ביקורת “סופרגירל” עונה 1 פרק 12: ביזארו

הביקורת החד-פעמית של “נורמלבוי” לא מוגשת בחסות ביזארו וורלד.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים וגרסאות נטולות מוח של כולכם!

Supergirl_1.12_b

בשלב מוקדם מאוד של העונה היה ברור שמקסוול לורד תופס את מקומו של לקס לות’ור בעולם הטלוויזיוני הזה. כל צעד ומהלך של לורד, אפילו המאפיינים של דמותו, התבססו על הנבל המפורסם יותר, אויבו המושבע של איש הפלדה. העליונות היחידה של לורד היא גילוי זהותה הסודית של סופרגירל בשלב מאוד מוקדם, משהו שלות’ור לא הצליח בו במשך עשרות שנים.[1]

[1] והנה, אני הולך לציין שוב את סיפור הזהות הסודית וקאט, ואעשה זאת בשנית בהמשך; ראו הוזהרתם.

המעשה הנוכחי אותו לורד מעתיק מלות’ור הוא יצירת העתק חסר מוח של קארה, תחת שליטתו והשפעתו. כן, לות’ור היה אחראי ליצירת ביזארו סופרמן בחלק מגלגוליו של הנבל המגודל, ואף לשיבוטה של סופרגירל עצמה ביקום חלופי, גרסה שהאמינה שהיא אכן סופרגירל ותפסה את מקומה ביקום המרכזי לאחר מותה.

Supergirl_1.12_a

הסרת הכפפות של לורד וסימון סופרגירל וקרוביה, כגיבורת על ובחייה האזרחיים, מובילים לתגובה חריפה ומעצרו ע”י אלכס וה-DEO, בעימות שעולה מספר שלבים במהרה. אני עדיין לא בטוח שזה משהו שאני רוצה לראות ב”סופרגירל”, ולו מפני שמקס לורד הוא – כאמור – לקס לות’ור לעניים. אם כל המטרה היא להעתיק עלילה שראינו במיני גרסאות לא מעטות של סופרמן נגד לות’ור, עם דמות “חדשה”, אולי מוטב היה ללכת בכיוון אחר. מנגד, נותרו שמונה פרקים לסיום העונה ואם הגענו עד הלום בנקודה הזו, אולי אני טועה ויש עוד מה לצפות לו בהמשך.

קו הסיפור המרכזי השני, הרומן הקצרצר בין קארה לאדם, עמד לרועץ ההופעה הראשונה והמעולה שלו בפרק הקודם, ולו בגלל העלילה הממוחזרת בסיפורי גיבורי על של “הגיבור\ה מוותר על קשר רומנטי כדי שמושא האהבה לא תיפגע\ייפגע”; משהו שנראה ממש לאחרונה ב”הפלאש”, אגב הקרוסאובר בין הסדרות בחודש הבא.

Supergirl_1.12_c

השימוש היחיד באדם, בסופו של דבר, היה קידום עלילותיהן של קארה וקאט בלבד תוך הקרבת דמות עם פוטנציאל, משהו שנעשה לרוב עם דמויות משנה נשיות אל מול פרוטגוניסט גברי. קארה ממשיכה להקריב את חייה הפרטיים לטובת חייה האחרים, בעוד קאט הפכה לאמא טובה יותר, אך גם ויתרה על כל ההתפתחות ביחסיה עם קארה ומעניקה לה שוב כתף קארה, כפי שהיה בעבר.

אני חושד כי לו קאט הייתה מודעת לסודה של קארה, היא הייתה מקבלת בהבנה את ויתורה על בניית מערכת יחסים עם בנה, את ההקרבה האישית שהיא עושה, הרבה יותר ממני. אבל בחדר התסריטאים כנראה מעדיפים אובר-דרמה סבונית על פני היגיון. נו שוין.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

ביזארו הוא אויב של סופרמן וגרסה הפוכה ומטומטמת שלו, לעתים רק דמות לא מובנת שמנוצלת ע”י אחרים. אחד המאפיינים הבולטים של ביזארו הוא דיבור “הפוך”. עם השנים הוצגו דמויות ביזארו נוספות, כגון באטזארו וביזארו סופרגירל, העתקים נוספים של ביזארו המקורי (שנוהג לענוד שרשרת ועליה כתוב “ביזארו מס’ 1”), ואף כוכב שלם של אנשי ביזארו.
– אם נתעלם מהמקור המיתולוגי, פרומתאוס היה נבל ואויב של ליגת הצדק, גרסה מעוותת של באטמן.
אופאל סיטי היא בעיקר עיר פעילותם של משפחת נייט, שבניה ובנותיה חברים בקהילת גיבורי העל, בעיקר במספר גלגולים של סטארמן ופנטום ליידי.
– כשם שקריפטונייט ירוק מחליש קריפטונים, קריפטונייט כחול מנטרל את יכולותיהם של ביזארואים.

השאר תגובה