ביקורת “החץ” עונה 3 פרק 21: אל סא-הים

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות דניס או’ניל, ניל אדאמס וכריסטופר נולאן.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

בכל פעם שאני מאיים על הקוסמוס, הוא מתקפל ונענה לדרישותיי. פרק מס’ 21 לעונה מתחיל לטפס במעלה סולם האיכות, אחרי שורת פרקים חלשים עד ייאוש. מתחילים בפתיח אקטואלי, קצר וקולע: “הייתי אוליבר קווין, עכשיו אני משהו אחר… להתראות בינתיים, שלכם אוליבר”. ממשיכים בסצנה שנראה כי נשלפה מהעונה השנייה של “חטופים”, כשסטיבן אמל משול לאסי כהן, לוחם מכוחות הטוב שעובר שטיפת מוח ע”י טרוריסטים (כן, אנשי הליגה הם טרוריסטים) והופך לאחד מהם. אז מגיעים לקרב עד המוות בין אולי.. סליחה, אל סא-הים, לבין… דיגל?! כן, מראש היה ברור שזה חלום או הזיה, כשאוליבר הורג את ג’ון. מסתבר שגם בסדרה לראס אל גול יש תחביב המערב ליקוט עשבים ביזאריים והפיכתם למעוררי הזיות.

כעת כשראס משוכנע שיורשו כשיר לתפקיד, הוא חושף בפני אוליבר את סיפור הפיכתו לראש השדים, וכיצד המתחרה לכתר, דמיאן דארק, נשאר בחיים תודות לחסדיו המוטעים של ראס. החיבור הראשוני ל-H.I.V.E., אותו ארגון מסתורי שאולי וחבריו שמעו עליו בעבר, נעשה בצורה מעודנת ויוצר חיבור בין הנבל העונתי (ראס וליגת המתנקשים) לבין נבל צללים שיחשוף את עצמו בעתיד. אחרי שפיכת הלב של ראס, הוא דורש שאל סא-הים לא יחזור על הטעות שלו ויחסל את מי שמאיים על זכותו לכס השלטון. במילים אחרות, להרוג את בתו ניסה.

Al_Sah-him

בסטארלינג סיטי לורל מרגילה את ניסה “לחיים נורמליים” מחוץ למסגרת אליה חונכה בליגה (הצטרפו לצד של הטובים, יש לנו מילקשייק שחור-לבן עם ציפס!) כשלורל שוב מוטרדת ע”י המצפון המרגיז שלה, היא חושפת בפני ניסה כי אוליבר נאלץ לקבל את הצעתו של אביה, וכמובן שניסה לא רואה זאת בעין יפה. ניסה מבינה שעכשיו, משאוליבר הפך לראש השדים, הוא יצוד אותה, וממהרת להתכונן להגן על עצמה. לורל מערבת את דיגל ופליסיטי ובכך מונעת מאוליבר וסאראב ללכוד את ניסה. מהר מאוד הצוות מגלה כי אוליבר אכן השתנה לרעה, כשהוא חוטף את ליילה ומאיים להרוג אותה אם דיגל לא יסגיר לידיו את ניסה. המהפך הקיצוני במערכת היחסים בין דיג לאולי הקפיץ את הדרמתיות בפרק לרמות שלא נתקלתי בהן מתחילת העונה. דיגל כמעט ומוכן להקריב את ניסה, אך התערבות מצד השומרונית הטובה לורל עוצרת אותו על מנת שהצוות יוכל לתכנן מהלך נכון להצלת שתי הנשים. בינתיים ת’יאה נפגשת עם מרלין ומבקשת ממנו שיהפוך אותה שוב לנשק חי כדי להגן על חבריה מאחיה.

עסקת חילופי השבויים מתבצעת, וכמובן שצוות החץ שולף ברגע האחרון קלף מהשרוול. בין שני הצדדים מתפתח קרב אימתני שנקטע כשת’יאה מופיעה מהצללים ומצילה את דיגל ממוות אמיתי בידיו של אל סא-הים. בקרב הזה ברור כשמש שכל הקשרים החברתיים של אוליבר נמצאים כרגע בפלונטר ומתחילים להיקרע בזה אחר זה. לבסוף הליגה לוכדת את ניסה ונסוגה לנאנדה פרבאט, שם שניות לפני שאולי הורג את ניסה, ראס אל גול עוצר אותו ומודיע לו שאין צורך בשפיכת דמים, מאחר ואוליבר הוכיח את עצמו. במקום מוות, ראס גוזר על ניסה להינשא לאוליבר כדי לאחד את השושלות ובכך להפוך את אוליבר באופן רשמי לראש השדים החדש. משימתו הראשונה של אוליבר, כפי שעשו ראשי שדים אחרים לפניו, היא למחוק את חייו הקודמים ע”י השמדת סטארלינג סיטי עד היסוד, בעזרת וירוס האלפא והאומגה, אותו וירוס ששחרר בטעות בעבר בהונג קונג וגרם לאלפי הרוגים (פלאשבקים, השגתם את מטרתכם!)

בעוד שבועיים תגיע העונה לסיומה. היו עליות ומורדות לאורך 20 הפרקים האחרונים והפעם מדובר בעלייה חדה כלפי מעלה, לכן על המפיקים והכותבים לשים לב טוב שלא לטעות בהמשך. יש עוד תקווה עבור הסדרה הזו!

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

דמיאן דארק היה אויב של הטין טייטאנס עם קשרים ב-H.I.V.E. נראה כי עלילת דדשוט\אנדי דיגל לא נשכחה לחלוטין.

השאר תגובה