משתגעים על מקס – מסע וירטואלי בעקבות “מקס הזועם: כביש הזעם”

ביום חמישי על בבתי הקולנוע בישראל הסרט “מקס הזועם: כביש הזעם” שזוכה להתלהבות אדירה מהמבקרים וגם מהקהל, ויש קונצנזוס, מדובר בסרט נהדר וללא ספק בסרט האקשן הטוב ביותר של השנים האחרונות ובאופן מיידי נכנס לרשימת עשרת סרטי האקשן הגדולים של כל הזמנים.

ביקורות מתלהבות: גל פלודה שלנו התלהב, דורון פישלר מ”עין הדג“, נתי אקב מאתר “גיקסטר” וקארין מ-Top Geek שהעלו ביקורת מצולמת.

בתקופה האחרונה הרשת הועמסה בכמה וכמה סרטונים, חלקם סופקו על ידי חברת ההפקה, חלקם על ידי אוהדים שהכינו סרטונים בבית או החליטו להעלות קטעי ארכיון ישנים, כשהתוצאה היא חגיגה של ממש סביב סדרת הסרטים שביים ג’ורג’ מילר. סדרה שהחלה בטון שקט יחסית, אי שם בערבות אוסטרליה ב-1979 ומסתיימת בטון רעשני מוטרף ומטורף ב-2015:

1. אור סיגולי מאתר “סריטה” לוקח אותנו למסע צפייה בשלושת סרטי הסדרה המקוריים.

2. רון פוגל, מבקר הקולנוע של אתר “סרט” והערוץ הראשון מספק לנו הצצה נרחבת לסרט השני בסדרה, “מקס הלוחם בדרכים“, שנחשב (עד לפני שעלה החדש) לסרט הטוב בסדרה.

3. סרטון מרתק ונדיר של מאחורי הקלעים של “מקס הלוחם בדרכים”, שצולם אי שם בתחילת שנות השמונים, בו ניתן לראות פעלול שמשתבש וגורם לפעלולן שלו לשבור את רגליים. פעלול, שבסופו של דבר נכנס לסרט המקורי כי ג’ורג’ מילר חשב שהתוצאה יצאה מרשימה ביותר. אגב, אותו פעלולן צעיר, שמופיע בסרטון מאחורי הקלעים וששבר את רגליו, הוא גאי נוריס, שבסרט החדש אחראי על כל הפעלולים בסצינות האקשן.

4. יוצר הקולנוע ג’יימי הופר, לקח את כל ארבעת סרטי מקס הזועם ויצר להם טריילר אולטימטיבי, בסגנון הטריילרים שנעשו לקלטות וידאו אי שם בשנות התשעים. הסרטון מצויין עם כל התוספות הקטנות של הגליצ’ים הטכניים של הקלטות, עיבודי מוסיקה נהדרים ומשעשעים וכמובן, הטריילר בסגנון שבו נעשו טריילרים אז.

5. במידה ויש לכם סבלנות ובעיקר אם אתם אנשי מקצוע, מצורף לינק להרצאה מצולמת של הצלם ג’ון סיל, בן ה-72! שחבר עם ג’ורג’ מילר, חברו הוותיק והסכים לצלם את “מקס הזועם: כביש הזעם”. ההרצאה, כשעתיים אורכה, לוקחת אותנו למסע ארוך, מפורט, ומאוד טכני, על הדרכים, המצלמות וכל המתקנים שהשתמשו בהם, כדי לצלם את הסרט המופרע הזה.

השאר תגובה