אייקון 2017 – תרבויות, באפי, הארי פוטר, ועוד

פסטיבל אייקון, שהשנה יתקיים בפעם ה-21! בתאריכים המסורתיים של חול המועד סוכות (8-10 באוקטובר) הוא ללא ספק אירוע הדגל של חובבי המדע בדיוני, פנטסיה, אימה וכו’. הפסטיבל הוא חגיגה של קוספליי, הרצאות, פאנלים הקרנות וכמובן, לא מעט דוכנים המוכרים מרצ’נדייז, מפופים דרך קומיקס, חולצות ועד ספרים נדירים וביד שנייה. השנה הפסטיבל יתקיים סביב הנושא “תרבויות” וייערך בשלושה מוקדים הצמודים זה לזה, אשכול פיס תל-אביב, תיכון עירוני א’ וסינמטק תל אביב.

icon logo

הפסטיבל מאורגן על ידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה והעמותה למשחקי תפקידים בישראל וצפויים להשתתף בו כ-10 אלפים חובבי הז’אנר מכל הגילאים. התוכנית, המאוד מגוונת של הפסטיבל, כוללת השנה כ-400! אירועים: מופעים, אירועים לילדים ולנוער, אירועי חוצות, תחרות תחפושות, הקרנות בכורה של סרטים, הרצאות על מדע, מדע בדיוני ופנטזיה, משחקי תפקידים, משחקי לוח וקלפים, סדנאות כתיבה עם מיטב כותבי ז’אנר המדע הבדיוני והפנטזיה בישראל, סדנאות יצירה לכל המשפחה, שעשועונים, השקות חגיגיות של משחקים וספרים ועוד. במהלך הפסטיבל יועלה מחזמר מקורי, “עד סוף העולם”.

buffy the vampire slayer 09

השנה הפסטיבל יקדיש פוקוס מיוחד לשני ציוני דרך משמעותיים בהיסטוריה של הז’אנר: 20 שנה לסדרת הארי פוטר ו-20 שנה לסדרה המיתולוגית “באפי קוטלת הערפדים”. במסגרת חגיגות “באפי” תערכנה סדנאות, הרצאות, פאנלים ושעשועון שיבדוק את רמת הידע של האוהדים.

באגף של הארי פוטר תערכנה לא מעט הרצאות (חלקם לקהל מבוגר מעל גיל 16, ולחלק מההרצאות והפעילויות כבר אזלו הכרטיסים בעת כתיבת שורות אלו). כמו כן, יזכה הקהל לראות את הסרט הראשון בסדרה, “הארי פוטר ואבן החכמים” שיצא בשנת 2001 (והיום אין הרבה הזדמנויות לראות אותו על המסך הגדול). כמו כן יוקרן הסרט הראשון בספין אוף של סרטי הארי פוטר, “חיות הפלא והיכן למצוא אותן”.

fantastic-beasts-movie-review-header

הפסטיבל משלב תכנים אקדמיים לצד פעילויות שפונות לקהילות החובבים. בנוסף, הרצאות רבות יוקדשו לז’אנר בתחומי הספרות, הקומיקס והאנימה, הטלוויזיה והקולנוע. כבכל שנה יתקיימו בפסטיבל עשרות אירועי משחקי תפקידים שולחניים וחיים שיעבירו מיטב המנחים בארץ. מתחם מיוחד עם הפעלות לילדים יפעל כל בוקר בלובי סינמטק תל אביב.

במהלך אייקון יוכרזו הזוכים בפרסי גפן – תחרות בסגנון פרס הוגו העולמי שבה מתמודדות היצירות שפורסמו בשנה החולפת בשפה העברית. ההצבעה לפרס תיערך במהלך הפסטיבל, ובין המצביעים יוגרלו פרסים. למידע נוסף בקרו באתר פרס גפן: Geffen.sf-f.org.il. כמו כן יחולק פרס עינת, על שם עינת פלג ז”ל – תחרות כתיבת סיפורים קצרים למבוגרים ולנוער.

למידע נוסף ולהזמנת כרטיסים מראש בקרו באתר הפסטיבל: www.icon.org.il.

השאר תגובה