ביקורת “אגדות המחר” עונה 1 פרק 2: פיילוט חלק ב’

הביקורת השבועית של “אגדות המחר” מוגשת בחסות צ’אק ברי.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ופאשלות של נוסעים בזמן מתחילים!

"אולי אם היינו שולחים את ג'קס וקנדרה זה היה אמין יותר?"
“אולי אם היינו שולחים את ג’קס וקנדרה זה היה אמין יותר?”

פרק הבכורה של “אגדות המחר” היה עמוס ברגעים מטופשים ופרמיס מגוחך – שבידיים אמונות היה ניתן להציל בחלקו השני. כמו טל שביקר את הפרק הראשון, גם אני לא התרשמתי מניסיון הספין-אוף השלישי (כולל Vixen המצוירת) של ה-DCCWU. יחד עם זאת, גם בקמצוץ הפוטנציאל שהסתתר איפשהו מאחורי התצוגה המביכה ההיא, אני מוכן לראות קבוצה של מיספיטס\לא יוצלחים שמאוגדים יחד במשימת התאבדות שנועדה להיכשל. רק… חבל שזה לא עובד.

באותו שבוע בו אחת מסדרות האם, “הפלאש”, עסקה בהשלכות מסע בזמן וניסתה להציג רעיונות מוזרים והזויים נטולי כל היגיון, “אגדות המחר” נפלה לבריכת הקלישאות של הז’אנר, כשכל קמצוץ מדעי-לכאורה שמוצג ביקום הטלוויזיוני הזה סותר את האחר. הקורבנות הפעם: נישואיו של מרטין סטיין והוקמן. לפחות אחד מהם ניצל, וזה לא הבחור הנוצתי.

"אתם יכולים לראות אותי לא הורג את החץ הירוק בכל שבוע, יום לפניכם"
“אתם יכולים לראות אותי לא הורג את החץ הירוק בכל שבוע, יום לפניכם”

אחרי ביסוס האיום של ונדל סאבאג’ (ועדיין ללא שום הסבר על שובו מהמתים בהווה\עתיד), הצופים שנעדרו מהקורסים הקודמים וגיבורינו זוכים לפגוש אותו במלוא הדרו, כסוחר נשק גרעיני ב-1975, עם הסטריאוטיפים הקבועים של שייחים בכאפיות ומצביאים אפריקאים במדים מעוטרים, וגם איש נצח\מכשף אחד בביקור מ”החץ”. החבר’ה הטובים משחקים גרוע בדיוק כמו השחקנים שמגלמים אותם, כך שלא מפתיע שסיפור הכיסוי שלהם נחשף במהרה. ותודות לריי פאלמר הגאון חלק מהטכנולוגיה העתידית שלו נותר מאחור בידיו של סאבאג’, מה שיסייע לו להקדים את תכניותיו ההרסניות בעוד ארבעה עשורים.

אם טעות מסע בזמן אחת לא הספיקה, פרופ’ סטיין – עם ג’קס ושרה – נתקל במקבילו הצעיר, במטרה להשיג המצאה מוקדמת שלו שתסייע בתיקון השגיאה של הגאון האחר בצוות, ובטעות מסיט את מרטין מודל 75′ ממפגש גורלי עם מי שתהיה אהבת חייו ורעייתו.[1] טבעת דהויה (היי, “בחזרה לעתיד”) וריפ האנטר אחד מאוחר יותר, והכל חוזר אל מקומו בשלום. חבל שאדון הזמן המתפוטר לא חושב לעשות זאת גם עם אנשים שקיפחו את חייהם, מאחר והחבר’ה שאיתו כבר הגיעו למסקנה שכל מה שהם יכולים לעשות זה לשנות את העתיד כי ההשלכות השליליות כבר ידועות להם.

[1] דרך אגב, אפשר לתהות האם מרטין בכלל טרח ליידע אותה שהוא יצא למשימה מסוכנת ברחבי הזמן והחלל?

"וואו, אני מקווה לא להזדקן כל כך גרוע"
“וואו, אני מקווה לא להזדקן כל כך גרוע”

קפטן קולד והיט ווייב מספקים את המצופה מהם ובהזדמנות הראשונה מנסים לשדוד פריטים יקרי ערך, בזמן משימה לגניבת הפיגיון העתיק של סאבאג’ שלכאורה אמור להרוג אותו. כשחבריהם מגיעים לעזרה, הוקמן מת בידיו של סאבאג’, בצעד מפתיע של הסדרה (לא שזה מתקן את הרושם הכללי), והוקגירל נותרת לבדה, בדיוק כשהיא מתחילה לקבל את מקומה ביקום ואת הקשר העתיק ביניהם. המהלך הזה יהיה מוצדק, בעיניי, רק אם ימצאו דרך להשיב את הוקמן בגלגול חדש[2], כשהוקגירל תשמש הפעם כמובילה ומי שמנסה לשכנע את אהובה הנצחי בכל מה שהיא יודעת כי הוא נכון כעת.

[2] כי זה הייעוד של שניהם, הרי, לשוב בכל דור וליפול קורבנות לסאבאג’; או לנסות להביס אותו ואז להיהרג ולספק לו אנרגיית חיים נוספת.

"?...Did I do that"
“?…Did I do that”

ל”אגדות המחר” אין הרבה זמן (No pun intended) ומקום לתמרון. אם יש בה מעבר למה שהוצג בשני פרקי הפתיחה, צריך לקוות שנראה זאת כבר בפרק הבא. ואם לא, אז… תמיד אפשר יהיה לקפוץ לווייבריידר ולמחוק את זיכרון הסדרה מההיסטוריה.

ציון: 2
ratings-tv-2

– אם אתם לא צופים ב”החץ”, דמיאן דארק הוא הנבל המרכזי בעונה הנוכחית, מבוסס על אויב של הטין טייטאנס בקומיקס.
– “פרס קרלין”: מייק קרלין הוא כותב קומיקס ועורך בכיר וותיק ב-DC מאז שנות השמונים.

השאר תגובה