ביקורת, “על טבעי”, עונה 12 פרק 14 – הפשיטה

בני משפחת וינצ’סטר הם אולי קשים כמו אבן מבחוץ, אבל מבפנים הם הדבר הכי קרוב שיש לדובוני אכפת לי. לאחר שהפרק האחרון נגמר בטון צורם עם הגילוי שמרי עובדת עם אנשי הספר הבריטים הפרק החדש נפתח באותו כיוון.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אנחנו עוברים בין הניסיונות של מרי לדבר עם סאם בהודעות לבין הריב האחרון שהיה לה עם הבנים. הם, כמובן, לא שמחים לקבל את העובדה שהיא עובדת עם אנשי הספר הבריטים ובמיוחד לאור העובדה שהיא שיקרה להם מספר פעמים על כך. כפי שציינתי בעבר, אנחנו יודעים שמרי עברה את הגבול כאשר היא הצליחה להביא את סאם למצב שהוא כועס עליה. אם הגעת למצב שבו סאם עצבני, כנראה שטעית ובגדול.

אנשי הספר הבריטים רוצים את הציידים האמריקאים לצדם כשהמטרה הראשית היא ניקוי אמריקה ממפלצות. האמריקאים כמו שהם, לא מסוגלים לקבל פקודות מאחרים ומסתבר שהמפתח לכך הוא סאם ודין, אם הם יעבדו עם הבריטים, שאר הציידים האמריקאים ילכו אחריהם. רוב הפרק נטה לכיוון של שכנוע האחים לעבור לצד הבריטי וכל אחד קיבל את זה לפי האופי שלי. סאם מקבל סיור בחדר המלחמה המגניב וההייטקי ודין מקבל ויסקי ישן ושיחה על כך שעם אנשי הספר הוא יקבל כמה מקרי צייד שהוא יכול לחלום עליהם. ארתור קנץ’ ממשיך להיות הדמות האהובה עליי ביותר בעונה הנוכחית, הוא חלקלק, מגניב ויש לו המון צעצועים.

Supernatural, The Raid 01

אנשי הספר מתחילים לנקות את צפון ארה”ב מערפדים, מה שמעצבן את האבא של כל הערפדים. לא, לא דרקולה, אלא האלפא ערפד שאותו לא ראינו מאז עונה 7 (זוכרים את הקרב נגד הלוויתנים?). האלפא מחליט שהגיע הזמן לחיסול חשבונות ופותח במתקפה על הבסיס הזמני של אנשי הספר. אהבתי את הדיאלוג בין האלפא למיק, שבו האלפא מסביר שזו המדינה שלו, הוא נולד בה והם אלו שמגיעים מעבר לים ורוצים לקחת את הבית שלו, ממש סטייל מלחמת העצמאות האמריקאית. האקשן היה נחמד, מצולם היטב ונתן תחושה טובה של מתקן סגור שדורש הגנה.

השיא של הפרק מבחינתי היה חזרתו של אקדח הקולט לידיים של סאם, לפחות באופן זמני. ללא ספק הייתה פה קריצה לשימוש הראשון באקדח. בפעם הראשונה שנודע לנו על הקולט, כדי להראות את כוחו, ג’ון השתמש בו על ערפד. די סימבולי שסאם השתמש בו על האלפא.

Supernatural, The Raid 14

הפרק הסתיים בטון מפתיע, סאם מחליט להצטרף לאנשי הספר זאת בהמשך לעצה שדין נתן לו בתחילת הפרק, “תבחר צד”. אין ספק שהבחירה הזו של סאם הולכת להיות סלע המחלוקת בהמשך העונה כאשר דין יגלה, כי כמו שאנחנו מכירים את דין, הוא זאב בודד, הוא לא יעבוד עם אף אחד או יקבל פקודות.

אין ספק שבהמשך נגלה מי עומד בראש אנשי הספר שכל כך חשוב לו שדין וסאם יצטרפו. משום מה, יש לי תחושה שהוא יהיה קשור בצורה מסוימת למשפחת וינצ’סטר או לסאם ודין. אתה לא יכול לרצות את השניים האלו כל כך מבלי להיות מעורב רגשית.

Supernatural, The Raid 07

לסיכום: לא הייתה יותר מידי התקדמות עלילתית בפרק, זה היה נטו פרק אקשן שלקראת הסוף התקדם קצת עם העלילה, בעיקר אצל סאם. למרות חוסר ההתקדמות העלילתית הפק היה עמוס באיסטר-אגס לעבר של האחים: בובי, רופוס, הקולט והאלפא מה שהפך את הפרק לדי מהנה.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה