זעזוע בעולם הגיקים – האם ספיידרמן לא יופיע יותר ביקום הסינמטי של מרוול?

זעזוע גדול הורגש אתמול (שלישי) בעולם הגיקי העולמי עם הידיעה כי אולפני סוני, אשר להם הזכויות על ספיידרמן והדמויות אשר מקושרות אליו, ואולפני מרוול, לא מצליחים לגשר על הפערים לקראת חידוש החוזה ביניהם. החדשות העצובות מגיעות בשבוע שבו הוכרז כי “ספיידרמן רחוק מהבית” הוא הסרט הריווחי ביותר של סוני, שפסח על הכנסות הסרט “סקייפול” אחרי שחצו את רף מיליארד הדולר הכנסות. לאחרונה נערכו שיחות בין אולפני סוני לאולפני מרוול על המשך הדרך המשותפת, שיחות שהגיעו למבוי סתום.

המשבר החל כאשר חברת מרוול וחברת דיסני (שמחזיקה בבעלות על מרוול) דרשו מסוני לשנות את החוזה שביניהם לגבי סרטי ספיידרמן העתידיים. נכון להיום חברת מרוול מקבלת רק 5% מן ההכנסות מהקולנוע של סרטי ספיידרמן אך גם את כל ההכנסות מהמרצ’נדייז, ודיסני ומרוול החליטו כי זה לא מספיק להם.

spiderman far from home 09

על פי ה-Hollywood Reporter השיחות בין חברת סוני לנשיא חברת מרוול, קווין פייגי, נערכות על פני מספר חודשים, אולם הצדדים לא הגיעו להבנה. התוצאה, העגומה, היא שקווין פייגי יפסיק להיות המפיק של סרטי ספיידרמן, ונראה כי הדמות לא תוכל להשתתף בסרטי היקום הסינמטי של מרוול העתידיים. במידה ואכן זה יהיה המצב, מעניין יהיה לראות איך היקום הסינמטי של מרוול ישרוד לאחר ששלושה מהגיבורים המובילים שלו, לא ממשיכים (רוברט דאוני ג’וניור – איירון מן, כריס אוונס – קפטן אמריקה וטום הולנד – ספיידרמן).

הזכויות על הדמויות של ספיידרמן שייכות לחברת סוני מאז שנת 1999 ועד 2015 נעשו מספר ניסיונות, חלקם מוצלחים וחלקם לא, להביא את הגיבור למסך הגדול. לאחר הכישלון היחסי של שני הסרטים בכיכובו של אנדרו גארפילד הסכימו אולפני סוני לקבל את עזרת (וברכת) חברת מרוול ולהכניס את ספיידרמן, בתמורה למתן שימוש בדמות, ליקום הסינמטי של מרוול. בזמנו רועי ברדה שלנו הרחיב על הסאגה שהביאה להחזרת הזכויות לידי מרוול.

Spiderman character study video - Header

כתגובה לחדשות, פרסמה חברת סוני ציוץ שבו הם מבכים את המהלך של מרוול וטוענים שהם “מאוכזבים” כי מרוול הפסיקו את השיחות וכי קווין פייגי לא יהיה יותר מפיק של סרטי ספיידרמן העתידיים. “חלק לא מבוטל מהחדשות שפורסמו היום על השיחות והמשא ומתן על מעורבותו של קווין פייגי בסרטי ספיידרמן העתידיים, היו מוטעים. אנחנו מאוכזבים, אבל מכבדים את ההחלטה של דיסני למנוע ממנו להיות מפיק מוביל בסרט הספיידרמן הבא שלנו”. כך מסר דובר של חברת סוני.

המשך ההצהרה מתייחסת לעומס העבודה שיש על קווין פייגי, בייחוד לאור פתיחת ערוץ הסטרימינג של דיסני, “דיסני+” בו יש מספר סדרות המקושרות ליקום הסינמטי של מרוול, ולאחר רכישת אולפני פוקס, אשר החזירה לידי מרוול את דמויות האקס-מן וארבעת המופלאים. “קווין נהדר, ואנחנו מודים לו על ההכוונה והעזרה ועל העובדה שהוא עזר לשים אותנו על דרך המלך, דרך שאנחנו נמשיך לצעוד בה”.

spider-man-homecoming-tom-holland-1

לא משנה אם חוסר ההסכמה הוא על אחוזי רווחים או על העובדה שקווין פייגי עמוס מדי ולא יכול להקדיש את הזמן לדמויות שאינן שייכות למרוול, נראה כי עולם הגיקים עובר זעזוע שההשלכות שלו יורגשו רק בעתיד. בקרוב תערך וועידת דיסני D23 שם אמור פייגי להכריז על סרטי מרוול נוספים, מעבר לסרטי השלב הרביעי שהוכרזו במהלך קומיקון סאן דייגו. מעניין מה יגידו.

אנחנו נמשיך לעקוב אחר הדרמה המתגלגלת.

השאר תגובה