ביקורת, “הפלאש” עונה 3, פרקים 3+4 – הפושעים החדשים

יש לי בעיה קשה עם “הפלאש”. מצד אחד הפלאש הוא גיבור-העל האהוב עליי (אם לשים בצד את באטמן שאין לו באמת כוחות על, כן, אני קטנוני) ומהצד השני רשת CW כנראה מנסים לגרום לי לשנוא אותו, במיוחד העונה, כי אחרי פרק הפתיחה שמאוד אהבתי זה נראה כאילו ה״פלאש״, כפי שהכרנו אותה – מצחיקה, לפעמים מודעת לעצמה וסך-הכל אחת הסדרות היותר מגניבות על המסך הפכה לסדרה משעממת, שמתרכזת המון (המון!) ביחסים בין דמויות, יחסים שאנחנו כבר מכירים ויודעים לאן הם יתפתחו, יחסים חדשים שהכיוון שלהם די ברור, ובעיקר ב-״מה פלאשפוינט עשה לנו היום״?

כי הפלאש, במקום לחדש, מעדיפה למחזר ולשחזר ולעשות את הכל רק במילים אחרות.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרקים:

אז מה היה לנו בפרקים 3 ו-4? הייתה לנו ילדה צעירה ומבולבלת, עם אבא מתעלל, שלא ידעה להשתלט אל הכוחות שלה וספידסטרית שלא בטוחה בעצמה ועם אבא דאגן על הראש, היה לנו ספידסטר שכבר נמצא במערכת יחסים עם אחותו החורגת (ונראה שזה לא מפריע לאף אחד), היה לנו מדען זיהוי פלילי שלא מסתדר עם השותף המסתורי שלו וכן הלאה וכן הלאה, אני מתחיל לחשוב שאני צריך לייצר לי לוח זיהוי פלילי משלי רק כדי לקשר את היחסים בין הדמויות.

פה מתחילה הבעיה, כי זה נראה כאילו לפלאש אין משהו (או מישהו) לרדוף אחריו העונה. בעונה הראשונה בארי רדף אחרי הריוורס פלאש שרצח את אמא שלו, בעונה השנייה בארי רדף אחרי זום שבסופו של דבר רצח את אבא שלו ועכשיו כבר לא נשארו טריגרים (או הורים) שיוכלו להפעיל ולתזז את בארי אלן במהלך העונה. זה נכון שאלכמי שם, אבל הוא עדיין ״הדמות שבצללים״ שלא עושה באמת הרבה, (בפרק האחרון הוא בכלל לא הופיע) ונכון שעוד אמורים להגיע סאבטר וגרוד (חכו לזה) אבל עד כה הפלאש פשוט שמה את עצמה במצב של HOLD והחליטה להתמקד ביחסים בין הדמויות, שזה לא רע, אבל רק אם זה מגיע במינון הנכון עם המשכיות הסיפור, כי כמה אפשר להתעכב כבר על מה שהוא אמר לה והיא אמרה לו.

עוד נושא שמפריע הוא השימוש באפקטים ויזואליים. הפלאש היא סדרה שאמורה להצטיין באפקטים ויזואליים מרשימים ונעימים לצופה, בכל זאת, מדובר במטא-היומנס, ואם יש לרשת CW תקציב מוגבל, והם מתכננים דברים גדולים שגורמים להם להוריד קצת מתקציב הפרקים הנוכחיים על מנת לשמור אותם לפרקים הבאמת גדולים – אז למה שלא ימצאו פתרונות קצת יותר יצירתיים להראות את הספיד פורס מאשר להשתמש באנימציה שמזכירה לי יותר משחק מחשב משנת 2008 מאשר אחת מסדרות הדגל של אחד מגופי השידור הגדולים בארה״ב?! למה שכאשר בארי וג׳סי עשו את האימונים שלהם אני הייתי צריך להרגיש כאילו משטים בי? למה שכאשר מירור מאסטר (כי מאסטר המראות נשמע יותר מידי גרוע) וטופ משתמשים בכוח שלהם כדי לעבור בין זכוכיות כמו כדור במסלול אני צריך להרגיש כאילו אני צופה בניסיון של תלמיד שנה א׳ באנימציה להגיש פרויקט.

יכול להיות שאני סתם קטנוני, אבל עצם העובדה שמפיקי התוכנית לא רואים את זה וחושבים ״אה, אולי זה לא נראה כזה טוב, בואו נחשוב על משהו אחר״ גורמת לי לחשוב שאולי הם מזלזלים בתוכנית (ובקהל שלה) ואז מה בעצם הטעם לראות אותה?

the-flash-season-3-episode-4-review-01

בסופו של דבר, אני רוצה להשאיר אתכם (והאמת שגם את עצמי) עם טיפה טעם טוב בפה, אז אזכיר פה כמה נקודות אור לסיום:

– ויולט ביין מושלמת בתור ג׳סי קוויק, התלבושת שלה נהדרת ואני מרגיש פספוס עצום שהיא חזרה לכדור הארץ 2 ומצפה לשובה (ברור לכם שהיא תחזור, כן?)

– הסצנה שבה הארי, סיסקו וקייטלין עושים אודישנים לעוד האריסון וולס-ים מיקומים אחרים פשוט שפכה אותי מצחוק, כל רגע עם טום קבאנה הוא תענוג אמיתי ואני מאוד מסוקרן לדעת מה יש ל”HR” מכדור הארץ 19 להראות לנו.

– אחח קייטלין קייטלין, אני אוהב את דניאל פנאבייקר כשחקנית אבל קייטלין העונה (ורוב הסדרה) היא דמות אנמית לחלוטין, בקושי מדברת, בקושי עושה משהו, פשוט קיימת. לעומת האלטר אגו שלה – קילר פרוסט, שמוציא ממנה צדדים נושכים, ביצ׳ים וכריזמה שכיף לראות. לפי סצנת סיום הפרק הרביעי – עוד יש תקווה.

ציון משוכלל לפרקים 3 + 4 : 2.5 ברקים מעומעמים
ratings-tv-2-half

 

השאר תגובה