מת סופר הפנטסיה טרי פראצ’ט

סופר הפנטזיה הבריטי טרי פראצ’ט הלך לעולמו בגיל 66 לאחר מאבק ממושך, של כמעט 10 שנים, במחלת האלצהיימר. פראצ’ט נודע בעיקר כמחבר סדרת ספרי “עולם הדיסק” שנפרשה על פני למעלה מ- 30 שנה ו-40 ספרים.

פראצ’ט אובחן כחולה במחלת האלצהיימר בשנת 2007 אולם התעקש להמשיך לכתוב. במקביל להמשך היצירה הוא פעל רבות למען הגדלת המודעות למחלה ולהזרמת כספים גדולים למחקר. הוא תרם למעלה ממליון דולרים ונפגש עם אנשים בעלי השפעה, בהם ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון (ב- 2008). פראצ’ט תיעד את המאבק במחלה בשני סרטים תיעודיים שעשה יחד עם ה-BBC שנקרא Terry Pratchett: Living With Alzheimer ומאחור יותר, בשנת 2011 חזר לשתף פעולה עם ה-BBC בסרט המרגש Terry Pratchett: Choosing to Die בו הוא מקדם את הרעיון של המתת חסד.

פראצ’ט ידוע בעיקר כמחבר סדרת ספרי “עולם הדיסק” המונה מעל 40 ספרים ומשמשת דרך להעברת ביקורות שונות על החברה. הספר האחרון בסדרה הרשמית, מספר 40, שכתב פראצ’ט לפני מותו, Raising Steam, יצא ב- 2013. הוא חיבר ספרים נוספים ושיתף פעולה לא אחת עם סופרים נודעים אחרים, אחד משיתופי הפעולה האלה היה בספר “בשורות טובות” שכתב עם ניל גיימן. סך הכל כתב פראצ’ט למעלה מ-70 ספרים.

האתר הרשמי של הסופר טרי פראצ’ט

השאר תגובה