אחרי דחייה של שנים, פריקוול קומיקס ל-300 של פרנק מילר ב-2018

המיני סדרה של פרנק מילר משנת 1988, “300”, הפכה עם השנים לשם דבר בעולם הקומיקס וגם בעולם הקולנוע, לאור העיבוד הקולנוע המצליח של זאק סניידר בשנת 2006. כבר שנים רבות, לפחות מאז 2009, טוען מילר כי הוא עומד להוציא מיני סדרת המשך אותה תיאר כ”סיפור מלהיב וסוחף של אלים ולוחמים”. נראה כי מילר אכן וישב וכתב את המיני סדרה, שהתסריט שלה שימש כהשראה לסרט “300: עלייתה של האימפרייה” שיצא ב-2014, אך עמודי הקומיקס נשארו ריקים.

אולם, נראה כי בשנה הבאה, נוכל סוף סוף לקרוא את המיני סדרה (שכנראה לא תהיה דומה לסרט שיצא). המיני סדרה, שנקראית בתרגום חופשי: “חשיארש: נפילת בית דאריוס ועלייתו של אלכסנדר” תצא במהלך 2018 על ידי חברת Dark Horse, אם כי בשלב הזה, אין תאריך יציאה סופי. מה שכן יש, זו תמונת ארט יחידה מהמיני סדרה המתקרבת:

sdcc2017xerxes

כפי שניתן להבין מהשם, המיני סדרה תתמקד במלך הפרסי, חשיארש (שיש לא מעט שמאמינים שהוא המלך אחשוורוש ממגילת אסתר), אשר שלט בשנים 485 עד 465 לפנה”ס. בזמנו של חשיארש הגיעה הממלכה הפרסית האחמנית לשיא גודלה, וכללה את אסיה הקטנה, כל המזרח התיכון, פרס, באקטריה, סוגדיאנה, פארתיה, חלקים מהודו וחלקים מתראקיה.

השאר תגובה