קרוסאובר בין “צרות גדולות בצ’יינהטאון” ו”הבריחה מניו יורק” מגיע לקומיקס

שניים מסרטי הקאמפ הבולטים של תחילת/אמצע שנות ה-80 הם ללא ספק “הבריחה מניו יורק” משנת 1981 שהביא לנו את דמותו של סנייק פליסקין ו”צרות גדולות בצ’יינה טאון” שלא מכבר ציינו 30 ליציאתו, שהביא לנו את דמותו של ג’ק בורטון. את שתי הדמויות הללו גילם השחקן קורט ראסל ואת שני הסרטים ביים ג’ון קרפנטר שבין היתר אחראי על עוד כמה הצלחות קאמפיות כמו סרט האימה “ליל המסכות”, “היצור” ו”הערפל”.

אתר חדשות הבידור Entertainment Weekly מדווח כי לכבוד חגיגות ה-30 רקחה חברת הקומיקס BOOM! STUDIOS מיני סדרה בת 6 חוברות שמפגישה את שתי הדמויות האייקוניות הללו. הסדרה, שהחוברת הראשונה שלה תצא באוקטובר, קיבלה, על פי הדיווחים, את אישורו וברכתו של קרפנטר. זו לא הפעם הראשונה שחברת BOOM! מתעסקת בחומרים שקרפנטר קשור אליהם, החברה הוציאה סדרה רצה של “הבריחה מניו יורק” (שנמשכה 16 חוברות בלבד) וסדרה רצה של “צרות גדולות בצ’יינה טאון” שהסתיימה לא מכבר בחוברת מספר 25. קרפנטר עצמו שימש כיועץ ואף ככותב בחלק מהפרויקטים.

את המיני סדרה כותב גרג פאק, אחד הכותבים הבולטים שיש היום שמוכר בעיקר תודות לעבודתו עם חברת מרוול, בייחוד על המגה איוונט World War Hulk שכתב ב-2006. על האומנות אחראי דניאל בייליס.

במיני סדרה, ג’ק בורטון, נהג המשאית עם הפה הגדול משנת 1986 מוצא את עצמו לפתע בעתיד דיסטופי (שלו) של שנת 1997 שם הוא פוגש את סנייק פליסקן, הכפיל שלו.

חברת BOOM! הודיעה גם כי היא מתכוונת להוציא עוד שני ספרים (או אלבומים) לציון 30 שנה ליציאת “צרות גדולות בצ’יינה טאון”. הספר הראשון, שייצא בחודש אוגוסט The Official Making of Big Trouble in Lttle China ואילו הספר השני, The Art of Big Trouble in Little China, ייצא בנובמבר.

ותודה רבה לתום שפירא מבלוג הקומיקס “עלילון” שהפנה את תשומת ליבנו לידיעה.

השאר תגובה