ביקורת, “הפלאש”, עונה 3, פרקים 21 ו-22

מאוד כיף לראות את הפלאש מתפתחת ומגיעה למקומות שהיא הייתה אמורה להיות, אבל…האם זה מאוחר מידי?

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרקים 21 + 22:

נתחיל בפרק 21– סיבה ותוצאה – אשר היה אמור להיות הישורת האחרונה לפני הקרב הגדול עם סאביטר. בפרק, שהתגלה כאחד הפרקים היותר משעשעים העונה, צוות הפלאש מנסה למנוע מבארי לייצר זיכרונות חדשים ובטעות מוחק לו את הזיכרון, מה שיצר מצב שקיבלנו מגראנט גאסטין את הפלאש שאני אישית תמיד רציתי – קליל, מצחיק, אפילו יחסית מטופש, וזה כלכך חבל לראות את זה דווקא בסוף העונה הזאת, שהייתה מייאשת ומתישה. עוד יותר עצוב לראות שזה היה רק זמני, ותוך 40 דקות קיבלנו חזרה את מלנכולבארי, באמת שרציתי, רציתי עוד מהפלאש חסר הדאגות.

את פרק 22 – רחוב אינפנטינו, פתחנו בידיעה שהוא הולך להיגמר רע, ולו רק בגלל השיר העצוב בתחילתו והסצנה הראשונה שבה אייריס מקליטה לבארי את הנדרים שלה בידיעה שהיא הגיעה לסוף דרכה… אבל אז שכחנו מזה, כי כל ההתרכזות של בארי וסנארט בניסיון לגנוב את מקור הכוח בשביל ״בזוקת הספידפורס״ הייתה פשוט נהדרת, ממש כיף לראות את הכימיה בין גראנט גאסטין ו-ונטוורת’ מילר שוב, באמת שקפטן קולד, מגוכח כשיהיה, הוא אחד הנבלים היותר מוצלחים של הפלאש, הציניות ודרך הדיבור של מילר פשוט מעבירה צמרמורת (ולא רק כי קולד) ומצחיקה כאחד.

השימוש בקינג שארק היה חביב וכיפי, הבעיה בו היא שהוא היה נראה כמו תחילת ביסוס ליחידת מתאבדים חדשה בעונה הבאה (של פלאש? של ארו? זה כבר לא משנה) שתכלול את קינג שארק, גרוד, קופיד (זוכרים אותה?ֿ) ו…צ׳יטה?! צ׳יטה היא אויבת של וונדר וומן בכלל, איך היא הגיעה לשם? בכל מקרה, העניין הזה מאוד בעייתי, קינג שארק וגרוד הן שתי דמויות ממוחשבות ב-100% , משמע הן עולות להפקה המון כסף, אפילו ונטוורת’ מילר צחק על זה בפרק ואמר שבמלתעות לא הראו את הכריש הרבה כי לא היה להם תקציב לזה, קריצה מעולה להפקת הפלאש שניסתה להראות כמה שפחות מקינג שארק כדי להימנע מבזבוז תקציב.

The Flash, Infantino Street 02

ואז פלאש וקולד השיגו את מקור הכוח והפרק פשוט התחיל את הירידה התלולה שלו במדרון. כמובן שלילה עקבה אחרי בארי מהרגע שהוא פרץ לארגוס, הם לא מטומטמים שם. אבל מה החוכמה בלתפוס אותם כדי להגיד לבארי ״שמע, לא יכולתי לראות אותך ככה, ואני יודעת שהייתי עושה אותו דבר בשביל ג׳ון (דיגל, בעלה) אז פשוט קח את המקור כוח שאסרתי לתת לך״, זה נותן את הלקח ההפוך ממה שהיה אמור להיות. למה לא לתת לו לגנוב את מקור הכוח, ולהתמודד עם ארגוס וההשלכות של מעשיו בעונה הבאה, אולי, נגיד, להיות אחראי על יחידת מתאבדים מסויימת? רק אומר.

אז את מקור הכוח יש, את הבזוקה יש, אייריס מוחבאת בכדו״א 2, הכל טוב ויפה, ואין סיכוי שסאביטר יודע מה הולך. אז זהו שלא, סאביטר משיג מצוות הפלאש את מיקומה של אייריס בדרך הכי מגוחכת שיש ״אני אלבש את החליפה של בארי, הם בטוח יקנו את זה שאני הוא ויגלו לי מה הם עשו עם אייריס״

The Flash, Cause and Effect 01

ואז הגענו לרגע האמת, אייריס בדרך למות, סיסקו נלחם בקייטלין כמו בחיזיונות שלו, וסך הכל נראה שהנבואה של סאביטר התגשמה – קייטלין בגדה, אייריס תמות, ובארי יסבול גורל גרוע ממוות. בארי מנסה להילחם בזה, הבזוקה לא עובדת והנה אייריס מתה בידיים של בארי.

וכן, כתבתי מהר כי מהר זה קרה, והסצינה בה אייריס מתה בידיים של בארי, מרגשת ככל שהייתה, הצליחה להחטיא כל מטרה ששמה לה לרגש את הצופים, אחרי שראינו אותה כבר לפחות עשר פעמים במהלך העונה. וכך הסיפור של סאביטר, שהיה אמור להימשך אולי 4 פרקים מתוך העונה אבל נמשך לאורך כולה, נגמר.

The Flash, Infantino Street 01

או שלא. סביר להניח שלא, הרי יש עוד פרק לסיום העונה, העונה שהראתה לנו כמה כיפית יכולה להיות הפלאש אבל אף פעם לא הלכה עד הסוף עם זה, ותמיד שמרה על המלנכוליות שהיא סיגלה לעצמה מאחותה הגדולה – ארו. אותה סיבה שגרמה לי להפסיק לראות את ארו, ועכשיו היא מאוד קרוב לעשות את אותו הדבר ל”הפלאש”.

כשהפרק האחרון לעונה לפנינו, ואני ממש לא מתרגש לקראתו, אין לי דבר אחרי להגיד על הפלאש חוץ מ״חבל, כמעט היית שם״ ו״יש לך פרק אחרון להוכיח את עצמך.״

ציון: 2.5
ratings-tv-2-half

השאר תגובה