונד בכיכובו של רוג’ר מור ולסרט “קינגסמן: השירות החשאי”. הסרט לא יעסוק בקריירה הקומיקסאית של לי, ובטח לא בתקופת ילדותו (סטן לי נולד ב-1922, נכנס לעולם הקומיקס ב-1939 ויצר את היקום החדש של מרוול עם “ארבעת המופלאים” ב- 1961). המפיקים יעקבו אחר סטן לי, גבר בשנות הארבעים לחייו, שכבר מוכר בתעשיית הקומיקס אבל עושה את המעבר להוליווד, בניסיון להפוך את גיבוריו, לגיבורי קולנוע (מה שהיום הוא עובדה מוגמרת ומאוד מצליחה… מאוד, מאוד מצליחה).

נכון לכתיבת שורות אלו אין עדיין תסריטאי ולכן הקו העלילתי עשוי להשתנות. כמובן שאין תאריך יציאה – לא לצילומים ולא תאריך שבו נוכל לראות את הסרט בבתי הקולנוע.

לפני כמה חודשים האתר Entertain Me Weakly העלה פוסטר, פרודי, בו הוא מדמיין את בריאן קרנסטון כסטן לי, מי יודע, אולי הפוסטר הזה נתן דחיפה לראשי פוקס להתקדם עם העסקה (סביר להניח שאין קשר בין השניים).

stanlee-fandmadeposter-biopic

כמו כן, לא מכבר עלה סרטון חובבים, Stan Lee is The Watcher שלקח את הופעות האורח הקצרות של סטן לי בסרטי מרוול השונים ואיגד אותם לטריילר חדש:

6 thoughts on ““סטן לי, הסרט” בדרכו למסך הגדול – אקשן, הומור, הרפתקאות ושנות השבעים”

השאר תגובה